logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

vw caddy 2013 1,6tdi - Licznik żarzące się kontrolki.

kilex 22 Sty 2015 15:52 5496 23
REKLAMA
  • #1 14356940
    kilex
    Poziom 11  
    Witam, nie mogę sobie poradzić z caddym.
    Poprzedni specu wymienił licznik na nowy ale nic to nie dało.
    najciekawsze jest to że jak wypnę przewód odpowiedzialny za daną kontrolkę to usterka dalej istnieje.
    Po włączeniu zapłonu żarzy się kontrolka ciśnienia oleju, tylnej klapy, czasami od PDF i rezerwy.
    Wszystkie masy i plusy sprawdzone parokrotnie, podmieniałem gateway i J519.
    Jeżeli ktoś miał taką usterkę w VW proszę o wypowiedź.
  • REKLAMA
  • #2 14357199
    mechaty24
    Poziom 13  
    Czy są jakieś zarejestrowane błędy w aucie?
  • REKLAMA
  • #3 14357275
    kilex
    Poziom 11  
    Jedyny błąd jaki był to sterownik kolumny kierownicy J527 miał błąd -sterownik uszkodzony- którego nie dało się skasować. Po wymianie J527 błąd nie wrócił.
    Na dzień dzisiejszy błędów jest dużo bo auto jest w pół rozebrane. Jutro je złożę , tzn pozakładam wszystkie elementy i zacznę od początku.
  • #4 14357298
    mechaty24
    Poziom 13  
    Czy żarzenie było przed wymianą J527? Czy kodowałeś sterownik J527?
  • #5 14357365
    kilex
    Poziom 11  
    Tak było, po wymianie sterownik zakodowałem online. Co dziwne spróbowałem zakodować go manualnie tak na chybił trafił to zaczeła się żarzyć kontrolka od PDFu i rezerwy.
    Jutro spróbuję zakodować J527 manualnie z uwzględnieniem PR code.
    Miałem wczoraj Amaroka z słabo działającym czujnikiem deszczu, zakodowałem czujnik manualnie i okazało się że kod fabryczny był inny niż ten który wynikał z PR kodów.
    Po kodowaniu czujnik deszczu działa poprawnie.
  • #6 14359253
    kilex
    Poziom 11  
    kodowanie nic nie dało, wygląda mi to na jakąś zworę lub słabą masę
  • #7 14369635
    mechaty24
    Poziom 13  
    Moze sprobuj podpiac dodatkowy przewod masowy do deski. Moim zdaniem cos nie hallo z deska. Ja mialem podobny problem z deska w T5/2014 , ale wymiana deski pomogla i jest ok.
  • Pomocny post
    #8 14369852
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #10 14411288
    mechaty24
    Poziom 13  
    Jak zwora na can-drive to prawdopodobnie zalany sterownik haka albo pomocy do parkowania
  • #11 14411634
    kilex
    Poziom 11  
    wszystko sprwdzone odpinałem wszystko co się da, nic nie pomaga.
    Auto oddane było do klienta bo stało u nas już bardzo długo, teraz znowu wróciło, przeleciałem CANy oscyloskopem jeszcze raz. Zwora na CAN drive ustąpiła ale kontrolki ciągle się żarzą.
    CAN komfort pomiędzy J533 *gateway* a zegarami ma nieprawidłowy sygnał. To samo było wcześniej ale myślałem że to jest wyniem tej zwory na CAN drive. Prawdę powiedziawszy trochę zgłupiałem.
    Dzisiaj zrobiłem dla pewności całkiem nową wiązkę CAN pomiędzy gateway i zegarami, tak jak przypuszczałem nic to nie pomogło. Podmieniłem i zakodowałem gateway z innego auta, rezultat jak zwykle taki sam.
    Dziwne jest to że jak odłączę jeden z przwodów CAN komfort pomiędzy gateway a zegarami kontrolki przestają się żarzyć i wszystko jest ok, oczywiście auto nie odpala przy komunikacji tylko przez jedną linię.
    ps.
    W caddy po lifcie sterownik haka jest zamontowany tak jak powinien (pinami, wtykami w dół) sprwadziłem to.
  • Pomocny post
    #12 14411962
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #13 14412004
    kilex
    Poziom 11  
    Po akurat tym canie między gateway i licznikiem nie lata nic, odłączałem wcześniej can drive z gateweya ale to nic nie pomagało.
    Dam znać jak coś znajdę.
  • Pomocny post
    #14 14412722
    mechaty24
    Poziom 13  
    Jeżeli jest to Caddy z 4 Motion sprawdź przewody do Haldexa
  • Pomocny post
    #15 14412811
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #16 14413293
    kilex
    Poziom 11  
    już to robiłem ale bez oscyloskopu na canie do licznika, w poniędziałek podłącze oscyloskop na can do licznika i bęndę odpinał po koleji i walki część dalsza.
    Dziękuje wszystkim za pomoc, czasami banalna wskazówka rozwiązuje temat.
  • #17 14423688
    kilex
    Poziom 11  
    Odpiąłem z gatewaya can driv ,can comfort , can info. kontrolka przestała się żarzyć chociaż sygnał na oscyloskopie się nie zmienił. Trochę to dziwne bo raczej can comfort powinien mieć taką samą amplitudę w komunikacji pomiędzy gateway a J519 i Licznikiem.
    Po podłączeniu can info kontrolka ciągle się nie żarzyła, dopiero po wpięciu can drive zaczyna się żarzyć.
    odłączałem wszystkie sterowniki które latają po can drive i próbowałem podłączać jeszcze raz, kontrolka ciągle się żarzy.
  • #18 14426516
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #19 14427655
    szymitsu21
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Wydaje mi się, że problem w tym samochodzie nie tkwi w CAN.
    Jeżeli miało by jakieś urządzenie generować takie zakłócenia to raczej nie działało by to i wszystkie urządzenia na tej magistrali.

    Raczej bym szukał tego o czym mówi falubaz1.
  • #20 14429779
    kilex
    Poziom 11  
    błędów zero, sprawdziłem historię auta, miał jakieś uszkodzenie z tyłu, były wymieniane między innymi drzwi tylne, odpinałem wszystkie połączenia wychodzące na tył. Nie dawało to żadnego efektu.
    Auto stało zamknięte po myciu i czyszczeniu środka na placu przez pół roku.
    W środku musiała być wilgoć.
    Znalazłem ślady uszkodzeń połączeń elektrycznych (śniedź) w niektórych przęłącznikach (wł. św. awaryjnych, wł. ESP)
    Sprawa wygląda ewidentnie na brak masy lub zły kontakt ale wszystkie punkty sprawdziłem co więcej dokładałem ekstra masę do kluczowych punktów w liczniku, gatewayu, J519.
  • #21 14429974
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • Pomocny post
    #22 14430508
    szymitsu21
    VIP Zasłużony dla elektroda
    falubaz1 napisał:
    miał uszkodzenia z tyłu żarzy się kontrolka klapy więc ryj, pruj i szukaj gdzieś w tamtych okolicach


    To jedno, a odnośnie masy i wszystkich jej połączeń nie powiedziane jest ze niema jej w liczniku.
    Może jej nie być w drugim końcu samochodu i też może być choinka.
    Poza tymi kontrolkami wszystko działa? Zamki,światełka, i cała gama innych podzespołów?
  • #23 14430784
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #24 14580329
    kilex
    Poziom 11  
    Temat rozwiązany, w aucie została zmieniona kompletna wiązka elektryczna. Po zmianie wiązki o dziwo kontrolki nadal się żarzyły.
    Zwątpiłem w swoje umiejętności.
    Postarałem się o caddy w podobnej konfiguracji, przełożyłem liczniki bez żadnego kodowania (sprawdziłem wcześniej kod w obydwu zegarach był taki sam -fuks-)
    Usterka przenosiła się razem z zegarami.
    Zamówiłem trzecie z koleji zegary i dzisiaj je zakodowałem, zrobiłem to manualnie
    (nie używałem funkcji odczytaj zawartość starego zegaru)
    BINGO------------ nie do końca rozumiem dlaczego tak jest, wcześniej mimo że zegary były zmienione dwa razy, usterka występowała dalej. Jedyne co mi przychodzi na myśl to że musiała być jakaś zwora na CANie, która to uszkadzała zegary.
REKLAMA