Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPC - PRoblem z internetem, czesto zrywa poalczenie.

Rottinblood 27 Gru 2014 21:41 894 3
  • #1 27 Gru 2014 21:41
    Rottinblood
    Poziom 5  

Witam,
    Mam internet z UPC 120 mb/s, internet idzie kablem przez modem. Problem tkwi w tym, ze czasami trace polaczenie z internetem. Dzieje sie to w bardzo nierownomiernych odstepach czasu, i trwa od 5 minut do pol godziny. Adres IP i serwer DNS mam przypisany automatycznie. Czesto gdy internet nie dziala, ikonka w prawym dolnym rogu wskazuje na to ze powinien dzialac. Otwieram przegladarke, strona startowa laduje sie w nieskonczonosc i nic sie dalej nie dzieje. wchodze w diagnostyke sieci, gdzie rowniez widze komunikat ze nie wykryto bledu. Czasami jednak poakzuje sie wiadomosc, ze komputer prawdopodobnie jets poprawnie skonfigurowany, ale serwer DNS nie odpowiada. Modem to Thomson TWG870UG, ktory dostalem od UPC w trakcji podpisywania umowy. Prosze o pomoc krok po kroku, gdyz nie jestem biegly w tematach komputerowych.

0 3
  • #2 27 Gru 2014 23:43
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

W czasie jak nie ma neta, start/uruchom: cmd.exe, wpisz

ping onet.pl
    ping 8.8.8.8
    tracert -d 8.8.8.8

pokaż wydrukii.

0
  • #3 28 Gru 2014 12:22
    AxelNext
    Poziom 38  

W ostatnich tygodniach UPC coś miesza bo mam to samo.
    Tylko w grudniu zmieniono mi dwa razy IP co skutkuje właśnie mniej więcej takim komunikatem ...

Rottinblood napisał:
    komputer prawdopodobnie jets poprawnie skonfigurowany, ale serwer DNS nie odpowiada.

0
  • #4 28 Gru 2014 12:23
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Rottinblood napisał:
    Prosze o pomoc krok po kroku, gdyz nie jestem biegly w tematach komputerowych.

W pierwszej kolejności zgłoś problem u dostawcy, niech zweryfikują po której stronie jest problem.

-1