Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Espace IV 2003 - Carminat 8000 - nie działa czytnik CD

sobol_apx 22 Feb 2015 11:45 3891 5
    sobol_apx
    Level 10  
    Witam.
    Chciałem się zapytać, czy ktoś ma pomysł na prawdopodobnie uszkodzony czytnik CD w Renault Espace IV 2003 r.
    Po zakupie auta czytnik CD po włożeniu płyty po chwili ją wysuwa, tak jakby nie czytał płyty.
    Druga sprawa, czy z ekranu do nawigacji powinno korzystać też radio, pomimo swojego wyświetlacza na desce?
    I jak ewentualnie wyciągnąć ten czytnik, tam są cztery otwory, jakby do włożenia klucza. Czy wyciągać na odpalonym silniku, czy na zgaszonym, z karta, czy bez ?

Pozdrawiam serdecznie i proszę o rady.

Ps. Brak też jest zasięgu GPS :(
    Radekkkk89
    Level 2  
    Witam
    Ma pan uszkodzony czytnik lub zabrudzony laser jest to typowy objaw.
    Prosze wyciagnac plyte z czytnika, bez właczania silnika, nie wkładać karty(klucza) zaczac rozebrac czytnik, sciagnac gorna klapke czytnika i wyczyscic patyczkiem do uszu z dodatkiem płynu do soczewek. Jesli to nie pomoze wymiana czytnika

Dodano po 2 [minuty]:

Jesli chodzi o brak zasiegu gps, to ma pan wysunietą( odpietą) wtyczke anteny gps. Podpieta jest z tyłu czytnika nawigacji. Jesli jest wpieta to uszkodzona antena, mozna kupic antene uniwersalna na allegro ze złaczem SMB bedzie pasować
    sobol_apx
    Level 10  
    Bardzo dziekuje za odpowiedz.

Teraz tylko tak, czyli rozumie ze naped mam wypiac bez wkladania karty. Ale jesli samo czyszczenie nie pomoze moge korzystac z auta bez zamontowanego czytnika. Francuzy sa strasznie wrazliwe na te wszystkie elektryczne zabiegi :-D
    Radekkkk89
    Level 2  
    Tak prosze wyciagnac czytnik bez wkładania karty. Samochodem mozna jezdzic, z tym , ze ekran nawigacji w tym czasoe bedzie wyłaczony, gdyz ekran wlacza sie wraz z wlaczeniem czytnika!
    sobol_apx
    Level 10  
    No i kiszka. Wychodzi na to ze bez wymiany optyki sie nie obedzie. Widze ze na allegro sa firmy oferujace naprawe tych nawigacji. Szkoda.

Ale bardzo dziekuje za pomoc.
    Mam jeszcze problem z licznikiem bo zaczal migac co jakis czas. Musze tez znalezc cos na ten temat.

Pozdrawiam
    sobol_apx
    Level 10  
    Niestety padl mechanizm. Wiec nie obylo sie bez kupna innego. Ale mam z pl menu itd. Ale zasiegu nadal brak. Pozyczylem od kolegi uniwersalna ale cos nie lapie nadal. Moze ktos mi wskazac palcem np. na allegro jaka kupic.

Pozdrawiam.