przeszukałem forum i jedyne co znalazłem to to
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic159487.html
nikt niestety nie odpowiada (możliwe że dział nie taki) więc powtarzam tu.
rek2 namalował kiedyś zabezpieczenie do stk czy innych wzmacniaczy (rys1).
nie do końca rozumie dlaczego w zabezpieczeniach nadprądowych rezystor w dzuielniku (r1,r2,...) podłącza się do masy i to jeszcze przez diode.
irek zapomniacł chyba o połączeniu emiterów t1,t.. z wyjściem wzmacniacza więc to poprawilem na rys 1.
rys 2 jest zmodyfikowany przez mnie.
czy wg Was będzie spełniał swoje zadanie??
z tego co obliczyłem to przy rezystancji 0,22ohm w stopniu wyjściowym
i przy dzielniku jaki wstawiłem 2.2k, 1,5k około 0,7V pojawi się na bramce tranzystora zabezpieczającego gdy przez tranzystor wyjściowy popłymie 7,8A.
rezystory w esteku co sterują stopniem mocy (R7,R8) to 470ohm.
tranzystory od zabezpieczenia chce wsadzić bc547, 557.
myśle że Uce 45V wystarcy bo dużych napięć tam się raczej nie spotka.
ale czy 100mA w kolektorze da rade??
czy wie ktoś jaki prąd wytrzymają tranzystory końcowe w STK4050 ?
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic159487.html
nikt niestety nie odpowiada (możliwe że dział nie taki) więc powtarzam tu.
rek2 namalował kiedyś zabezpieczenie do stk czy innych wzmacniaczy (rys1).
nie do końca rozumie dlaczego w zabezpieczeniach nadprądowych rezystor w dzuielniku (r1,r2,...) podłącza się do masy i to jeszcze przez diode.
irek zapomniacł chyba o połączeniu emiterów t1,t.. z wyjściem wzmacniacza więc to poprawilem na rys 1.
rys 2 jest zmodyfikowany przez mnie.
czy wg Was będzie spełniał swoje zadanie??
z tego co obliczyłem to przy rezystancji 0,22ohm w stopniu wyjściowym
i przy dzielniku jaki wstawiłem 2.2k, 1,5k około 0,7V pojawi się na bramce tranzystora zabezpieczającego gdy przez tranzystor wyjściowy popłymie 7,8A.
rezystory w esteku co sterują stopniem mocy (R7,R8) to 470ohm.
tranzystory od zabezpieczenia chce wsadzić bc547, 557.
myśle że Uce 45V wystarcy bo dużych napięć tam się raczej nie spotka.
ale czy 100mA w kolektorze da rade??
czy wie ktoś jaki prąd wytrzymają tranzystory końcowe w STK4050 ?