Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działająca mysz oraz klawiatura win XP

03 Lut 2015 02:34 1956 10
  • Poziom 12  
    Witam,
    mam problem z komputerem, wsadziłem zablokowanego pendrive do komputera, później ściągnąłem jakiś program z forum do jego odblokowania, musiał wgrać jakieś sterowniki usb bo na drugi dzień (po restarcie komputera) mysz i klawiatura przestały działac (porty usb).

W trybie awaryjnym rownież nie działają. W biosie klawiatura działa, nie moge przejść jednak procesu naprawy, podmiany plików (R) z płyty windows ponieważ w pewnym momencie potrzeba myszy lub klawiatury która nadal tu nie działa (juz przy samej instalacji). Przejściówka usb>ps2, niestety nie zdała egzaminu - sytuacja bez zmian. Prosze o pomoc co mogę zrobić (poza formatem dysku). Może jest możliwość coś zrobić poprzez konsolę odzyskiwania? o ile nie trzeba będzie w późniejszym etapie użyć myszy..

system: windows XP
    klawiatura oraz mysz są oryginalnie na porty usb.
  • Poziom 12  
    leonov napisał:
    Shant1 napisał:
    wsadziłem zablokowanego pendrive do komputera
    Co znaczy zablokowanego ?
    Shant1 napisał:
    ściągnąłem jakiś program
    Jaki program ? nazwa skąd itp.

zablokowany pendrive, mialem na mysli zabezpieczony przed zapisem.
    program to FC_MpTool

dzięki poradzie kolobos myszka znowu działa, wszystko pięknie, tylko straciłem wszystko z pulpitu, moich dokumentów... moja informacja odnośnie sposobów poza formatem miała głównie na celu to, abym nie stracił żadnych plikow.... rozumiem że "już po ptokach"... ?
  • Poziom 43  
    Nie powinno niczego z danych usunąć poza konfiguracją (co najwyżej niektóre z zainstalowanych programów mogą przestać działać). Jeśli chcesz ratować dane to lepiej zaopatrz się w inny dysk systemowy, a na tym nie rób nic do momentu odzyskania.
  • Poziom 12  
    Z pozycji konsoli odzyskiwania, użyłem tylko komend z cz.1, tzn.:
    Cytat:
    md tmp
    copy c:\windows\system32\config\system c:\windows\tmp\system.bak
    copy c:\windows\system32\config\software c:\windows\tmp\software.bak
    copy c:\windows\system32\config\sam c:\windows\tmp\sam.bak
    copy c:\windows\system32\config\security c:\windows\tmp\security.bak
    copy c:\windows\system32\config\default c:\windows\tmp\default.bak
    delete c:\windows\system32\config\system
    delete c:\windows\system32\config\software
    delete c:\windows\system32\config\sam
    delete c:\windows\system32\config\security
    delete c:\windows\system32\config\default
    copy c:\windows\repair\system c:\windows\system32\config\system
    copy c:\windows\repair\software c:\windows\system32\config\software
    copy c:\windows\repair\sam c:\windows\system32\config\sam
    copy c:\windows\repair\security c:\windows\system32\config\security
    copy c:\windows\repair\default c:\windows\system32\config\default

Straciłem wszystkie pliki z pulpitu oraz moich dokumentów, o ile nie wszystkie pliki z dysku na którym jest wgrany windows, nie sprawdziłem jeszcze dokładnie, ale w tej chwili myślę że jest takie prawdopodobieństwo..

Jedyne zabiegi jakie wcześniej starałem się zrobić to 2-3x naprawa systemu z płyty Windows (R) które doszły do skutku tylko do połowy ponieważ z uwagi na brak możliwości "pójścia dalej" (niedziałająca mysz oraz klawiatura)
  • Spec od komputerów
    Przywracanie rejestru nie ma wplywu na pliki na dysku. Tak, wiec to co podalem nie ma zwiazku ze zniknieciem plikow.
  • Poziom 12  
    Pulpit wygląda jak świeżo po formacie, jedynie jedna ikona gry się zachowała. Nie wiem w takim razie co mogło być przyczyną utraty tych plików..
  • Poziom 43  
    A to jest pulpit na pewno właściwego konta? Potwierdzam, że wykonanie tego polecenia nie ma prawa tknąć jakichkolwiek danych użytkownika.
  • Poziom 35  
    Windows stracił powiązanie twojego konta z katalogiem usera w „Documents and Setings” i utworzył nowy katalog do którego dowiązał twoje konto. Zobacz w „Documens and Setings” czy masz dwa katalogi z twoją nazwą usera z których jeden dodatkowo będzie miał jeszcze rozszerzoną nazwę i kilka znaków po kropce. Ten katalog z dodatkowym znakami po kropce to jest nowo utworzony a ten z krótsza nazwą to wcześniejszy i w nim możesz szukać „utraconych” plików.
  • Poziom 12  
    Szkoda że teraz przeczytałem Twoją wiadomość, niestety już zrobiłem format, bo jeśli i tak straciłem pliki to wolałem konkretnie sformatować partycję..