Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik halla

15 Maj 2005 18:14 4559 13
  • Poziom 18  
    Witam
    Czy ktoś jest zorientowany jakim napięciem jest zasilany czujnik halla przy skrzyni biegów sterujący szybkościomierzem w Peugeocie 106 i skąd jest brane to napięcie bo nie chodzi licznik a czujniki halla były zasilane napięciem 5V i 12V ja nie mam schematu a we tyku brak jest napięcia jest masa i przewód sygnałowy do licznika też nie ma przerwy. proszę o pomoc osoby znające zagadnienie
  • Relpol przekaźniki
  • Spec od samochodów
    Jest zasilany z przekaźnika i napięciem 12V.

Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Dziękuję sygi za podpowiedz i jeszcze jedna prośba gdzie jest ten przekaznik umieszczony
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    staszekk7 napisał:
    Dziękuję sygi za podpowiedz i jeszcze jedna prośba gdzie jest ten przekaznik umieszczony

Jak sie nie myle to na ogół w aparacie zapł lub na wałku rozrządu
  • Spec od samochodów
    Ciekawa wersja z przekaznikiem na walku rozrzadu!
  • Poziom 18  
    briano czy wiesz o czym piszesz ja pytałem o miejsce umieszczenia przekaznika zasilającego czujnik halla a Ty wypisujesz jakieś niedorzeczności przeczytaj dokładnie temat
  • Spec od samochodów
    Z tego co pamiętam jest to przekaźnik wtrysku wielofunkcyjny, z dużą ilością przewodów, takie jakie są montowane we francuzach. Możliwe, że zanim dokonujesz pomiaru napięcia on już się rozłącza. Szukaj w komorze silnika.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    staszekk7 napisał:
    briano czy wiesz o czym piszesz ja pytałem o miejsce umieszczenia przekaznika zasilającego czujnik halla a Ty wypisujesz jakieś niedorzeczności przeczytaj dokładnie temat

Sorki źle doczytałem temat przepraszam
  • Poziom 18  
    sigi serdeczne dzięki za wyczerpujące informacje jutro to sprawdze i napisze o wynikach , choć wydaje mi się trochę dziwne że halla zasila z przekażnika jaki to ma cel bo w Peugeocie 206 tego halla zasila z bezpiecznika chyba F32
  • Poziom 11  
    Panowie czy czasami czujnik hala nie jest podłączony do kompa sterujacego silnikiem a sygnał na licznik jest wysyłany z kompa?
  • Spec od samochodów
    W zależności od silnika sygnał jest wysyłany z czujnika i do kompa i do licznika.

Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Więc dzisiaj sprawdzałem ale nigdzie nie umiem znaleść przekaznika ani pod maską ani w kabinie sądzę że ten przekaznik jest umiejscowiony w kampie, bo podałem na chwile +12V do halla i licznik oraz obrotomierz funkcjonuje ale w kampie po przekręconym kluczyku a nie odpalonym aucie słychać dziwne brzęczenie a skazówka szybkościomieża leci do oporu ale jesli się zapali auto wszystko funkcjonuje poprawnie co robić z tym fantem
  • Spec od samochodów
    Może jest pod komputerem, napewno nie jest w środku komputera.

Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Witam sigi
    A więc pod komputerem jest tylko nadkole a ten dziwny dzwięk jest słyszalny z obudowy kampa może dodam jest to Peugeot 106 z 1999r.