Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 b5 1.9TDI 90KM brak ogrzewania, klimatronic

30 Gru 2014 12:41 5904 8
  • Poziom 7  
    Witam mam problem z ogrzewaniem Audi A4 B5 1995 1.9TDI 90KM. Szukałem na forum ale żaden z tematów mi nie pomógł więc zakładam swój.

1. Termostat wymieniony.
    2. Nagrzewnica wymieniona.
    3. Podłączony pod komputer klimatronic błędów nie pokazuje.
    4. Silniczki pracują gdyż miałem wszystko na widoku i widziałem jak otwierają i zamykają klapy.
    5. Klima jest pusta nie działa od początku, pasek ze sprężarki zdjęty, aby zbędnie nie obciążała silnika.

Temperatura 90 stopni a w środku leci letnie powietrze.
    Układ odpowietrzany kilka razy na różne sposoby podawane na forum i nadal żadnych zmian, a co dziwniejsze to to że wąż przy zbiorniczku wyrównawczym jest gorący a przy chłodnicy ten sam wąż jest zimny jak lód.. dolny wąż także jest zimny jak lód. Czyżby stary i nowy termostat nie puszczał i wszystko pracuje na krótkim obiegu??? Węże które idą do nagrzewnicy są ciepłe a płyn w zbiorniczku jest zimny... Chłodnica cała zimna jak lód. Nie mam już sił do tego czy jest ktoś w stanie pomóc?? Z góry dziękuję za pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Wszystko podłączone tak jak było wcześniej. Zamieniałem nawet węże przy nagrzewnicy żeby sprawdzić ale żadnych rezultatów
  • Poziom 7  
    Tutaj jest tak że tylko w jednym kierunku pasuje termostat inaczej sie go nie da wsadzić. Co do odpowietrzania to siedziałem jeszcze z godzinę próbowałem i jest poprawa ale wąż na dole nadal jest zimny ;/ jutro będę dalej grzebał ale mam nadzieję że to nie pompa wody
  • Poziom 7  
    Chyba układ odpowietrzyłem bo wszystkie węże są gorące. Te dwa co idą do nagrzewnicy są też gorące że dotknąć nie idzie a w środku powietrze leci letnie. Na pewno jest lepiej jak miałem przed wymianą nagrzewnicy ale nadal stwierdzam że to nie jest dobrze. Już zastanawiam się nad wymianą tego pudła z klapkami w której siedzi nagrzewnica bo wydaje mi się że ta klapa od zmiany ciepła na zimne nie zamyka sie do końca i powietrze się miesza.. ale to są tylko przypuszczenia. Już brak mi pomysłów ;/
  • Poziom 7  
    Sprawdziłem te klapy.. każda z nich była metalowa i miała w sobie otwory duże, mniejsze i okazało się że kiedyś na tych klapkach był jakiś materiał który zasłaniał te otwory. Teraz już wiem skąd ten materiał taki gąbkowaty przez pół roku wydostawał się na zewnątrz przez kratki przy dmuchawie na maxa.. zakleiłem te otwory podobnym materiałem złożyłem całość i co? w samochodzie gorąco jak w saunie.. i kto by przypuszczał? Jeżeli ktoś ma problem z ogrzewaniem w Audi a4 b5 1.9tdi nawet po wymianie nagrzewnicy na nową, termostatu, kilku godzinnym odpowietrzaniem układu niech sprawdzi klapki czy przypadkiem nie są gołe ;D