Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tania pralka z rozbieralnym bębnem i niedrogimi częściami

13 Lut 2015 14:41 12726 10
  • Poziom 9  
    Witam, rozważany obecnie zakup którejś z tańszych dostępnych na rynku pralek. Wahamy się pomiędzy:
    - Indesitem (np. IWE61251, IWSE61281, IWSC51051, IWD61051 i in. z serii XWA, IWSD),
    - Whirpoolem, (np. AWO/C61203P, AWSP61212P, AWSP51011) lub
    - Samsungiem (np. WF1702NHWG).

Wszystkie są w cenie do 1.000 zł.

Ponieważ zdajemy sobie sprawę, że w okresie do 5 lat (a najprawdopodobniej tuż po upływie gwarancji) pralka i tak się zepsuje, zależy nam na możliwości niedrogiego jej naprawiania. Czy któraś z tych pralek/marek posiada rozbieralny bęben? Jak jest z cenami części, możliwością samodzielnego ich wymieniania?

Wcześniej mieliśmy Aristona AVSF129, do prostej wymiany łożysk musieliśmy wezwać serwisanta i zapłacić ok. 350 zł, bo bęben był plastikowy, nierozbieralny, trzeba było go rozcinać, czego nie byliśmy w stanie zrobić samodzielnie.
    Będę wdzięczna za pomoc, nie wiem, gdzie szukać takich informacji.

Czy ewentualnie Elektrolux (np. EWS11252, EWP11274), Beko (WMB61242), lub Gorenje (np. W6523/S, W7423) mogłyby spełnić ww. warunki? (Czytałam na forum, że Elektrolux z serii EWS powinien mieć rozbieralny bęben).
  • Poziom 43  
    Wszystkie pralki Amica mają rozbieralne bębny.
  • Poziom 9  
    słyszałam, że Amica nie robi zbyt dobrych pralek, że częściej się psują i są kiepsko wykonane... Tutaj: http://jak-wybrac-pralke.wieszwszystko.com/ranking.php znajduje się na ostatniej pozycji. Nie jestem do nich przekonana. Jak się wg Was ma jakość i awaryjność pralek Amica w stosunku do wymienionych przeze mnie wyżej? Wypada dużo gorzej, czy może to podobna klasa?
  • Poziom 22  
    Potwierdzam- słyszałem opinie od klientów ,że Amica słabo dopiera (i tutaj np. bardzo dobre efekty ma Hotpoint-Ariston, generalnie fajne pralki aczkolwiek mają nierozbieralny zespół piorący)
    Jak dla mnie Amica to słaba marka, w rodzinie (i zresztą nie tylko) trafił się piekarnik który przypala z tyłu podczas gdy z przodu nie dopieka (jest już po gwarancji i miał tak od nowości).

Osobiście polecam Bosch WAE- cała seria wae jest produkowana w Polsce i ma rozbieralny zespół piorący, bardzo dobrze piorą. Mit o drogich częściach Boscha włożył bym między bajki, nie ważne co się kupi to i tak części zamienne są drogie (chodzi mi głównie o moduły które są najdroższe, cena łożysk w normie- w zależności od producenta łożysk) ponadto lepiej wybrać pralkę dość dobrą jakościowo i przede wszystkim efektywną w tym co robi. Taki Bosch wytrzyma ok 8-10 lat i proszę mi wierzyć- że ponową pralkę też wybierzesz z Bosch/Siemens bo będziesz z nich zadowolony. Stosunek jakość/cena jak najbardziej jest okey.
    Na korzyść przemawia fakt, że Bosch/Siemens ma własną sieć serwisów fabrycznych, które świadczą usługi na bardzo wysokim poziomie.

W tej cenie w grę wchodzi Bosch Serie 4 VarioPerfect WAE20166PL.

Jeśli chodzi o Gorenje- to też polecam. Jakość wykonania podobna jak w Bosch, obsługa serwisowa na wysokim poziomie. Podany przez ciebie model W6523/S ma zespół piorący sklejany (Wszystkie pralki Gorenje o ładowności bębna 6kg i głębokości 44cm mają klejony zespół piorący).
    Drugi podany przez ciebie model Gorenje W 7423 ma zespół piorący skręcany na śruby/rozbieralny. Wszystkie modele pełnowymiarowe tj. o głębokości 60cm mają skręcany zespół piorący.

Indesit i Whirpool ma zespół piorący klejony- nierozbieralny.
  • Poziom 43  
    Przemeek1988 napisał:
    Jak dla mnie Amica to słaba marka, w rodzinie (i zresztą nie tylko) trafił się piekarnik który przypala z tyłu podczas gdy z przodu nie dopieka (jest już po gwarancji i miał tak od nowości).

A jaki związek ma piekarnik z pralką? Rozumiem, że wadliwa pralka się nie trafiła?
  • Poziom 22  
    goldi74 napisał:
    Przemeek1988 napisał:

A jaki związek ma piekarnik z pralką? Rozumiem, że wadliwa pralka się nie trafiła?

Podałem to jako przykład, że Amica-firma która specjalizuje się w produkcji kuchenek robi je średniej jakości a co dopiero pralki, które są dodatkowym segmentem tego producenta.
    Tak jak mówiłem -pralki Amica raczej nie cieszą się jakąś super dobrą efektywnością prania.
  • Poziom 9  
    Odwiedziliśmy dzisiaj 2 duże sklepy z AGD, zaglądając pod pralki zauważyliśmy, że Samsungi (np. WF60W4E0NOW), mają skręcane bębny (widoczne od spodu śruby).
  • Poziom 10  
    Właśnie też szukam taniej pralki +/- 750 zł. Ogólnie podobają mi się pralki Indesit i byłem przekonany dopóki nie poczytałem o tych nierozbieralnych bębnach. Poprzednia Indesit wytrzymała ponad 10 lat i już raczej jest wyeksploatowana (pewnie jakieś 1500 cykli prania). Beko i Amica jakoś do mnie nie przemawiają, czy słusznie? Spotkałem się z pralką Amica, która rwała ubrania. Są jakieś alternatywy w najtańszych pralkach? Interesuje mnie tylko, żeby ustawić osobno temperaturę prania i żeby pralka była na guziki/pokrętła - bez wyświetlacza.
  • Poziom 22  
    Do 750zł nie ma nic z rozbieralnym bębnem prócz Amici. Osobiście wolał bym coś od Indesita lub Beko mimo, że mają nierozbieralne zbiorniki.

Jak jesteś w stanie dać na pralkę ok 1100zł to szczerze polecam Bosch Serie 4 VarioPerfect WAE20166PL - model produkowany w Polsce, rozbieralny zespół piorący, świetnie dopierają i najniższa niezawodność względem reszty serii pralek Boscha. Cena śmiesznie niska jak za tego typu pralkę.
  • Poziom 10  
    Tak, wolę najtańszą i "ile wytrzyma". Dzięki za info. :)
  • Poziom 9  
    Ostatecznie kupiliśmy Samsunga, kosztował niecałe 900 zł na jakiejś promocji w Media Markt. Ma rozbieralny bęben, ma też wyświetlacz.