Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic II DCi 86 KM - szarpie w czasie jazdy

vinon 14 Sty 2015 14:29 1824 10
  • #1 14 Sty 2015 14:29
    vinon
    Poziom 9  

Witam mam następujący problem pewnego dnia auto tj Renault Scenic II 86 KM DCi zaczął szarpać w czasie jazdy. Objaw na początku był taki ze lekko szarpał jakby nie dostawał paliwa takie mniej jak sekunda przerwy. Potem kilka razy jak więcej razy to następowało to komputer włączał STOP gasił silnik. Po kilku sekundach auto normalnie zapalało ten komunikat wyskoczył mi 3x na desce rozdzielczej komputer nie pokazuje żadnego błędu :(. Dodam że auto zapala w każdych warunkach nawet w największe mrozy i chodzi stabilnie problemy są tylko w czasie jazdy . Lałem paliwo z beczki niestety w ramach oszczędności :( wiec po tych objawach wymieniłem filtr paliwa wyczyściłem bak z tamtego paliwa, które było dość jakby to nazwać mętne oraz zatankowałem na stacji benzynowej pól baku i odpowiednio do tej ilości wlałem preparat do czyszczenia układu paliwowego "motul"dość drogi podobno dobry środek. O dziwo auto przez 400 km po wykonaniu tych czynności zaczęło jeździć ok ani razu nie czułem aby szarpnęło kilka dni temu przed rezerwą zaś zaczęło się to samo szarpie ale delikatnie nie mam pojęcia o co chodzi może ktoś z was miał taki przypadek i zna przyczynę. Boje się ze poszły zaś wtryski, które wymieniałem na używane podobno miały 80 tys km lub nie wiem może pompa paliwowa nie znam się i będę go chyba musiał podpiąć pod komputer lecz nie wiem czy on coś pokaże bo może to jakieś uszkodzenie mechaniczne. Turbina też mi bierze olej wiem że czeka mnie regeneracja ale podobno to nie ma nic do znaczenia. Proszę o pomoc :)

• #2 14 Sty 2015 14:48
    Andrzej Sass
    Poziom 9  

EGR to pierwszy delikwent do sprawdzenia. Wyczyść dobrze zawór i dolot do niego. Stojąc przed maską, EGR siedzi po lewej stronie z tyłu silnika pod podszybiem. Przepływomierz też sprawdź .

• #3 14 Sty 2015 15:35
    uswto
    Poziom 18  

Może pływak za bardzo podniesiony
    Clip wskazany

• #4 14 Sty 2015 22:11
    robi1214
    Poziom 30  

Jeżeli silnik się gasi stawiam na problem z ciś. paliwa tzn. wtryski, pompa itd. Poza tym diagnostyka Cię nie ominie.

• #5 05 Mar 2015 11:55
    vinon
    Poziom 9  

Na Diagnostyce byłem nic nie wykazało narazie wymienię turbinę zobaczymy czy to pomoże jak nie będę szukał dalej

• #6 04 Cze 2015 09:41
    maniek86hammer
    Poziom 2  

Ja mam scenica z 2000 r 1.9dci i mam to samo znajomi mówiom ze to egr lub wtryski

Naprawiłes to? Jeżeli tak to co to było?

• #7 04 Cze 2015 10:13
    vinon
    Poziom 9  

Wiec rozwiązałem problem okazało się ze wtryski w stanie idealnym turbina zregenerowana i dalej szarpał w końcu dałem do normalnego mechanika ;p i okazało się ze zawór przed pompa paliwowa był zapchany po wyczyszczeniu autko już jeździ normalnie ;)

• #8 28 Sie 2015 17:37
    vinon
    Poziom 9  

Wiec po przejechaniu kolo 3000 km problem niestety wrócił :( oddałem auto ponownie do mechanika. Komputer wykazał błąd ze brak ciśnienia na "comon oil" nie wiem jak to się pisze dokładnie , lecz komputer mu nie wykazał z logów błędu ze jakiś wtrysk jest uszkodzony. Mechanik ponownie wyczyścił zawór przed pompą paliwa i kazał jeździć i zobaczyć czy problem się powtórzy kolejny raz;/ . Stwierdził że jeżeli tak będzie to prawdopodobnie niestety któryś z wtrysków pada. Dodam ze auto się dość dziwnie zachowało przed wizytą w warsztacie gdyż nagle zaczęło tracić moc i szarpać potem wydobył się z silnika strasznie głośny stuk , który mógłbym go porównać do uderzania o kawałek blachy kołem zębatym o małych ząbkach trwało to od 3-4 sekund i przestało. potem po kilkunastu metrach wyświetlił się STOP na desce rozdzielczej i AWARIA WTRYSKU ale auto jakoś dojechało do celu w miarę spokojnie bez wiekowego szarpania. Następnie po 40 min przerwy zapaliłem go i dojechałem 25 km do domu prosto do mechanika z nim co najlepsze auto ani razu nie szarpnęło ani nie dawało żadnego znaku ze jest jakaś awaria. Zgłupiałem w tym momencie nic muszę jeździć zobaczyć co dalej a ktoś z was ma jakieś sugestie ?

• #9 29 Sie 2015 15:23
    vinon
    Poziom 9  

Filtr paliwa wymieniony oleje i inne. Auto szarpie nawet na 2 biegu wiec EGR raczej to nie będzie bo by szarpało cały czas a zrobiło to nagle a potem przestało.

• #10 30 Sie 2015 14:57
    kakibara
    Poziom 24  

Do sprawdzenia turbina czy się nie rozpadła - ten dźwięk uderzenia, WTRYSK komunikat - jedziesz do zakładu gdzie naprawiają- specjalizują się w renówkach - mają części lub do polecanego zakładu który specjalizuje się w naprawie układu CR, wtryskiwaczy, piszę układu bo masz do sprawdzenia oprócz przewodów elektrycznych, całe zasilanie od zbiornika do wtryskiwaczy - a tak na szybko możesz sobie rozciąć filtr paliwa jeżeli są opiłki - przelicz koszty naprawy mogą być naprawdę spore. pozdrawiam.

• #11 30 Sie 2015 20:56
    vinon
    Poziom 9  

Wiec mam nowy filtr paliwa i zregenerowana turbinę.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME