Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B - Rozładowanie akumulatora, swiecące światło, działający klakson

16 Lut 2015 09:04 858 2
  • Poziom 2  
    Witam. Posiadam Corse B z silnikiem 1.7D z 1999r. Problem zaczął się z 8 miesięcy temu gdy zapalał się sam lewy kierunek i świecił światłem ciągłym po czym sam wygasł lub kluczykiem od alarmu zamykałem i otwierałem auto. Pewnego dnia auto kaput akumulator rozładowany do zera naładowałem i ok. Tydzień temu odpaliłem auto, pojechałem i wróciłem po jakiś 10 min chciałem jechać akumulator rozładowany do zera. Wczoraj natomiast klakson sam się włączył i trąbił do póki nie odkręciłem klemy od akumulatora. Czy ktoś może wiedzieć co dolega?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    pytam bo nie wiem co jest napisał:
    kluczykiem od alarmu

W moim aucie gdy, aku. było słabe to klakson się załączał (aktywował się alarm) - pomagało tylko całkowite rozłączenie akumulatora (i oczywiście jego naładowanie).
    Prawdopodobnie coś jest z elektryką (jakiś element rozładowuje aku., być może to ten nieszczęsny kierunek). Na początek warto by całkowicie odłączyć alarm, następnie pomierzyć miernikiem jaki prąd jest pobierany z akumulatora (powinno być mniej niż 0,05A=50mA).
    Jeśli będzie za dużo, to wyciągasz kolejno bezpieczniki i znowu sprawdzasz jaki pobiera prąd - i tak aż znajdziesz winowajcę.
    Jeszcze taka mała uwaga - znam podobny przypadek gdzie uszkodzony był rozrusznik (tak jak by cały czas działał na "lekkim"?! zwarciu) i pobierał ok 1-2A, ale najczęściej rozrusznik nie ma bezpiecznika więc tym sposobem tego nie sprawdzisz (trzeba by po prostu odłączyć rozrusznik).
  • Poziom 2  
    Zapomniałem jeszcze dodać, że w tylnej klapie brak prądu w zamku i brak prądu w lampce bagażnika. Jedyny prąd, który jest to w tylnej wycieraczce. Czy tego wszystkiego może być wina zamka centralnego?