Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć subwoofer bez dedykowanego wyjścia

Andek82 07 Sty 2015 00:52 1074 9
  • #1 07 Sty 2015 00:52
    Andek82
    Poziom 11  

Witam Serdecznie

Mam taki problem, posiadam monitorki aktywne Mackie cr4 podłączone do kompa przez zewnętrzną kartę dźwiękową, ze względu na trochę słaby bas chciałbym dokupić do nich jakiś subwoofer, problem polega na tym iż nie ma w nich wyjścia na sub. czy jest jakaś możliwość podłączenia tego subwoofera? z tego co już wyczytałem wiem że sub musi być aktywny.

Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

0 9
  • #2 07 Sty 2015 01:55
    marek majchrzak
    Poziom 19  

Najprościej możesz sobie podłączyć dla przetestowania: wej. audio wzmacniacza SubWoof. z lewym lub prawym wyj. z karty dźwiękowej.
    Niskie tony przenoszone są jak wiadomo symetrycznie.
    Ważne jest tylko żeby wzmacniacz SW miał dużą impedancję wejściową wtedy nie zmieni się barwa i głośność na monitorach.
    Sprecyzuj jeszcze co znaczy karta zewnętrzna / jakie ma wej. i jakie wyj.?
    Pozdro.

0
  • #3 07 Sty 2015 02:07
    Andek82
    Poziom 11  

Dzięki za odpowiedź, jako karty dźwiękowej zewnętrznej używam miksera Behringer xenyx Q502 i do niego do wejścia słuchawkowego są podłączone monitory. Sygnał wejściowy jak i wyjściowy leci przez ten mikser.

0
  • #4 07 Sty 2015 02:26
    marek majchrzak
    Poziom 19  

W wygodnym dla ciebie miejscu dolutuj do ekranu i do jednej z żył - i + wejścia SW.
    lub wykorzystaj nowy rozbieralny wtyk jack, będzie łatwiej i pewniej.

0
  • #5 07 Sty 2015 02:37
    Andek82
    Poziom 11  

Tzn. nie bardzo rozumiem w którym miejscu dolutować te dodatkowe wyjścia pod sub.?

0
  • #6 07 Sty 2015 03:08
    marek majchrzak
    Poziom 19  

wtyk słuchawkowy posiada trzy styki :
    - minus/masa czyli ekran lub oplot
    - 2 plusy/sygnały; izolowane przewody jeden dla lewego, drugi dla prawego kanału.
    (nie ważne pod który L czy P się podłączysz przewodem do SW).
    Odetnij oryg. wtyk jack od głośników(bo pewnie jest zatopiony fabrycznie) i przylutuj jeszcze raz przewody od głośników razem z przewodem do SW.
    Przewód do SW oczywiście też ma być ekranowany.

0
  • #7 07 Sty 2015 03:16
    Andek82
    Poziom 11  

Ok teraz rozumiem, dzięki serdeczne.

0
  • #8 07 Sty 2015 13:46
    Andek82
    Poziom 11  

Witam,

A czy taki rozdzielacz jak na zdjęciu nie będzie też dobry? do niego wpiąć monitory i subwoofer. Rozumiem też że mogę tak spokojnie i bez obaw podłączyć?

Pozdrawiam

Jak podłączyć subwoofer bez dedykowanego wyjścia

0
  • #9 07 Sty 2015 23:01
    marek majchrzak
    Poziom 19  

Śmiało możesz podłączyć.
    Próbuj wszystkich możliwości, straty żadne, ale za to spora dawka praktycznej wiedzy która może się kiedyś przydać.
    Powodzenia.

0
  • #10 08 Sty 2015 18:40
    Andek82
    Poziom 11  

Witam

Podłączyłem suba przez tą rozdzielkę na dwa małe jacki, wszystko działa jak należy, bez znacznej straty na jakości dźwięku. Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam

0