Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Bosch WFL1607 źle działa

zen58 21 Feb 2015 15:55 873 1
Altium Designer Computer Controls
    zen58
    Level 9  
    Proszę o radę, może ktoś spotkał się z takim problemem- pralka na wszystkich programach tyko płucze tzn. najpierw wypompowuje wodę, pobiera wodę po prawej stronie dozownika proszków, następnie wykonuje kilkanaście obrotów bębna, pompuje, wiruje i kończy pranie.
    Sprawdziłem płytkę programatora gdzie wszystko wygląda ok. Zauważyłem jednak, że po mocniejszym naciśnięciu obudowy lub przewodów podłączonych do przełącznika programów pralka przeskakuje z pracuje na gotowy i wtedy zazwyczaj udaje się pełne pranie- woda pobierana jest przez lewy dozownik, pranie trwa do 2h z kilkoma wirowaniami. Po mojej ingerencji można wykonać 2 do 3 normalnych prań a później możliwe jest tylko płukanie jak opisałem na początku.
    Myślę że należy wymienić płytkę programatora jednak ceny płytek jakie znalazłem w internecie są na tyle wysokie, że chyba lepiej kupić nową pralkę.
    Szkoda mi tej pralki bo poza tym felerem jest w b.dobrym stanie.
    Czy można dokupić sam wybierak programów a może ktoś ma pewną płytkę?
  • Altium Designer Computer Controls
    zen58
    Level 9  
    Wszystko już dobrze. Ostatecznie zdjąłem obudowę wybieraka programów gdzie przeczyściłem i lekko dogiąłem styki. Po ponownym założeniu obudowy wybieraka stwierdziłem że jest trochę luźna i może nie dociskać prawidłowo krzywki wybieraka. Jedyny pomysł jaki przyszedł mi do głowy jak docisnąć obudowę, mianowicie przewierciłem cieńkim wiertłem płytkę drukowaną między ścieżkami mniej więcej w połowie wybieraka i ścisnąłem opaską. Po tym zabiegu pralka śmiga jak nowa :D już od kilku tygodni.