Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tania pralka z rozbieralnym bębnem i niedrogimi częściami

13 Feb 2015 14:41 13743 10
  • Level 9  
    Witam, rozważany obecnie zakup którejś z tańszych dostępnych na rynku pralek. Wahamy się pomiędzy:
    - Indesitem (np. IWE61251, IWSE61281, IWSC51051, IWD61051 i in. z serii XWA, IWSD),
    - Whirpoolem, (np. AWO/C61203P, AWSP61212P, AWSP51011) lub
    - Samsungiem (np. WF1702NHWG).

Wszystkie są w cenie do 1.000 zł.

Ponieważ zdajemy sobie sprawę, że w okresie do 5 lat (a najprawdopodobniej tuż po upływie gwarancji) pralka i tak się zepsuje, zależy nam na możliwości niedrogiego jej naprawiania. Czy któraś z tych pralek/marek posiada rozbieralny bęben? Jak jest z cenami części, możliwością samodzielnego ich wymieniania?

Wcześniej mieliśmy Aristona AVSF129, do prostej wymiany łożysk musieliśmy wezwać serwisanta i zapłacić ok. 350 zł, bo bęben był plastikowy, nierozbieralny, trzeba było go rozcinać, czego nie byliśmy w stanie zrobić samodzielnie.
    Będę wdzięczna za pomoc, nie wiem, gdzie szukać takich informacji.

Czy ewentualnie Elektrolux (np. EWS11252, EWP11274), Beko (WMB61242), lub Gorenje (np. W6523/S, W7423) mogłyby spełnić ww. warunki? (Czytałam na forum, że Elektrolux z serii EWS powinien mieć rozbieralny bęben).
  • Level 43  
    Wszystkie pralki Amica mają rozbieralne bębny.
  • Level 9  
    słyszałam, że Amica nie robi zbyt dobrych pralek, że częściej się psują i są kiepsko wykonane... Tutaj: http://jak-wybrac-pralke.wieszwszystko.com/ranking.php znajduje się na ostatniej pozycji. Nie jestem do nich przekonana. Jak się wg Was ma jakość i awaryjność pralek Amica w stosunku do wymienionych przeze mnie wyżej? Wypada dużo gorzej, czy może to podobna klasa?
  • Level 22  
    Potwierdzam- słyszałem opinie od klientów ,że Amica słabo dopiera (i tutaj np. bardzo dobre efekty ma Hotpoint-Ariston, generalnie fajne pralki aczkolwiek mają nierozbieralny zespół piorący)
    Jak dla mnie Amica to słaba marka, w rodzinie (i zresztą nie tylko) trafił się piekarnik który przypala z tyłu podczas gdy z przodu nie dopieka (jest już po gwarancji i miał tak od nowości).

Osobiście polecam Bosch WAE- cała seria wae jest produkowana w Polsce i ma rozbieralny zespół piorący, bardzo dobrze piorą. Mit o drogich częściach Boscha włożył bym między bajki, nie ważne co się kupi to i tak części zamienne są drogie (chodzi mi głównie o moduły które są najdroższe, cena łożysk w normie- w zależności od producenta łożysk) ponadto lepiej wybrać pralkę dość dobrą jakościowo i przede wszystkim efektywną w tym co robi. Taki Bosch wytrzyma ok 8-10 lat i proszę mi wierzyć- że ponową pralkę też wybierzesz z Bosch/Siemens bo będziesz z nich zadowolony. Stosunek jakość/cena jak najbardziej jest okey.
    Na korzyść przemawia fakt, że Bosch/Siemens ma własną sieć serwisów fabrycznych, które świadczą usługi na bardzo wysokim poziomie.

W tej cenie w grę wchodzi Bosch Serie 4 VarioPerfect WAE20166PL.

Jeśli chodzi o Gorenje- to też polecam. Jakość wykonania podobna jak w Bosch, obsługa serwisowa na wysokim poziomie. Podany przez ciebie model W6523/S ma zespół piorący sklejany (Wszystkie pralki Gorenje o ładowności bębna 6kg i głębokości 44cm mają klejony zespół piorący).
    Drugi podany przez ciebie model Gorenje W 7423 ma zespół piorący skręcany na śruby/rozbieralny. Wszystkie modele pełnowymiarowe tj. o głębokości 60cm mają skręcany zespół piorący.

Indesit i Whirpool ma zespół piorący klejony- nierozbieralny.
  • Level 43  
    Przemeek1988 wrote:
    Jak dla mnie Amica to słaba marka, w rodzinie (i zresztą nie tylko) trafił się piekarnik który przypala z tyłu podczas gdy z przodu nie dopieka (jest już po gwarancji i miał tak od nowości).

A jaki związek ma piekarnik z pralką? Rozumiem, że wadliwa pralka się nie trafiła?
  • Level 22  
    goldi74 wrote:
    Przemeek1988 wrote:

A jaki związek ma piekarnik z pralką? Rozumiem, że wadliwa pralka się nie trafiła?

Podałem to jako przykład, że Amica-firma która specjalizuje się w produkcji kuchenek robi je średniej jakości a co dopiero pralki, które są dodatkowym segmentem tego producenta.
    Tak jak mówiłem -pralki Amica raczej nie cieszą się jakąś super dobrą efektywnością prania.
  • Level 9  
    Odwiedziliśmy dzisiaj 2 duże sklepy z AGD, zaglądając pod pralki zauważyliśmy, że Samsungi (np. WF60W4E0NOW), mają skręcane bębny (widoczne od spodu śruby).
  • Level 10  
    Właśnie też szukam taniej pralki +/- 750 zł. Ogólnie podobają mi się pralki Indesit i byłem przekonany dopóki nie poczytałem o tych nierozbieralnych bębnach. Poprzednia Indesit wytrzymała ponad 10 lat i już raczej jest wyeksploatowana (pewnie jakieś 1500 cykli prania). Beko i Amica jakoś do mnie nie przemawiają, czy słusznie? Spotkałem się z pralką Amica, która rwała ubrania. Są jakieś alternatywy w najtańszych pralkach? Interesuje mnie tylko, żeby ustawić osobno temperaturę prania i żeby pralka była na guziki/pokrętła - bez wyświetlacza.
  • Level 22  
    Do 750zł nie ma nic z rozbieralnym bębnem prócz Amici. Osobiście wolał bym coś od Indesita lub Beko mimo, że mają nierozbieralne zbiorniki.

Jak jesteś w stanie dać na pralkę ok 1100zł to szczerze polecam Bosch Serie 4 VarioPerfect WAE20166PL - model produkowany w Polsce, rozbieralny zespół piorący, świetnie dopierają i najniższa niezawodność względem reszty serii pralek Boscha. Cena śmiesznie niska jak za tego typu pralkę.
  • Level 10  
    Tak, wolę najtańszą i "ile wytrzyma". Dzięki za info. :)
  • Level 9  
    Ostatecznie kupiliśmy Samsunga, kosztował niecałe 900 zł na jakiejś promocji w Media Markt. Ma rozbieralny bęben, ma też wyświetlacz.