Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Espace IV 2003 - Carminat 8000 - nie działa czytnik CD

sobol_apx 22 Lut 2015 11:45 2190 5
  • #1 22 Lut 2015 11:45
    sobol_apx
    Poziom 9  

Witam.
    Chciałem się zapytać, czy ktoś ma pomysł na prawdopodobnie uszkodzony czytnik CD w Renault Espace IV 2003 r.
    Po zakupie auta czytnik CD po włożeniu płyty po chwili ją wysuwa, tak jakby nie czytał płyty.
    Druga sprawa, czy z ekranu do nawigacji powinno korzystać też radio, pomimo swojego wyświetlacza na desce?
    I jak ewentualnie wyciągnąć ten czytnik, tam są cztery otwory, jakby do włożenia klucza. Czy wyciągać na odpalonym silniku, czy na zgaszonym, z karta, czy bez ?

Pozdrawiam serdecznie i proszę o rady.

Ps. Brak też jest zasięgu GPS :(

0 5
  • #2 02 Mar 2015 17:40
    Radekkkk89
    Poziom 2  

Witam
    Ma pan uszkodzony czytnik lub zabrudzony laser jest to typowy objaw.
    Prosze wyciagnac plyte z czytnika, bez właczania silnika, nie wkładać karty(klucza) zaczac rozebrac czytnik, sciagnac gorna klapke czytnika i wyczyscic patyczkiem do uszu z dodatkiem płynu do soczewek. Jesli to nie pomoze wymiana czytnika

Dodano po 2 [minuty]:

Jesli chodzi o brak zasiegu gps, to ma pan wysunietą( odpietą) wtyczke anteny gps. Podpieta jest z tyłu czytnika nawigacji. Jesli jest wpieta to uszkodzona antena, mozna kupic antene uniwersalna na allegro ze złaczem SMB bedzie pasować

0
  • #3 03 Mar 2015 11:13
    sobol_apx
    Poziom 9  

Bardzo dziekuje za odpowiedz.

Teraz tylko tak, czyli rozumie ze naped mam wypiac bez wkladania karty. Ale jesli samo czyszczenie nie pomoze moge korzystac z auta bez zamontowanego czytnika. Francuzy sa strasznie wrazliwe na te wszystkie elektryczne zabiegi :-D

0
  • #4 03 Mar 2015 11:45
    Radekkkk89
    Poziom 2  

Tak prosze wyciagnac czytnik bez wkładania karty. Samochodem mozna jezdzic, z tym , ze ekran nawigacji w tym czasoe bedzie wyłaczony, gdyz ekran wlacza sie wraz z wlaczeniem czytnika!

0
  • #5 04 Mar 2015 19:20
    sobol_apx
    Poziom 9  

No i kiszka. Wychodzi na to ze bez wymiany optyki sie nie obedzie. Widze ze na allegro sa firmy oferujace naprawe tych nawigacji. Szkoda.

Ale bardzo dziekuje za pomoc.
    Mam jeszcze problem z licznikiem bo zaczal migac co jakis czas. Musze tez znalezc cos na ten temat.

Pozdrawiam

0
  • #6 27 Mar 2015 08:42
    sobol_apx
    Poziom 9  

Niestety padl mechanizm. Wiec nie obylo sie bez kupna innego. Ale mam z pl menu itd. Ale zasiegu nadal brak. Pozyczylem od kolegi uniwersalna ale cos nie lapie nadal. Moze ktos mi wskazac palcem np. na allegro jaka kupic.

Pozdrawiam.

0