Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bmw x3 E83 nie działa tempomat i mata grzewcza fotela kierowcy

16 Gru 2014 19:41 2541 5
  • Poziom 9  
    Witam. Posiadam BMW X3 E83 rok 2005 silnik 2.0D , 150 km. Mam problem z tempomatem. Posiadam kierownicę wielofunkcyjną . Po wciśnięciu na kierownicy włącznika tempomatu zaświeca się zielona dioda na desce rozdzielczej oznaczającej tempomat. Rozpędzam się do prędkości około 80 km/h lub innej załączam tempomatem przyciskiem na kierownicy dioda się pali na desce. Naciskam przycisk na kierownicy " +" lub "- " i tempomat nie działa.Naciskam na kierownicy przycisk oznaczający tempomat - znak taki sam jak na desce po jego włączeniu i nic. Prędkość spada nie podwyższa się. . Po podpięciu pod komputer i sprawdzeniu ,działają wszystkie przyciski na kierownicy. Nadmieniam że nie ma w tym modelu żadnej wajchy pod kierownicą z prawej strony. I mam jeszcze problem z podgrzewaniem siedzenia kierowcy. Po włączeniu przycisku podgrzewania fotela pasażera pali się i grzeje. Po włączeniu podgrzewania fotelu kierowcy nie pali się i nie grzeje. Bezpieczniki są ok. Proszę o poradę.
  • Poziom 42  
    piotruś 123 napisał:
    Po podpięciu pod komputer i sprawdzeniu

Dlaczego nie zostawiłeś auta do naprawy w warsztacie, po co ten odczyt był?
  • Poziom 9  
    Nie zostawiłem bo na razie oboje nie wiemy co jest .
  • Poziom 42  
    piotruś 123 napisał:
    działają wszystkie przyciski na kierownicy.

Jest jeszcze kilka innych warunków które muszą być spełnione niż tylko przyciski...
    Wybacz, jeśli ktoś ma taki "komputer" który widzi działanie przycisków na kierownicy to naprawdę ma dość dobry sprzęt, tak trudno go właściwie użyć?
    Wybacz że piszę w taki sposób, ale stać cię, więc jak chcesz naprawić auto to oddaj do takiego polecanego warsztatu tam u siebie lub próbówka, miernik i komputer i do roboty...
  • Poziom 9  
    byłem u dwóch i każdy nie wie co jest. Na komputerze wszystko jest ok jeżeli chodzi o tempomat.
  • Poziom 9  
    Tempomat działa uszkodzony był wyłącznik sprzęgła. Ale mam jeszcze pytanie co do maty siedzenia kierowcy. Czy są może jakieś maty uniwersalne bo oryginalne są tylko z całym fotelem na dodatek nie ma pewności czy będzie działać i nie psuje tapicerka fotela do moich w samochodzie. Proszę o poradę.