Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux EWF 106417 W - Pompa wody pracuje na każdym programie.

robmyback 10 Jan 2015 13:18 2169 4
 • #1
  robmyback
  Level 10  
  Witam, problem dot. wyżej wymienionej pralki.
  Objawy są następujące:
  po wybraniu dowolnego programu (dotyczy też programu Wirowanie i Wypompowanie Wody), na wyświetlaczu pokazuje się czas trwania np. 1:36 , po kliknięciu START, zaraz pod godziną wyświetla się ikonka Wypuszczenia wody, po czym pompka pracuje chwile (ok. ~10 sek.) i czas zmienia się na 0:01 i na tym kończy się program.
  Electrolux EWF 106417 W - Pompa wody pracuje na każdym programie.
  Jedynym wyjątkiem jest (sprawdzałem Tylko na programie bawełna ) po wybraniu tego programu, ustawieniu czasu na najkrótszy i Kliknięciu dodatkowo "Pranie wstępne" po uruchomieniu tego programu nie włącza się pompka, ale wskaźnik temperatury zapalą się przy ikonce * [gwiazdki], miga blokada [dioda blokady miga cały czas i przycisk start]
  Electrolux EWF 106417 W - Pompa wody pracuje na każdym programie.
  Dodam jeszcze, że pralka nie reaguje na odpiętą grzałkę, elektrozawory etc. tzn. nie pokazuję się żaden błąd np. E20, tylko cały czas można wybrać program, -> start-> pompa wody -> 0:01 koniec.

  z Góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc :D
 • #2
  alisone
  Level 2  
  Mam podobny problem z pralką EWF 1655, na każdym wybranym programie zaczyna od pracy pompy, trwa to za długo niż normalnie, a potem wyświetla się że odprowadza wodę i na tym koniec. Komunikat: koniec prania. Nie pobiera wody i nie realizuje programu prania. Jak może być tego przyczyna. W poście powyżej opisana jest podobna sytuacja, wiadomo co było przyczyną u Ciebie?
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  alisone
  Level 2  
  Dziękuję za podpowiedź, sprawdzę czy to ta przyczyna