Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozdzielenie sygnału satelitarnego

21 Feb 2015 09:54 5865 9
 • Level 13  
  Witam do rozdzielenia kabla satelitarnego podłączyłem rozgałęźnik który poprowadził mi sygnał do dwóch dekoderów (cyfrowy polsat i TNK).
  Rozdzielenie sygnału satelitarnego
  Wszystko działa sygnał jest, ale zauważyłem dziwną sprawę. Gdy na jednym dekoderze włączę np. Eske tv to na drugim pojawia się brak sygnału i na moim też. Gdy przełączę na inny kanał to sygnały powracają. Wydaje mi się że zabierają sobie nawzajem sygnał. Co o tym myślicie?
 • Helpful post
  Level 37  
  Milion razy było. Nie chce się poszukać? Nie rozdzielamy sygnału sat rozgałęźnikami. Potrzebny jest konwerter twin.
 • Helpful post
  Level 33  
  Witam
  W ten sposób nie da się rozdzielić sygnału z klasycznego konwertera.
  Sygnały nadawane są przez satelity w różnych polaryzacjach identyfikowanych przez napięcie zasilania konwertera.
  Jeśli oglądasz jeden z kanałów w polaryzacji V to nie ma szans na odbiór innego w tym samym czasie z polaryzacją H, polaryzacja zostanie wymuszona przez kanał który poda wyższe napięcie na konwerter.
  Podobnie ma się sytuacja z pasmem w którym odbieramy sygnał, nie wnikając w szczegóły konwerter dostaje informację od tunera w jakim paśmie ma pracować, nie jest możliwe by konwerter pracował w dwu pasmach równocześnie.
  Jedyną poprawną metodą jest zastosowanie podwójnego konwertera i niezależnych kabli do tunerów.
  Pozdrawiam
 • Level 13  
  Dzięki.
  To po co produkują takie coś?:) A jeszcze pracownik który mi to sprzedawał mi polecił takie rozwiązanie. Najwidoczniej się na tym nie zna.
 • Level 37  
  Do telewizji naziemnej i kablowej.
 • Level 10  
  Zastanawiam się, czy taki rozdział sygnalu ma rację bytu w przypadku podlaczenia 2 tunerów, z założeniem, że na jednym odbieramy tylko Astrę, a na drugim tylko.
 • Level 32  
  Jedna ręka jeden bilet jak mawiała znajoma bileterka w kinie. Jednym słowem kto ma pilota ten ma władzę.
  A kolega @SpookyM niech rozwinie temat bo nie bardzo rozumiem ...
 • Level 10  
  Instalujemy zez monoblock single, a z drugiej strony podłączamy do splitera jak w postach wyżej. Ze splitera do 2 tunerów ( z założeniem, że na jednym mamy Astrę a na drugim Hotbird). Skąd taki pomysł?
  Mam telewizję z Orange i potrzebuje do tego programy z Astry (dekoder tego nie obsłuży). Kupuję więc drugi dekoder. Do czasu końca umowy chciałbym więc korzystać z obu (później będę korzystał z nowego dekodera i ewentualnie do tego karty na telewizję płatna)
 • Level 32  
  Monoblock umożliwia odbiór sygnału z dwóch satelitów na jednym dekoderze. Dzielenie tego sygnału na dwa niezależne tunery (po tym samym kablu) nie ma sensu. Albo jeden albo drugi tuner. Jak Kolega wyobraża sobie podłączenie obydwu tych tunerów do TV (jednego lub dwóch na raz?). Nie ma takiej możliwości aby nie powstał konflikt z zasilaniem oraz wysterowaniem konwertera.
 • Level 10  
  Samo podłączenie do tv byłoby przez 2 HDMI, ale mniejsza o to. Obawialem się sprawy napięciowej, stąd pytanie na forum. Przyjmuję do wiadomości z podziękowaniem za pomoc.