Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szlifierka prosta (dremel, proxxon, makita, hitachi)

26 Lut 2015 00:28 2823 11
  • Poziom 10  
    Witam Panów
    Otóż zakładam temat, abyście mi doradzili w kupnie szlifierki prostej typu dremel. Mam niemiłe doświadczenie ze szlifiereczką falon tech + milion akcesorii które się wytracają przy pierwszym użyciu. Jednak na szlifierki za 1tys zł mnie nie stać, przynajmniej nie teraz. Będzie ona pracowała głównie przy szlifie plastiku i różnych tworzyw, gdyż od pewnego czasu zajmuję się spawaniem. Ale że interes dopiero rozkręcam, to nie chcę ładować kupę hajsu na coś, co może się nie zwrócić. Sporadycznie może być użyta przy domowych rzeczach, ale skupmy się na plastiku. Polećcie mi prosze kilka przeciętnych marek które są warte uwagi i trochę to pochodzi. Ja mam to do siebie że nie katuję sprzętu i dbam o niego. Zastanawiałem się nad dremelkiem, ale jest on dość mały i nie taki tani. A przeglądając oferty natrafiłem na typowo proste szlifierki. większe niz dremel i dość mocno przykuły moją uwagę. Co sądzicie o:
    -FERM
    -BASS POLSKA
    -DWT
    -RYOBI
    -CELMA
    Coraz mocniej się zastanawiam czy przy kwocie np. te 400zł lepiej będzie kupić używaną boscha, makite, lub hitachi, ale z kolei nie wiadomo jak była używana i czy zaraz nie padnie. Jeśli ktoś miał styczność z takimi urządzeniami to prosze o opinie, bądź podsunięcie innych marek godnych uwagi. A nawet jeśli ktoś ma do sprzedania tego typu, to chętnie zapoznam się z ofertą. Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    Może na początek pogoogluj hasło "router-treamer".

Są one dużo większe i mocniejsze od Dremel-a, a maja podobny zakres obrotów i ich regulację.
    Do prac z plastikiem polecił bym "solid carbide burrs" połączone z systematycznym ich pryskaniem PTFE suchym smarem (PTFE dry grease) w aerozolu, aby nie zapychały się przygrzanym podczas pracy plastikiem.
  • Poziom 10  
    Witaj
    Router tremer, ma zupełnie inną budowę. Jest to coś w stylu ręczne frezarki do elementów twardych. Przynajmniej ja to tak widzę. Zderzaki się wyginają i są lekkie i profilowane. Tego typu urządzenie odpada. Tylko coś w stylu prostej szlifierki, którą można wszędzie dotrzeć. W dodatku przy jednym frezie trzeba zrobić większy kąt, w innym mniejszy. Tylko coś co można dopasować ręcznie. Masz może doświadczenie z którąś marką które wymieniłem?

http://www.znarzedziami.pl/files/products/20120531094551_ggs28lp.jpg
  • Poziom 38  
    kasper_7 napisał:
    Witaj
    Router tremer, ma zupełnie inną budowę. Jest to coś w stylu ręczne frezarki do elementów twardych. Przynajmniej ja to tak widzę. Zderzaki się wyginają i są lekkie i profilowane. Tego typu urządzenie odpada. Tylko coś w stylu prostej szlifierki, którą można wszędzie dotrzeć. W dodatku przy jednym frezie trzeba zrobić większy kąt, w innym mniejszy. Tylko coś co można dopasować ręcznie. Masz może doświadczenie z którąś marką które wymieniłem?

http://www.znarzedziami.pl/files/products/20120531094551_ggs28lp.jpg

Trimery sa różne i w wielu prowadnice i tzw. stolik-stopa sa zdejmowanlne.
    W każdym bądź razie Dremel jest do takich robót za mały i za słaby.
    Ta szlifierka Bosha z linku powinna być dobra, ale osobiście nie używałem jej.

Do plastików najodpowiedniejsze są http://www.carbidebur.com/shapes/burs.htm?gclid=CKXn86zX_8MCFcHMtAodl3oAhw
    Pryskane co jakiś czas http://www.trenddirectuk.com/trendicote-60.html
  • Poziom 10  
    No ok, będę miał na uwadze ten płyn oraz zestaw tych końcówek, może znajdę jakieś polskie odpowiedniki. Jednak dalej nie wiem co z tymi markami które wcześniej wymieniłem. Może ktoś inny przyłączy się do rozmowy i doradzi coś.
  • Poziom 38  
    Ferm - problem z częściami
    Bass Polska -nie znam.
    WDT- nie wiem co to jest. :-)
    Ryobi -tandeta.
    Pozostaje Celma. :-) Raczej unikają robienia tandety, a sprzęty których używałem zdawały egzamin.
    Bosh, hitachi, makita godne polecenia, tylko trzeba uważać na podróbki.
  • Poziom 29  
    Chcesz kupić takie maleństwo do prac modelarskich, w takim razie polecam Skil 1415AC.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Tak, tak.. właśnie przeglądałem oferty pneumatycznej i chyba na to się skuszę, lepszych firm są dużo tańsze niż elektr. z wiadomego powodu. Jednak moje pytanie do was brzmi, czy kompresor 25l wystarczy do niej?? Do tej pory służył do pompowania kół i przedmuchiwań, nie wiem czy nie będzie co chwilę się dobijał powietrzem i hałasował. Bo nie mam możliwości postawienia go w innym pomieszczeniu i będzie po uszach dawało. Możecie mi polecić jakąś fajną pneumatyczną? cos w przystępnej cenie, średniej półki.
  • Poziom 10  
    Dowiedziałem się ostatnio że mój kompresor odpada żeby napędzał szlifierki. Musiałbym kupić wydajniejszy taki za minimum 1000zł, także jednak powrócę do elektrycznej. Tak jak kolega sandblasting mówi, dwt raczej wygląda atrakcyjnie i chyba ją kupię. Jak na razie to wszystkim dziękuję za pomoc.