Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX VSX-527 + BDP-150 - podłączenie amplitunera+blu-ray BDP+dekoder N

slim86 12 Sty 2013 21:45 4206 1
  • #1 12 Sty 2013 21:45
    slim86
    Poziom 2  

Witam,
    Mam problem z podłączeniem sprzętu. Dotychczas próbowałem ze sobą połączyć TV LCD SAMSUNG LE32D550K1W + Amplituner Pioneer VSX-527 + dekoder HD telewizji N + stare DVD "no name" bez wejścia HD + gramofon DUAL DT 210 USB. Dekoder podłączyłem do amplitunera kablem HDMI do wejścia SAT/CBL. Gramofon podłączyłem do amplitunera dwoma cinchami (biały i czerwony, kabel zespolony z gramofonem, nie ma możliwości połączenia innym przewodem) do wejścia ANALOG IN CD. DVD podłączyłem do amplitunera przy pomocy potrójnego cincha- biały i czerwony do odpowiednich wejść AUDIO DVD, a żółty do wejścia DVD IN. Amplituner podłączyłem do TV przy pomocy kabla HDMI (wyjście HDMI OUT w amplitunerze, wejście HDMI1 w TV). Dodatkowo próbowałem podłączyć TV i amplituner przewodoem optycznym audio. Problemy jakie pojawiły się to:
    - obraz z dvd nie wyświetla się w TV. domyślam się, że problem wynika z podłączenia dvd i amplitunera cinchami- planuję zakup blu-ray Pioneer BDP150
    - nie ma głosu podczas oglądania tv, ponadto dekoder zaczął wariować po podłączeniu do amplitunera- nie działają kanały HD, funkcja EPG.
    - gramofon zwalnia przeciągając dźwięki
    co mam zrobić? czy zmiana dvd na blu-ray rozwiąże kwestię obrazu. Co mogę zrobić z dekoderem tv aby przez głośniki płynął głos z tv? czy problem z gramofonem może wiązać się z amplitunerem?
    pozdrawiam
    Paweł

0 1
  • #2 13 Sty 2013 17:48
    anmedia
    Poziom 39  

slim86 napisał:
    co mam zrobić?

Przeczytac instrukcje z kazdego urzadzenia i przemyslec sensownosc niektorych polaczen.
    slim86 napisał:
    czy zmiana dvd na blu-ray rozwiąże kwestię obrazu.

Nie, bo wina stoi po stronie amplitunera, czyli brak czytania instrukcji.
    slim86 napisał:
    Co mogę zrobić z dekoderem tv aby przez głośniki płynął głos z tv?

Zerknac do instrukcji jak byk jest napisane jak podlaczyc do TV i do amplitunera!
    slim86 napisał:
    czy problem z gramofonem może wiązać się z amplitunerem?

Z tego co piszesz gramofon podlaczony jest prawidlowo.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo