Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung hd250hj - Komputer nie wykrywa dysku twardego podłączonego przez usb

27 Lut 2015 13:38 1023 23
  • Poziom 8  
    Witam :D
    Mam problem z dyskiem twardym podłączonym jako USB do laptopa.
    Dysk jest podłączony za pomocą adaptera jednak nie widzi go. Co mogę z tym zrobić? Wchodziłem już w mój komputer-> zarządzaj->magazyn>zarządzanie dyskami, ale nie widać go nawet tam. :D Jest jakiś sposób na to żeby go wykryło? Dysk działa bo słychać szum, system to win. 8.1 64bit, dodam ze na dysku twardym mam uszkodzony system win. xp SP3 32bit, ale chyba to nie ma jakiegoś większego znaczenia?

Dodaje screen-a z menu zarządzania dyskami
  • Poziom 10  
    Spróbuj np. takim programem http://download.komputerswiat.pl/akcesoria-i-...ardych/minitool-partition-wizard-home-edition

Moderowany przez dt1:

Proszę wstrzymać się od udzielania porad, jeśli Kolega nie jest ich pewien.

3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji.
    3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu.

• Warunkowo odblokowany
    batmanzks1222 napisał:
    Dysk jest podłączony za pomocą adaptera jednak nie widzi go ?? co mogę z tym zrobić ? Wchodziłem już w mój komputer-> zarządzaj->magazyn> zarządzanie dyskami ;p ale nie widać go nawet tam.

Przede wszystkim sprawdzić adapter z innym dyskiem.

Wieslaw-W5 napisał:

Chyba kolega nie doczytał posta do końca jeżeli daje takie rady.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Warto podłączyć dysk do komputera stacjonarnego z pominięciem przelotki USB. Jeśli to niemożliwe, to sprawdzić z inną przelotką USB-HDD.
  • Poziom 10  
    Faktycznie myślami byłem poziom wyżej i nie doczytałem że laptop nie widzi nawet urządzenia (przelotki ) usb a nie tylko dysku.
  • Poziom 8  
    Sprawdzić adapter z innym dyskiem ale jakim np ??bo jeśli chodzi o to, abym tez sprawdził dysk twardy to nie bardzo mam możliwość, bo innego nie posiadam. Inna przelotka czyli całkiem inny/nowy adapter ?
  • Poziom 29  
    Na obydwa pytania odpowiedz brzmi tak.
  • Poziom 8  
    Aha. ok. A jakiś inny sposób jest ? Nie bardzo uśmiecha mi się kupować kolejny adapter, koszty może nie są jakieś straszne, ale mimo wszystko. A drugiego dysku nie mam tak jak pisałem powyżej.
  • Moderator - Komputery Serwis
    dt1 napisał:
    Warto podłączyć dysk do komputera stacjonarnego z pominięciem przelotki USB

Kogoś z komputerem stacjonarnym pewnie znasz, w tym wariancie nic nie trzeba kupować.
  • Poziom 8  
    No to tak nie trzeba kupować, ok spróbuje sprawdzić z innym dyskiem ,jeśli jednak efekt będzie ten sam, tzn że trzeba nowy adapter tak?

PS. a jeśli podepnę inny dysk w celu sprawdzenia to powiedzmy nic się nie stanie z systemem na tym dysku ? Nie chciałbym koledze uszkodzić coś.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Podepnij ten dysk bezpośrednio do innego PC i sprawdź, przy okazji warto sprawdzić jego SMART.
  • Poziom 8  
    Ale system na tym dysku jest uszkodzony, więc co to tak jak podłącze do innego pc?
    batmanzks1222 napisał:
    Ale system na tym dysku jest uszkodzony, więc co to tak jak podłącze do innego pc?

Normalnie, jako drugi dysk oprócz dysku "systemowego", który w nim jest.
  • Poziom 8  
    Aha rozumiem , co to jest ten SMART ?
  • Poziom 8  
    A ten drugi dysk wtedy będzie wyświetlany jako tez zewnętrzny czy jakoś inaczej ?
    Jako normalny dysk lokalny(kilka dysków lokalnych) w zależności od ilości partycji (to w eksploratorze Windows). W zarządzaniu dyskami jako podstawowy.
  • Poziom 8  
    Ok ,dzięki za wyjaśnienie. :D
  • Poziom 22  
    Dzień dobry. Spróbuj włączyć ręcznie usługę usbstor

W konsoli
    Code:
    net start usbstor

W rejestrze
    Code:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\USBSTOR

sprawdź wartość "Start", powinna wynosić 3.

Jeszcze z palca spróbowałbym zainstalować "usbstor.inf". Znajdź go na dysku, potem prawym i zainstaluj.

Mam nadzieję, że to pomoże.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Rejestr czyli wiersz polecenia ?
  • Poziom 29  
    Nie. regedit w poleceniu uruchom.
  • Poziom 8  
    Tak zgadza się wartość :start " wynosi 3

a gdzie mogę znaleźć ten plik usbstor.inf
  • Poziom 22  
    Jeśli tamto nie pomogło to jeszcze zresetuj takią usługę:

W konsoli:
    Code:
    net stop shellhwdetection

Uruchom ponownie

i potem w konsoli:
    Code:
    net start shellhwdetection

Przejrzałbym jeszcze eventy systemu... co się dzieje tuż po podpięciu usb
    Start>uruchom>eventvwr.msc>Dzienniki systemu>System

Pojawiają się tam jakieś błędy, coś niepokojącego?

Co do usbstor.inf, to wyszukaj w katalogu windowsa po nazwie.
  • Poziom 8  
    Przepraszam was, nie miałem ostatnio internetu przez parę dni, jednak wracam do problemu. Przeprowadziłem test tego adaptera na innym komputerze i dalej nic nie wykrywa. Wpisywałem te rożne kody w konsoli i dalej nic. Jednak dziś bylem w sklepie w którym, kupiłem ten adapter i poprosiłem gościa , żeby mi wymienił bo coś nie działa, z racji tego że, nie działa u mnie i kolegi. Gość wziął wcześniej jeszcze sprawdził i u niego zadziałało może mi to ktoś jakoś wytłumaczyć, jakim cudem u niego działało ?? Dodam że, w sklepie mieli prawdopodobnie win 7 z tego co zauważyłem