Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pc restart - Komputer nagle się restartuje

Qaaz_ 12 Lut 2015 22:20 780 8
  • #1 12 Lut 2015 22:20
    Qaaz_
    Poziom 7  

Witam,
    Od wczoraj komputer zaczął nagle się wyłączać i po pewnym czasie włączać (co jakiś czas). Było to spowodowane normalną pracą użytkową (bez obciązenia) .

Mój sprzęt: Procek: Intel core i5 2500k 3,7Ghz Płyta główna : AsRock p67 Pro3 Karta Graficzna : Gigabyte GTX 760 OC Windforce x3 4Gb Gddr5
    Pamięć RAM : Kingston HyperX 2x4 8gb 1600 mghz Zasilacz: Aerocool e80 500W Obudowa : SilentiumPC brutus 410 System operacyjny : Windows7 Home premium 64bit

Temp są w normie - procek 36-40 karta graficzna 33-40.
    (Ok. 2 tygodnie temu wymieniłem kartę graficzną -brak problemow, osobiście uważam ,że karta i zasilacz nie stanowią problemu,ale mogę się mylić )
    Mój nauczyciel powiedział ,że powodem może być zasilacz ,pożyczyłem tester do zasilaczy (zdjęcie dam w załączniku -wg mnie wypadł dobrze ) zalecił mi abym zainstalował system na nowo ,bądź na nowej partycji .
    Czytałem także ,że nagłe wyłączanie komputera może być spowodowane przez złą listwę ,przemieszczony procesor ,czy też wirusy.
    Poprzekładałem porty USB od myszki i komputer nagle mi się zresetował ... Komputer wydaje jakieś dziwne dźwięki,wcześniej tak nie robił ,może nie ma to specjalnie znaczenia ;) . Jednocześnie chciałbym przeprosić za źle sformułowany problem/zwięzłość ,ale piszę w pośpiechu ,aby komputer mi się nie zresetował :)
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam

0 8
  • #2 12 Lut 2015 23:04
    Robert B
    Poziom 43  

Test pamięci:
    www.memtest.org
    Pokaż SMART dysku:
    www.hdsentinel.com
    Test Power Supply w OCCT. Ustaw na 20 minut i wstaw tu wyniki:
    www.ocbase.com

0
  • #3 12 Lut 2015 23:09
    Qaaz_
    Poziom 7  

załączyłem test w occt i wszystko śmigało póki komp się nie zrestartował ,uważam ,że obciążenie nie było przyczyną restartu .

Dodano po 1 [minuty]:

nie jestem pewien czy usterka jest logiczna czy fizyczna... trudno to stwierdzić...Podpytam jutro nauczyciela i poinformuję na forum co i jak.

0
  • #4 12 Lut 2015 23:16
    Robert B
    Poziom 43  

Robert B napisał:
    Pokaż SMART dysku:
    www.hdsentinel.com

Qaaz_ napisał:
    nie jestem pewien czy usterka jest logiczna czy fizyczna

Qaaz_ napisał:
    uważam ,że obciążenie nie było przyczyną restartu

Albo uważasz po swojemu albo prosisz o pomoc i robisz to, o co prosimy?

0
  • #5 13 Lut 2015 23:23
    Qaaz_
    Poziom 7  

Nie mogę wykonać testów ,bo komputer się restartuje . Udało mi się uzyskać jedynie wynik w OCCT - wysoka temperatura rdzenia procesora 82 stopnie .
    Teraz spróbuję zainstalować system na nowej partycji 20gb i zobaczę czy tam też się resetuje. Ponadto sprawdzałem podpięcie kabli wewnątrz i okazało się ,że delikatnie popiskuje zasilacz mimo ,że wyniki z testera są dobre .
    Nauczyciel poradził mi abym właśnie zrobił ten system na nowo i powiedział ,że zasilacz jest ok.

0
  • #6 13 Lut 2015 23:37
    Robert B
    Poziom 43  

Qaaz_ napisał:
    Nie mogę wykonać testów ,bo komputer się restartuje . Udało mi się uzyskać jedynie wynik w OCCT - wysoka temperatura rdzenia procesora 82 stopnie .

No to na co czekasz? Chyba jasne, co masz zrobić? Czy nie?

Qaaz_ napisał:
    Nauczyciel poradził mi abym właśnie zrobił ten system na nowo

Może niech idzie uczyć czego innego?

0
  • #7 13 Lut 2015 23:50
    Qaaz_
    Poziom 7  

Nie do końca jasne ;) .
    Co do mojego nauczyciela to nie jest zły ;) .
    Dodatkowo wyczytałem ,że takie restarty mogą być spowodowane wirusem ,bądź błędami w systemie .Choć martwi mnie ten lekko piszczący zasilacz ,tutaj akurat nie jestem pewien cz to wiatrak w nim piszczy ,czy wnętrze .
    Z góry przepraszam za moje roztargnienie ,ale jestem tym faktem zdenerwowany i
    nie jestem specem od tych spraw ,dopiero zacząłem uczyć się fachu informatyka.

0
  • Pomocny post
    #8 13 Lut 2015 23:52
    Robert B
    Poziom 43  

Nie rozumiesz, że to przez temperaturę restartuje się komputer?
    Zajmij się chłodzeniem w pierwszej kolejności.

0
  • #9 14 Lut 2015 00:43
    Qaaz_
    Poziom 7  

Ale restarty dzieją się też w stanie spoczynku ,gdy temperatura wynosi ok 36-41 stopni ,spróbuję wykonać test jeszcze raz może teraz się uda i proszę trochę grzeczniej :)

Dodano po 47 [minuty]:

Procek pod obciążeniem w grze - max 78stopni ,karta graficzna 71-72 stopnie (w przypadku gtx760 to norma) .O dziwo zasilacz pod obciążeniem nie popiskiwał.
    Teraz spróbuję w OCCT i zobaczę czy maksymalne obciążenie spowoduje restart tak jak miało to miejsce wczoraj.

0