Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć prawidłowo tv,dvd,blue ray, amplituner

dominikzw 28 Gru 2014 20:24 789 0
  • #1 28 Gru 2014 20:24
    dominikzw
    Poziom 17  

Witam
    Mam taki sprzęt :
    telewizor panasonic TX-P42S10-E
    Aplituner Pionner VSX-820
    Blue ray pionner BDP-333
    DVD Panasonic - DMR EH63

Do tej pory miałem sprzęt cały podłączony jak pliku o nazwie TV1, ale zacząłem myśleć żeby zamiast blue ray podłączyć komputer który też ma wejście hdmi i z niego puszczać filmy, nim to sprawdziłem czy będzie działać sprawdziłem czy na samym kablu hdmi będzie dźwięk i obraz - tak nie jest bo jak odłączę kabel optyczny z blue ray który jest obecnie podłączony do amplitunera to dźwięku nie ma. Kabla optycznego nie podłączę pod komputer bo nie mam takiego wejścia.
    Zacząłem w takim razie studiować instrukcje do amplitunera jak to podłączyć inaczej. Z obrazków jakie tam są wymyśliłem żeby podłączyć to wszystko według takiego schematu co jest w pliku TV2.

Pytanie do Was:
    1. czy jest jakaś różnica w jakości obrazu i dźwięku jak jest wszystko podłączone według schematu 1 a potem 2. ??? Puszczając film ten sam oczywiście z blue ray
    Czy może trzeba to jeszcze inaczej podłączyć żeby to miało ręce i nogi?

2. Jeśli poprawny jest jednak schemat 2 bo lepszy jest dźwięk czyli w jakości 5.1 (bo takie filmy oglądam z płyty) to jak podłączyć dvd czy bezpośrednio pod tv czy pod amplituner i pod jakie wejście? Mógłbym sam kombinować ale nie mam trzeciego kabla hdmi wolnego obecnie.

Dziękuje za radę i pomoc

Spytam inaczej, czy jak pod amplituner podłącze komputer kablem hdmi to dźwięk będzie taki sam czyli 5.1 i obraz hd w porównaniu jakby ten sam film włączyć z płyty dvd na blue-ray ? Czy może dźwięk już nie będzie 5.1 tylko stereo...nie wiem

0 0
  • Mitronik