Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Informacje o przedwzmacniaczu lub pomoc przy wyborze

cvbgvh 10 Jan 2015 19:31 534 4
 • #1
  cvbgvh
  Level 9  
  Witam.

  Potrzebuję informacji o obsługiwanej częstotliwości kitu avt AVT
  2017 a jeżeli jest poniżej 18 000hz to udzielenia pomocy który układ będzie lepszy (oba będą po 2szt aby było stereo i zostaną podłączone do karty dźwiękowej) AVT2728 lub AVT2392 zamiast tego AVT2017 (jeżeli obsługuje mniej niż 18 000hz).

  Dziękuję za pomoc.
 • #2
  yogi009
  Level 43  
  To już drugi post dotyczący tego przedwzmacniacza. Z ciekawości spytam, po co Ci te 18kHz? Pomijam fakt, że wszystkie opamp'y pracujące w tej roli spełniają ten wymóg, trzeba tylko obejrzeć resztę schematu. Myślę, że z praktycznego punktu widzenia powinieneś raczej poszukać preampa, którego charakterystyka będzie dostosowana do źródła sygnału.
 • #3
  cvbgvh
  Level 9  
  Chodziło mi o zrobienie mikrofonu na usb (krótka budowa mikro przedwzmacniacz izolator masy i karta dźwiękowa od mikrofonów singstar z ps3 która jest świetna ale ja posiadam mikrofony elektretowe które są starego typu i mają świetny dźwięk (duża membrana) ale są zbyt ciche lecz przeszukałem allegro i jakiś gość sprzedaje za 100zł mikro gdzie nowe jest za 300 tylko orginalna podstawka mikrofonu się złamała) polecam takie rozwiązanie z mikrofonem domowej roboty na usb działał świetnie aż do momentu kiedy miałem przebicie 230v na usb i zjarało wszystko a co do tego 18kHz i wzwyż to dlatego że dźwięk poniżej 16kHz (16kHz jest dobre ale tylko na dobrym mikro np G-Track ma 16kHz) jest jakiś dziwny po odszumianiu.Nawet jeden z youtuberów używa takiego rozwiązania (DIY Perks polecam gościa)
 • #4
  yogi009
  Level 43  
  I uważasz, że usłyszysz to 18kHz? No to pytanie - zagadka: w jakim zakresie częstotliwości gra gitara klasyczna/akustyczna? Chodzi mi o częstotliwość najniższego dźwięku na najgrubszej strunie i najwyższego progu na najcieńszej? Zobaczymy jak te herce tam grają...
 • #5
  cvbgvh
  Level 9  
  z tego co wiem to niby pomiędzy 50-500hz mają struny gitary (nie wiem która ile bo mało mnie to obchodzi) a co do tego czy usłyszę 18kHz - słyszę 1hz i 19kHz czasami nawet więcej problem jest taki że przy częstotliwości powyżej 19kHz mam wrażenie jakby mi ktoś wiercił wiertarką uszy (ale nie od razu) więc spokojnie;standardowe mikrofony komputerowe mają do 20kHz a mi był potrzebny przedwzmacniacz min 16kHz bo jak mówiłem po odszumieniu np 14kHz dźwięk jest jak nagrane echo.
  Temat mogę zamknąć mimo że nikt mi nie pomógł i nie powiedział jaki to jednak znalazłem używany mikrofon dobrej jakości za 100zł gdzie kosztuje ledwo 20 może 30zł więcej niż zrobienie własnego,lecz jeszcze może ktoś odpowie to będzie na przyszły projekt więc zaczekam.