Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ford kuga 2.0 136 koni wentylator chłodnicy pracuje bez przerwy

09 Lut 2015 21:18 2358 10
  • Poziom 7  
    witam w moim fordzie padły diody prostownicze .przypuszczam ze jednym z powodów zwarcia był albo jest nadal pracujący wiatrak chłodnicy.wystarczy że włączę zapłon i już zapier papier
    nie mogę zlokalizować czujnika temperatury płynu chłodnicy? przypuszczam że w tym problem.proszę o podpowiedz.
    http://www.sb-inox.pl/
  • Poziom 9  
    Masz dwa czujniki temperatury, jeden do sterowania komputera a drugi na wskaznik. Jezeli masz komputer diagnostyczny (tylko nie pcm scan:) ) to bedziesz w stanie sprawdzic temperature ze sterownika z ta co masz na wskazniku. Z reszta jezeli masz czujnik rozwarty lub przerwe w obwodzie czujnika od sterownika to system zabezpiecza silnik w ten sposob wlaczajac wentylatory. Wyglada na to ze masz albo uszkodzony czujnik albo przerwe w okablowaniu.
  • Poziom 13  
    uszkodzony czujnik temperatury
  • Poziom 7  
    koledzy ja nie mam żadnego kompa nie jestem żadnym mechanikem po prostu sam naprawiam zawsze wszystkie swoje auta metoda prób błędów szukania na forach rozmowa z mechanikami nie boje się tego.alternator naprawilem na podstawie filmików you tube zresztą w ten sam sposób rozrząd
    pytanie gdzie mam szukać tych czujników? gdzie patrzeć mam?
    czy wogulę praca tego wiatraka to jakaś inna przyczyna
  • Poziom 13  
    podlacz pod kompuer odczytaj wartosci mierzone czujnika temperatury,niewielki koszt szybka i konkretna diagnoza
  • Moderator Samochody
    Jesteś świadomy tego że tam wentylator może włączyć się z minimum 20 przyczyn?

Bez diagnostyki to szukanie igły w stogu siana.

Ale jeśli chcesz, to wymieniaj czujnik temperatury silnika, czujnik ciśnienia klimatyzacji, czujnik temperatury filtra cząstek stałych, alternator, modul sterowania miedzy innymi ładowaniem, wiązkę silnika, aż po moduł sterowania wentylatorem.
  • Poziom 7  
    ladamaniac
    KOLEGA miał racje o ja głupi.już żem sobie robotę nową przy fordzie szukał
    a tu tylko klima se chodziła
    pozdrawiam dzięki serdeczne.

Ale i tak jak w temacie gdzie szukać tych czujników może komu się przyda na forum
    Ja mogę pomóc jak by ktoś szukał w temacie wymiany rozrządu ford kuga 2.0 136 kucy
  • Moderator Samochody
    BOBO MARKI napisał:
    wystarczy że włączę zapłon i już zapier papier

Nie sądziłem iż na włączonym zapłonie i zgaszonym silniku z włączoną klimą, będzie pracował wentylator chłodnicy.
  • Poziom 7  
    Źle napisałem sorry chodziło mi że wystarczy ten przycisk start wcisnąć a nie zapłon uruchomić sorry moja wina porostu źle żem fakty opisał opisał i sam też siebie w maliny głupi wpuściłem.ale kolega dobrze mi podpowiedział wielkie dzięki bo już żem chciał pół samochodu rozbierać to przez ten alternator trochę żem się na gimnastykował ale to auto da się bez serwisu naprawiać da się w domu w garażu przy piwku i oczywiście kolegów na forum także pozdrawiam.

Dodano po 17 [minuty]:

Wielkie dzięki.
  • Poziom 38  
    domex32 napisał:
    BOBO MARKI napisał:
    wystarczy że włączę zapłon i już zapier papier

Nie sądziłem iż na włączonym zapłonie i zgaszonym silniku z włączoną klimą, będzie pracował wentylator chłodnicy.

Nie mam pojęcia o co chodzi producentom aut, ale to nie jest pierwsze, które tak robi. Np. Honda Accord VII czy VIII, nawet klima nie musi być włączona guzikiem, wystarczy włączyć nawiew na przednią szybę, klima się aktywuje sama i wiatrak przepięknie rozładowuje aku.