Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie sygnału satelitarnego

21 Lut 2015 09:54 4878 9
  • Poziom 13  
    Witam do rozdzielenia kabla satelitarnego podłączyłem rozgałęźnik który poprowadził mi sygnał do dwóch dekoderów (cyfrowy polsat i TNK).
    Rozdzielenie sygnału satelitarnego
    Wszystko działa sygnał jest, ale zauważyłem dziwną sprawę. Gdy na jednym dekoderze włączę np. Eske tv to na drugim pojawia się brak sygnału i na moim też. Gdy przełączę na inny kanał to sygnały powracają. Wydaje mi się że zabierają sobie nawzajem sygnał. Co o tym myślicie?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Milion razy było. Nie chce się poszukać? Nie rozdzielamy sygnału sat rozgałęźnikami. Potrzebny jest konwerter twin.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Witam
    W ten sposób nie da się rozdzielić sygnału z klasycznego konwertera.
    Sygnały nadawane są przez satelity w różnych polaryzacjach identyfikowanych przez napięcie zasilania konwertera.
    Jeśli oglądasz jeden z kanałów w polaryzacji V to nie ma szans na odbiór innego w tym samym czasie z polaryzacją H, polaryzacja zostanie wymuszona przez kanał który poda wyższe napięcie na konwerter.
    Podobnie ma się sytuacja z pasmem w którym odbieramy sygnał, nie wnikając w szczegóły konwerter dostaje informację od tunera w jakim paśmie ma pracować, nie jest możliwe by konwerter pracował w dwu pasmach równocześnie.
    Jedyną poprawną metodą jest zastosowanie podwójnego konwertera i niezależnych kabli do tunerów.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Dzięki.
    To po co produkują takie coś?:) A jeszcze pracownik który mi to sprzedawał mi polecił takie rozwiązanie. Najwidoczniej się na tym nie zna.
  • Poziom 35  
    Do telewizji naziemnej i kablowej.
  • Poziom 9  
    Zastanawiam się, czy taki rozdział sygnalu ma rację bytu w przypadku podlaczenia 2 tunerów, z założeniem, że na jednym odbieramy tylko Astrę, a na drugim tylko.
  • Poziom 31  
    Jedna ręka jeden bilet jak mawiała znajoma bileterka w kinie. Jednym słowem kto ma pilota ten ma władzę.
    A kolega @SpookyM niech rozwinie temat bo nie bardzo rozumiem ...
  • Poziom 9  
    Instalujemy zez monoblock single, a z drugiej strony podłączamy do splitera jak w postach wyżej. Ze splitera do 2 tunerów ( z założeniem, że na jednym mamy Astrę a na drugim Hotbird). Skąd taki pomysł?
    Mam telewizję z Orange i potrzebuje do tego programy z Astry (dekoder tego nie obsłuży). Kupuję więc drugi dekoder. Do czasu końca umowy chciałbym więc korzystać z obu (później będę korzystał z nowego dekodera i ewentualnie do tego karty na telewizję płatna)
  • Poziom 31  
    Monoblock umożliwia odbiór sygnału z dwóch satelitów na jednym dekoderze. Dzielenie tego sygnału na dwa niezależne tunery (po tym samym kablu) nie ma sensu. Albo jeden albo drugi tuner. Jak Kolega wyobraża sobie podłączenie obydwu tych tunerów do TV (jednego lub dwóch na raz?). Nie ma takiej możliwości aby nie powstał konflikt z zasilaniem oraz wysterowaniem konwertera.
  • Poziom 9  
    Samo podłączenie do tv byłoby przez 2 HDMI, ale mniejsza o to. Obawialem się sprawy napięciowej, stąd pytanie na forum. Przyjmuję do wiadomości z podziękowaniem za pomoc.