Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kina domowego Panasonic SC-BT330

farciarzgilmore 24 Gru 2014 14:03 870 5
  • #1 24 Gru 2014 14:03
    farciarzgilmore
    Poziom 5  

Witam serdecznie po raz pierwszy na forum.
    Przepraszam, że odświeżam temat dość stary ale mam pytanie o podłączenie kina domowego Panasonic SC-BT330. Zakupiłem nowy TV i się pogubiłem. W tej chwili podłączone mam tak:

TV - KINO HDMI
    TV - KINO OPTYCZNY
    TV - DEKODER HDMI

Sprzęt:
    TV - Samsung UE55H6400
    KINO - Panasonic SC-BT330
    Dekonder - MEDIABOX+/PVR ADB 3740SX

W tej chwili nie wiem co ustawiłem źle nie mam głosu przez głośnik centralny. W ustawieniach w kinie domowym nie wiem co jak ustawić bo jest napisane dla mnie językiem niezrozumiałym po angielsku.
    Jest ktoś kto by poświęcił dla mnie chwilę (kilka postów) i pomógł w optymalizacji??

Z góry dzięki!

Proszę nie pisać w archiwalnych tematach/ wydzieliłem!

farciarzgilmore napisał:
    Dekonder

A co to za urządzenie?
    [_P_]

0 5
  • #2 24 Gru 2014 14:59
    intenso
    Poziom 38  

Wcześniej miałeś głos w głośniku centralnym?
    Włącz Dolby Prologic II.

0
  • #3 30 Gru 2014 16:49
    farciarzgilmore
    Poziom 5  

Nie mogłem wcześniej ze względu na świąteczny okres. intenso wcześniej na starym TV miałem też na centralnym głośniku głos. Może był z automatu lepiej skonfigurowany bo to był TV też firmy Panasonic. W tej chwili jest Samsung i jest zabawa. Zauważyłem, że w TV nie mogę ustawić innego formatu dźwięku niż PCM. Dolby Digital, DTS i DTS Neo 2.5 są nieaktywne. Myślałem, że to kwestia podpięcia kabla optycznego więc dołożyłem dodatkowy optyczny KINO - DEKODER. Wtedy uaktywnił się format DTS Neo 2.5.

Nie mogę znaleźć przyczyny a kombinuję jak koń pod górę.
    Jeżeli jest taka możliwość i ktoś się zna to mogę porobić zdjęcia z menu kina domowego i wysłać na maila. Bo tam jest czeski film i nie wiem czy dobrze ustawiłem.

Z góry dziękuję za zainteresowanie.

0
  • #4 30 Gru 2014 17:04
    intenso
    Poziom 38  

DTS czy tez DD będzie aktywne dopiero gdy odpalisz film z dysku z takim dźwiękiem, lub kanał z któregoś z wbudowanych tunerow DVB-t, DVB-C i DVB-S

0
  • #5 30 Gru 2014 17:29
    farciarzgilmore
    Poziom 5  

Ale rozumiem, że bez tego też powinienem mieć głos na wszystkie głośniki? Dalej walczę.

0
  • #6 30 Gru 2014 17:39
    intenso
    Poziom 38  

To zależy, kanały telewizyjne nadają przeważnie dźwięk stereo czyli 2.0 i dlatego graja tylko dwa głośniki.
    Można te 2.0 przerobić na 5.1 odpowiednimi dekoderami dźwięku w kinie i wtedy odezwą sie wszystkie głośniki, spróbuj w kinie włączyć Dolby Prologic II.
    Podłącz jeszcze dekoder bezpośrednio do kina włącz TVP hd wybierz w ścieżce dźwiękowej kanału AC3 Lub Dolby i sprawdz jak sie kino zachowa, oczywiście dekoder podłącz kablem optycznym do kina.

0