Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Superb 1,9Tdi 2002r - Centralka Alarmu

pinex85 10 Sty 2015 15:07 1023 4
  • #1 10 Sty 2015 15:07
    pinex85
    Poziom 6  

Witam. Od jakiegoś czasu przy zamykaniu auta lub przy otwieraniu w momencie gdy kierunkowskazy migają, prawa strona się zawiesza i świeci cały czas. Czasami po kilkunastu próbach otwierania lub zamykania się odwiesza, a czasami musze się bawić nawet 15 minut. Znalazłem na forach prawdopodobną przyczynę i wyczytałem że przekaźniki w centralce alarmu się zawieszają. Chciałbym to sprawdzić, lecz mam problem ze znalezienim centralki. Mógłby mnie ktoś nakierować gdzie mam jej szukać i jak wygląda? z góry dziękuję.

-1 4
  • #2 11 Sty 2015 13:32
    Ireneo
    Poziom 40  

Mam zgadywać że to dostawiany alarm?

1
  • #3 11 Sty 2015 13:58
    domex32
    Moderator na urlopie...

Moduł komfortu pod nogami kierowcy, pod dywanami w plastikowej puszcze, jak go odepniesz i kierunki zgasną, to w nim leży przyczyna.

pinex85 napisał:
    Znalazłem na forach prawdopodobną przyczynę i wyczytałem że przekaźniki w centralce alarmu się zawieszają.

Forum sprzedawców kartofli na rynku, ewentualnie piekarzy.

Przekaźnik nie ma prawa się zawiesić, może się co najwyżej zgrzać zestyk, i przekaźnik zostaje zamknięty, dlatego światła świecą.

1
  • #4 11 Sty 2015 17:03
    Ireneo
    Poziom 40  

Piekarze tak nazywają takie uszkodzenie przekaźnika.

1
  • #5 12 Sty 2015 16:06
    pinex85
    Poziom 6  

Ireneo napisał:
    Mam zgadywać że to dostawiany alarm?

Alarm jest oryginalny

domex32 napisał:
    Moduł komfortu pod nogami kierowcy, pod dywanami w plastikowej puszcze, jak go odepniesz i kierunki zgasną, to w nim leży przyczyna.

Dziękuję za pomoc. Po odpięciu kierunki zgasły. Po wpięciu ponownie kostek póki co kierunki gasną odrazu więc to może nie wina przekaźnika tylko na kostce gdzieś słabo łączyło i tam był problem.

domex32 napisał:
    Forum sprzedawców kartofli na rynku, ewentualnie piekarzy

Prawdopodobnie na elektrodzie to wyczytałem. Ale nie ważne jest to jak to ktoś określił tylko czy dobrze naprowadził i pomógł, bo nie wszyscy robią z takimi rzeczami na codzień i określają to w jaki sposób im jest prościej.

-1