Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kablówka UPC w komputerze stacjonarnym ( dekoder ? )

kristof00000 27 Lut 2015 00:50 1269 9
  • #1 27 Lut 2015 00:50
    kristof00000
    Poziom 5  

Witam
    Kupiłem do komputera kartę telewizyjną Creatix CTX-953 na PCI i podłączyłem do niej kablówkę UPC prosto z kabla. Co prawda odbiera część kanałów (wiadomo reszta jest kodowana i odbiera tylko z dekoderem) ale w sumie te na których mi zależy są natomiast problem jest z jakością obrazu (bardzo słaby trochę śnieżący) w programie Windows media center a gdy podłączyłem antenę i wyszukałem DVB-T to jakość obrazu jest bardzo dobra ale z kolei odbiera mi tylko kanały TVP (podejrzewam że antena jest lipna ale pewności nie mam) I teraz zastanawiam się nad taką rzeczą. W kwietniu kończy mi się umowa z UPC i przedłużając ja myślę czy wziąć drugi dekoder do swojego pokoju (pierwszy jest w drugim pokoju podłączony do telewizora) żeby podłączyć go do komputera stacjonarnego do tej karty telewizyjnej. Dodam że karta ta posiada wejście antenowe, S-VIDEO oraz Composite (Video). Pytanie czy jakość programów będzie dobra porównywalna z tymi z DVB-T, jakim kablem podłączyć dekoder UPC do tej karty telewizyjnej i w jakim programie to odtwarzać ? Czy np Windows Media Center będzie to odbierał ewentualnie w jakim innym programie będzie to działać ? Bardzo proszę o rady bo nie wiem czy jest sens podpisywać umowę na drugi dekoder. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam Serdecznie
    Krzysztof

0 9
  • #2 27 Lut 2015 01:59
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

kristof00000 napisał:
    Composite (Video).

kristof00000 napisał:
    jakim kablem podłączyć dekoder UPC do tej karty telewizyjnej

To będzie potrzebne, przełączone jak na fotce, a kabel chinch w port żółty tej kostki i drugi koniec do karty:
    Kablówka UPC w komputerze stacjonarnym ( dekoder ? )

kristof00000 napisał:
    Pytanie czy jakość programów będzie dobra porównywalna z tymi z DVB-T

Będzie porównywalna, aczkolwiek trochę gorsza (przez przejściówkę, kable, i sygnał, jakim do karty będzie to podawane).

Tylko, że karta będzie odbierać to, co poda jej dekoder, będzie potrzeba sterowania pilotem całego dekodera.
    Nie da się jednego programu nagrywać, drugiego oglądać.

0
  • #3 27 Lut 2015 02:25
    kristof00000
    Poziom 5  

A zauważyłem że w tej przejściówce jest też wyjście na S-Video. Czy na S-Video nie będzie lepsza jakość niż przez chinch ? bo takie wejście tez mam w tej karcie.

0
  • #4 27 Lut 2015 03:48
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Nie ma pewności, czy dekoder z portu euro na tą przejściówkę (dla SVHS) poda w ogóle sygnał.

0
  • #5 18 Mar 2015 01:01
    kristof00000
    Poziom 5  

Wracam do tematu ponieważ mam już ten dekoder UPC kupiłem wyżej wymienioną przejściówkę, podłączyłem i podczas konfiguracji sygnału w programie Windows Media Center mam problem. Wybrałem w ustawieniach dekoder i niby jest obraz w takim małym okienku podglądowym i niby działa ale gdy przechodzę do nastepnego kroku pojawia się informacja: "Konfiguracja sprzętu IR Program Windows Media Center nie może wykryć odbiornika podczerwieni. Upewnij się, czy odbiornik podczerwieni jest podłączony, a nastepnie wybierz opcję PRÓBUJ PONOWNIE". Nie mam pojęcia o jaki odbiornik podczerwieni chodzi i nie mogę tego ominąć ponieważ przycisk "DALEJ" jest z tego powodu nie aktywny (nie da się go kliknąć żeby zakończyć) Pomocy !!! Jak to ogarnąć ? A może znacie jakis inny program który będzie odbierał sygnał z dekodera z wyjścia euro przez przejściówkę przez wejście S-Video lub chinch ?

0
  • #6 18 Mar 2015 01:12
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Potrzebny inny program, albo pilot podczerwieni (odbiornik) podłączony do komputera.

0
  • #7 18 Mar 2015 01:24
    kristof00000
    Poziom 5  

Pilot z odbiornikiem jest podłączony do komputera i działa na USB ale jakos w Windows Media Center go nie wykrywa widocznie. No nic poszukam innego programu

0
  • #8 18 Mar 2015 01:39
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

kristof00000 napisał:
    Pilot z odbiornikiem jest podłączony do komputera i działa na USB ale jakos w Windows Media Center go nie wykrywa widocznie

By pilot działał, to chyba logiczne, że program musi go obsługiwać (mieć w swojej bazie tego pilota), co w przypadku produktów od MS oczywiste nie jest.
    kristof00000 napisał:
    No nic poszukam innego programu

Jak wyżej.

0
  • #9 18 Mar 2015 01:43
    kristof00000
    Poziom 5  

Ale gdy miałem w tym programie ustawione kanały DVB-T z anteny to pilot działał na tym programie zmieniał kanały, podgłaśniał, menu działało itd

0
  • #10 18 Mar 2015 01:49
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Ale teraz masz dekoder zewnętrzny z kablówki, a to nie to samo, co dekoder umieszczony na karcie telewizyjnej.
    I pewnie ten pilot, jest od tej karty telewizyjnej - to w tym wypadku działać nie będzie.
    Karta odbierze kanał z dekodera i pilotem z dekodera będziesz przełączał kanały W DEKODERZE.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo