Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką wybrać piłę / pilarkę spalinowa?

01 Lut 2015 16:53 3813 4
 • Poziom 6  
  Witam. mam serdeczną prośbę o pomoc w wyborze spalinowej piły łańcuchowej.

  Wiem, że najlepszymi i najbardziej rekomendowanymi u nas markami są Stihl i Husqvarna jednak nie chcę inwestować w tak drogi sprzęt. Chodzi mi o coś bardziej ekonomicznego a jednocześnie czegoś co nie rozleci mi się w rękach po tygodniu lub po jednym sezonie.

  Piła używana będzie wokół domu i w ogrodzie jednak nie będzie miała aż tak "łatwo": do wycięcia kilkadziesiąt a może i ponad 100 metrów starego przerośniętego żywopłotu -> bardzo twarde i grube śliwy (takie na których rosną mirabelki), do ścięcia kilka dość grubych jesionów i klonów, okresowe przycinanie drzew owocowych w ogrodzie, przycięcie grubych gałęzi wierzby nad kanałem, pokawałkowanie tego wszystkiego. Jednym słowem będzie miała co robić :)

  Jaką moc piły powinienem wybrać biorąc pod uwagę cięcie i kawałkowanie twardych śliw i jesionów? Jaka powinna być długość prowadnicy?

  Koszt jakiego nie chciałbym przekroczyć przy zakupie takiej piły to 650 zł. Piła będzie używana okresowo - głównie w okresie zimowym. Zakładam, że nie ma być to sprzęt stricte profesjonalny. Co sądzicie o poniższych piłach? Prośba także o wasze doświadczenia i porady.

  1) http://www.castorama.pl/katalog-produktow/mas...-lancuchowa-spalinowa-partner-p350s-2-km.html
  piszą o jakims 'pokrewieństwie' tej piły z Husqvarna - czy rzeczywiście mają coś wspólnego?

  2) http://www.agroma.pl/products/product/id/19


  3) http://www.agito.pl/stiga-pilarka-spalinowa-sp-350-2313-654414.html

  4) http://www.specnarzedzia.pl/item41650_hitachi..._pilarka_lancuchowa_spalinowa___promocja.aspx

  5) http://agrotex-shop.pl/pilarki-spalinowe-pila-spalinowa-hecht-945-2-7-km-walbro/p,315536
 • Poziom 14  
  Witam.
  W wolnym czasie zajmuje się naprawami pił spalinowychi, powiem szczerze że, najwięcej miałem właśnie pił sztihl i husqvarna do naprawy .Ogólnie używam makity 4,7 i sprawuje sie bardzo dobrze.
 • Poziom 29  
  adriantracz napisał:
  powiem szczerze że, najwięcej miałem właśnie pił sztihl i husqvarna do naprawy

  Bo shindaiwy, stihle, husqvarny, partnery, solo czy makity się naprawia, a reszta to szrot, dla tego miałeś ich najwięcej. Kolego trejwis, najpierw zobacz której pilarki masz autoryzowany serwis najbliżej, a potem tej właśnie firmy kup. Warto dołożyć do piły która ma dobry serwis, bo ewentualna awaria czy przegląd to max 1 dzień i tniesz dalej, a nie miesiąc czekasz na na chinola po czym dostajesz nowego, potniesz 2-6 miesięcy i zwrot do sklepu, i tak w koło.
 • Poziom 14  
  Do gruby1 podałem trzy rodzaje firm które uważałem za dobre , reszty nie podawałem ze względu na ich krótką żywotność ,dostęp do części itp twierdząc że najwięcej miałem stihl i husqvarn w naprawie sądzę ze makitta jest dobra. Swoją teorie popieram tym ze sam kupiłem makite 4,7 i jestem z niej zadowolony . Piła praktycznie nie odpoczywa.
 • Poziom 6  
  do: andriantracz i gruby1 - Panowie dziękuje za rozpoczęcie dyskusji i cenne wskazówki.

  Uwzględniając Wasze uwagi swój wybór zawęziłem do:

  - Partnera 350S -2KM - z tego co wyczytałem w necie jest to trochę gorsza husqvarna, pozatym mam bardzo blisko serwis

  - Hechta 345 -2,7 KM - z prowadnicą Oregona i gaźnikiem Walbro, serwis gwarancyjny z darmowym transportem kurierem do serwisu centralnego, serwis pogwarancyjny blisko.

  Czy 2KM którymi dysponuje Partner to nie będzie trochę zbyt mało?
  Co prawda nie mam lasu, nie będę też zarobkował przy pomocy piły ale mam do pocięcia twarde śliwy z żywopłotu i kilka klonów i jesionów o średnicy do 40 cm.
  Zakładam że rocznie będzie cięła ~3-4 m przestrzenne drewna.

  Hecht jest trochę silniejszy 2,7 KM i z tego co wyczytałem również ma nienajgorsze notowania wśród użytkowników.

  Co sądzicie na temat wyboru jednej z tych dwóch pił?

  Poradźcie proszę gdzie przez internet mogę kupić trochę mocniejszego Partnera niż 350S (który ma 2KM) i w niewiele wyższej cenie niż Partner350S? Na allegro żadnego mocniejszego Partnera w dobrej cenie nie da rady uraczyć :|