Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Omnigena mh1300 - Pompa Omnigena pracowała na sucho

09 Gru 2014 12:16 2778 7
  • Poziom 9  
    Mam problem, a mianowicie skończyła się woda w studni i przez pewien czas pompa pracowała na sucho. Trochę śmierdzi spalenizną ( tak jakby uszczelki się przypaliły ), jest bardzo ciepła. Po włączeniu do prądu tylko buczy. Czy jak ostygnie jest szansa, że wróci do życia ?
  • Poziom 43  
    betonowy_puchacz napisał:
    Czy jak ostygnie jest szansa, że wróci do życia ?

Marne szanse.
    Trzeba rozebrać i sprawdzić, czy jest to mechaniczne zatarcie pompy, czy może uszkodzony silnik (spalone uzwojenie)
  • Poziom 34  
    Raczej tak , o ile zabezpieczenie termiczne zadziałało w porę .
  • Poziom 43  
    jerry1960 napisał:
    Raczej tak , o ile zabezpieczenie termiczne zadziałało w porę .

Chyba nie zadziałało, skoro
    Po włączeniu do prądu tylko buczy.
  • Poziom 9  
    Rozebrałem i okazało się, że wewnątrz stopiły się elementy pompy ( okrągłe wiatraczki ), które zapiekły wał wychodzący z silnika. Usunąłem stopiony plastik i silnik ruszył, pytanie tylko czy pompa będzie pompować.
  • Poziom 43  
    okazało się, że wewnątrz stopiły się elementy pompy ( okrągłe wiatraczki )

Skoro piszesz, że były to elementy pompy, to jak pompa może działać bez tych elementów.
  • Poziom 9  
    Myślałem, że doraźnie da się ją uruchomić. Lecz pompa nie ma siły, nabija wodę do 1 bara i dalej nie daje rady. Według schematu Padł mi element nr 5 czyli wirnik i element nr 4 coś od podciśnienia. Całe szczęście części dostępne w serwisie od ręki. Jutro podjadę i zakupie potrzebne elementy.
  • Poziom 9  
    Wymieniłem uszkodzone elementy, lecz pompa nabija 1,5 bara i dalej nie może. Co może być nie tak ?

Edit:
    Jednak pompa ruszyła, wszystko działa jak należy. Musiałem słabo odpowietrzać :D