Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo FH 480 D13A 2007r - Zapowietrza sie po długim postoju.

pitool 14 Sty 2015 09:36 3615 8
  • #1 14 Sty 2015 09:36
    pitool
    Poziom 30  

Witam.Po dłuższym postoju ok.9 godzin auto już nie odpala.Wymienione filtry,podstawa filtrów,zaworek przy podstawie,zaworek na głowicy(wszystkie części nowe). Cały układ paliwowy sprawdzony na szczelność,poprzez podawanie ciśnienia powietrza(ok 3 bar) do zbiornika paliwa i na żadnym z przyłączy jak i przewodu żadnych oznak nieszczelności.Zasilanie paliwa przerobione na jeden zbiornik(z drugiego przepływa grawitacyjnie)Po dobowym odpoczynku należy ręczną pompką napompować paliwo i wyczuć można że nie ma go w układzie.Dziś Volvo musiało zrobić jedną trasę i zostanie do tankowane do pełna więc podstawa jak i same filtry będą niżej niż poziom paliwa w zbiornikach więc czekam za telefonem od kierowcy jak zapala.Dodam chyba najważniejsze,że po porannym zapaleniu,auto w ciągu dnia nie ma już żadnych anomalii,ma moc i równą pracę.Ostanie co mi zostało to wyciągnąć pompo wtryskiwacze ale wtedy byłby słaby i przebierał jeżeli dobrze rozumiem.Może któryś z forumowiczów podpowie co jeszcze można by sprawdzić?

0 8
  • Pomocny post
    #2 14 Sty 2015 10:27
    638936
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 14 Sty 2015 11:36
    pitool
    Poziom 30  

Jak wróci to pompki wyciągam.Jeszcze tak zapytam,bo mam obsady dostępne od ręki firm Diesel Technik(2.91280) i Febi(FE39127). Które lepsze?

0
  • Pomocny post
    #4 14 Sty 2015 23:06
    cielak1989
    Poziom 12  

lepiej zainwestować dołożyć i kupić oryginale choćby na allegro bo niższej cenie niż w ASO

0
  • #5 29 Gru 2015 17:15
    szczesniak2
    Poziom 8  

Mam podobny problem. Auto takie same Volvo FH13 480km 2007 r przebieg okolo 900tkm, Wczesniej autko zapowietrzało się sporadycznie. Później tylko po dłuższym postoju choć też nie zawsze. Później zdarzało się to coraz częściej, a teraz wystarczy ze po zgaszeniu silnika poczekamy 15 minut to juz trzeba dłużej go kręcić żeby załapał. Zaworek w głowicy i wymieniony na oryginał z volvo. Dziś podłączyliśmy przeźroczysty przewód od zbiornika paliwa i widać było ze po zgaszeniu auta paliwo nie cofa się do zbiornika, a mimo to ciśnienie paliwa spada co widoczne było na odczycie ciśnienia paliwa na kompie diagnostycznym. Nie widać żadnych nieszczelności. Ciśnienie paliwa dobre na wolnych obrotach ok 3 bar na duzych prawie do 6bar. Jednak na wolnych obrotach równa praca silnika co jakiś czas przerywana jest takim zafalowaniem obrotów jakby przez ułamek sekundy nie dostawał dobrej dawki paliwa. Podczas dopompowania ręczną pompką paliwa praca silnika wyrównuje się. Czy mam stawiać na wymianę pompy paliwa czy może na pompowtryski?

3
  • #6 29 Gru 2015 17:19
    638936
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #7 29 Gru 2015 21:42
    keicam1991
    Poziom 18  

Tylko pamiętajcie że do obsad musicie mieć sprzęt i czasami się urywają jarzma pompo wtryskiwaczy objawy podobne.

2
  • #8 16 Sty 2017 08:46
    szczesniak2
    Poziom 8  

U mnie po wymianie pompowtrysków wszystko wróciło do normy

0
  • #9 16 Sty 2017 08:55
    pitool
    Poziom 30  

Wymiana obsad pompo wtryskiwaczy rozwiązała problem.

2