Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault scenic 1.9 dci rok 2005 brak prądu

jokerrr3 27 Jan 2015 06:40 2925 5
    jokerrr3
    Level 8  
    Witam.
    Mam bardzo poważny problem i proszę o pomoc.
    Dzień wcześniej rozładował mi się akumulator - ku zaskoczeniu rozładował mi się do końca ze nawet oświetlenie ledwo świeciło w środku.
    Wyciągnełem akumulator do ładowania.
    Dziś rano po naładowaniu włożyłem akumulator i przy załanczaniu klem usłyszałem jakby delikatnie kręciła się dmuchawa tak na marginesie. Otóż problem później powstał. Wszedłem do środka by auto odpalić - a tu:
    -brak prądu
    - brak oświetlenia w środku samochodu
    -brak migającej czerwonej kontrolki na wyświetlaczu
    - wogóle brak jakich kolwiek znaków ze jest prąd w aucie prócz tego ze słychać delikatnie tą dmuchawę którą wcześniej usłyszałem.
    a przy załanczaniu klem do akumulatora delikatnie iskrzy jak to przy każdym podłanczaniu.
    Bardzo proszę o pomoc.
    pioart
    Level 38  
    Jaki jest stan naładowanego akumulatora w tym przypadku? Mierzyłeś jakie ma napięcie? To że ładowałeś nic nie znaczy.
    guard10
    Level 28  
    Witam kolego jokerrr3 zmień tytuł zapytania ,, brak napięcia prądu ,,
    uswto
    Level 18  
    Klem nie zamieniłeś. Sprawdź na + bezpieczniki
    jokerrr3
    Level 8  
    Klem nie zamieniłem.
    Jestem teraz w pracy ale po 14 bede w domu więc sprawdzę jeszcze na drugim akumulatorze. Jeżeli kontrolki się zaświecą bedzie to wina akumulatora. Tak też podejrzewam akumulator. Popatrzę się jeszcze na bezpieczniki.
    jokerrr3
    Level 8  
    Mierzyłem napięcie w akumulatorze - wskazanie 12,2V pomysłałem że chyba dobrze, ale akumu. miał już swój wiek pojechałem do sklepu z akumulatorami i tam koleś specjalnym przyrządem sprawdził jeszcze raz i stwierdził, że jest to tylko złom. Napięcie rzeczywiście było ponad 12V ale zaraz po 3 sekundach spadło do 5V.
    Kupiłem nowy akumul. i jak ręką odjął. Odpaliłem ale deska rozdzielcza nie świeciła tak samo jak radio nie grało - sprawdziłem bezpieczniki. Okazało się, że bezpiecznik był spalony. Po wymianie wszystko jest tak jak powinno być.
    Dziękuje za pomoc. Teraz wiem ze po ładowaniu akumulator nie musi być naładowany poprostu przychodzi dzień odejścia na emeryture:o)