Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Leon 1m - Włączający się alarm

22 Lut 2015 22:18 2136 6
  • Poziom 5  
    Witam
    Mam otóż taki problem w swoim samochodzie Seat Leon 1 m rok 2000
    problem pojawił się gdy spaliła mi się żarówka w drzwiach od strony kierowcy
    tak więc standardowa procedura wymieniania ,wyjęcie lampki z drzwi ,odpięcie wtyczki zmiana żarówki włożenie wtyczki włożenie lampki na miejsce i....
    tu pojawił się mój problem zamykam auto pilotem tak jak zawsze drzwi zamykają się i nagle zaczyna samochód wyć kierunkowskazy się palą i dźwięk alarmu (klakson) wyje na potęgę i tak za każdym razem kiedy chce zamknąć samochód z pilota jest taki objaw dopiero po otworzeniu samochodu alarm się wyłącza ale samochodu nie zamknę bo za każdym razem gdy chce go zamknąć z pilota alarm się uaktywnia i auto jest otwarte
    przed wymianą żarówki wszystko było w porządku ,dopiero po wymianie dzieją się cuda
    nie mam pojęcia co zrobić już by zaczęło działać to tak jak przed wymianą
    lampki w drzwiach świecą po otwarciu ,lampka centralna w podsufitce jest uszkodzona i nie świeci , akumulator odpięty był na 20 min i bez skutku problem dalej jest
    alarm jest fabryczny (klakson) i posiada moduł komfortu
    zastanawiam się czy nie uszkodziły się czujnik krańcowy w drzwiach kierowcy
    ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ?
  • Poziom 19  
    Najprawdopodobniej któryś z włączników krańcowych nie rozwiera po zamknięciu wszystkich drzwi, maski/klapy.
    Podobne będą objawy gdy występuje zwarcie przewodów w przelotkach drzwiowych
  • Poziom 5  
    Dziś miałem taką sytuacje że po zaparkowaniu samochodu zamykam auto z pilota i ku mojemu zdziwieniu auto zamyka się jakby nigdy nic się nie stało , krótki sygnał dźwiękowy oraz 2 mrugnięcia kierunkowskazów i dioda w drzwiach miga tak jak to było zawsze przed usterką , jednak moja radość że samo się naprawiło długo nie potrwała ,wróciłem do domu zamykam samochód i .... problem zaś powrócił i alarm się uaktywnił
  • Poziom 5  
    Dziś podłączyłem kabel diagnostyczny pod samochód i program wykazał mi błąd 00953 Ograniczenie czasu wewnętrznego światła. Niezdefiniowany stan wyłącznika może to mieć coś wspólnego z moim problemem?
  • Poziom 19  
    LucaO napisał:
    program wykazał mi błąd 00953 Ograniczenie czasu wewnętrznego światła. Niezdefiniowany stan wyłącznika może to mieć coś wspólnego z moim problemem?

W celu ograniczenia poboru prądu z akumulatora po upływie kilkunastu/kilkudziesięciu minut od otwarcia którychkolwiek drzwi, układ komfort wyłącza oświetlenia wnętrza aż do ponownego domknięcia i otworzenia drzwi.
    Zabezpiecza to układ zasilania pojazdu przed nadmiernym rozładowaniem,
    Występowanie usterek w różnych, niesprecyzowanych,nieokreślonych wypadkach wskazuje na uszkodzenie przewodów lub włączników.
  • Poziom 5  
    zamontowałem nową lampkę centralną nad lusterkiem wstecznym i zauważyłem że gdy przełączę ją w opcję gdy zapala się po otwarciu drzwi to pali się ona do momentu aż jej nie wyłączę w pozycję 0 , obojętne czy drzwi są otwarte czy zamknięte czy silnik jest na chodzie czy jest wyłączony ,razem z nią palą się lampki boczne wbudowane w nią które służą do "czytania" , w drzwiach wszystkie kopertówki się palą po otwarciu drzwi i buczek od włączonych świateł też działa , dziwi mnie tylko że ten alarm raz po podróży i próbie zamknięcia samochodu wyje ile sił ,a innym razem zamyka się jakby nigdy nic się nie stało , jeszcze pytanie takie odnośnie zamków czy każdy ma wbudowany mikrostyk ,chodzi mi o to czy wszystkie seaty mają je w zamkach ,bo być może mam uwalony mikrostyk a mam okazję kupić zamek po toledo z 99 roku
  • Poziom 19  
    Sygnał dźwiękowy informuje o pozostawieniu włączonych świateł tylko i wyłącznie gdy zostaną otwarte drzwi kierowcy.Tak wymyśliła to fabryka.
    Objaw ten może świadczyć, o czym?
    Zwarcie włącznika drzwi lub przewodu sygnałowego do masy.
    Polecam download schematu komfort z forum i przeanalizowanie połączeń.