Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niska szybkość synchronizacja ADSL z DLM

28 Gru 2014 22:16 630 2
 • Poziom 7  
  Witam wszystkich, czytałem trochę tematów dotyczących DLM i zabierania łącza i niestety ten bolesny, aczkolwiek częsty problem dotknął także i mnie. Moje łącze synchronizuję się na 3Mbit/s, pomimo że wcześniej synchronizowało się minimum 9Mbit/s. Spadł też upstream, po raz pierwszy w życiu. Mam opcję 1-10Mbit. Zauważyłem znaczny wzrost SRN margin po utracie synchronizacji, co nigdy wcześniej się nie zdarzało. Dodam też, że nigdy wcześniej nie straciłem aż tyle łącza, max spadek do 8 lub 6 Mbit, przy czym z 6 wracał na 8 w ciągu dwóch dni. Routera nie wyłączałem/ nie restartowałem. Czy może to świadczyć o jakiś pracach remontowych/konserwacyjnych/innych prowadzonych przez operatora na mojej linii? Lub jaki może być, lub jest inny powód takiego zachowania linii?

  Przesyłam parametry łącza:
  SNR Margin : D 26 U 22,5
  Line Attenuation: D 34 U 18
  Data Rate: D 4236 U 892


  Poprzednio SNR Margin mieścił się w przedziale 8-10, Line Attenuation wynosiło D 35 U 18, Data rate nie pamiętam dokładnie, ale na pewno powyżej D 10000 i U 1000.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  Dla twojego tłumienia synchronizacja wynosi ok 12380kbps.

  Wg parametrów które podajesz synchronizacja dla:

  6dB target wynosi 8472 Kbps
  9dB target wynosi 7635 Kbps

  Tak więc cięcie było dość drastyczne tylko pytanie co je spowodowało, skoro nie było zerwań a sam router chodzi 24/7 to mamy do czynienia z dość dziwną sytuacją. Masz możliwość podmiany routera na inny? Być może to on jest problemem.
 • Poziom 7  
  Mam możliwość wymiany routera na przewodowy, jeśli to nie robi różnicy. Boję się jednak rozłączyć połączenie, żeby bardziej nie namieszać z synchronizacją. Też to cięcie wydaje mi się dziwne, router pracuję 24/7 bez przerw, nie zauważam przerw w dostępie do internetu ani rozłączeń.

  EDIT:
  Przepraszam za zamieszanie, ale po zmianie routera na przewodowy wróciła poprzednia synchronizacja, działa również na bezprzewodowym.
  Dzięki za pomoc!