Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetofon Diora MDS 502 - "pukanie" kanału, wyłączanie się

17 Lut 2015 00:21 1203 2
 • Poziom 6  
  Witam. Posiadam Magnetofon Diora MDS 502. Udało mi się go uruchomić, w ogóle się nie załączał. Mam trzy problemy.

  1.Magnetofon na obu kieszeniach nie da rady przewijać do tyłu. Lewa jak się kręci to jakoś przewinie, ale jak stanie to ani drgnie.Prawa kieszeń po około 2/3 kasety stanie i ani drgnie. Myślałem że to może być wina pasków. Ale akurat w obu?
  2.W lewej kieszeni podczas odtwarzania na słuchawkach czy na głośnikach, wydaje rytmiczne "pukanie" przy którym wysterowanie wskakuje na czerwony w prawym kanale. Puka w obu kanałach. A gra tylko prawy.Lewy tylko "puka" coś słychać dopiero przy maksymalnym wzmocnieniu.
  3.I wysterowanie lewego kanału pokazuje niższy poziom niż prawy, pomimo że na słuchawkach gra podobnie i głośnikach gra podobnie. Gdy Prawy świeci na czerwono to lewy pokazuje dopiero pierwszą kreskę. Dzieje się tak w obu kieszeniach.

  Proszę o pomoc w poradzeniu z tymi problemami. :)
 • Poziom 6  
  Witam po długiej przerwie. Przewijanie naprawiłem, wina pasków. Musiałem wymienić lewą kieszeń kupiłem dawcę, przełożyłem ją i działa. Mam tylko problem z stukaniem w lewej kieszeni. Oto film który ukazuje problem:
  https://www.youtube.com/watch?v=1wDG1stxsw4

  W czym tkwi przyczyna? przed wymianą lewej kieszeni i po wymianie problem jest cały czas. No i czy da się jakoś poprawić wskazania przy poziomie wysterowania lewego kanału bo widać że słabiej pokazuje pomimo podobnego sygnału.