Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TZ-4K-14 - Potrzebna opinia posiadaczy co do braków

Rasoir 01 Gru 2014 15:44 2943 3
  • #1 01 Gru 2014 15:44
    Rasoir
    Poziom 11  

Witajcie,

w sobotę 29.11 przywiozłem do siebie moim Lublinem tego cudaka. Kupiłem go za marne grosze w porównaniu do cen rynkowych, a dodatkowo dostałem do niego radła, glebogryzarkę, wałek przekaźnika oraz akumulator BOSCH. Standardowe traktory typu Ursus, Zetor i wszystkie inne znam bardzo dobrze i potrafię większość napraw wykonać sam, jednak u tego cudaka kilku rzeczy nie rozumiem, mianowicie:

Do czegu służy to cięgło, które na chwilę obecną okręca się luźno wokół osi?

Do rozdzielacza są w taki sposób podłączone przewody: 1 to powrót do zbiornika, 2 to przewód łączący pompę i 3 to przewód do siłownika. W zbiorniku nie było oleju, więc wlałem go na wysokość powyżej filtra i teraz podczas odpalania silnika siłownik chowa się i każda próba jego wyciągnięcia powoduje jego schowanie zaraz po puszczeniu go. Manetka jest ustawiona do przodu czyli na opuszczanie. Co jest nie tak, że siłownik nie działa jak powinien?

Czego brakuje mi w osprzęcie podnośnika, żeby był on kompletny, widoczne na zdjęciu ramiona trójkątne, zdemontowałem z glebogryzarki którą dostałem, ale jak widzę to chyba nie są standardowe ramiona gdyż po maksymalnym opuszczeniu włóczą się po ziemi, gdzie mocuje się śrubę rzymską (tzw. trzeci punkt)?

Do czego używane są widoczne na zdjęciu luźne cięgła? Pod co trzeba je podczepić?

I na koniec filmik z pracy silnika, proszę o opinie co trzeba z nim będzie zrobić żeby zlikwidować występującą "anomalię" :)

https://www.youtube.com/watch?v=4alx9HXyAcY

Liczę na pomoc z Waszej strony!

0 3
  • #2 01 Gru 2014 16:10
    jerry1960
    Poziom 33  

Na forum jest instrukcja obsługi i katalog osprzętu do TZ-4K-14.Poszukaj.

0
  • #3 01 Gru 2014 19:34
    Rasoir
    Poziom 11  

To proponuję abyś pobrał instrukcję i dowiedział się z niej czegoś więcej niż wiesz. Obrazki niewidoczne, napisana w języku czeskim z polskimi wyrazami. Poza tym tyle trudu już sobie zadałem, uwierz że od tygodnia przeglądam wszystkie dostępne materiały. W różnych językach.

0
  • #4 13 Gru 2014 11:01
    Rasoir
    Poziom 11  

Temat zamykam. Problemy rozwiązane. Mimo braku zainteresowania podam odpowiedzi:

1. Cięgło widoczne na zdjęciu, to cięgło linki hamulca przyczepy.
    2. Podłączenie przewodów jest dobre, prawdopodobnie jest nieszczelność na rozdzielaczu lub tłoku, ale czekam na części z Czech aby to potwierdzić.
    3. Cięgła które mam są od glebogryzarki i tylko do niej pasują, brakuje prostego cięgła dolnego, uchwytu na śrubę rzymską (tzw. trzeci punkt) oraz listwy zaczepowej.
    4. Cięgła na zdjęciu używane są do blokowania podnośnika w pozycji podniesionej (np. podczas transportu aby nie obciążać pompy).

Silnik potwornie kopci z kilku powodów, przede wszystkim źle ustawiony początek wtrysku oraz zużyta końcówka wtrysku (leje). Prace nad tym są cały czas prowadzone.

Pozdrawiam!

0