Zbudowałem regulator fazowy do spawarki, przy pierwszych próbach wydawał się dobry, lecz teraz nie działa. Wymieniłem triaka i scalak sprawdzając na żarówce wszystko ok, a po teście na spawarce kilka prób i znowu regulacja nie działa.
Chciałem się zapytać z jakich przyczyn może zostać uszkodzony triak w taki sposób że ciągle przewodzi? Czy na wyjętym triaku nie powinno być przejść między kolejnymi nóżkami? Układ zbudowany jest na scalaku u2008b i schemat wygląda niemal identycznie jak ten z katalogu tego układu jedyną różnicą jest to że zamiast rezystora 180ohm na wyjściu jest dany 100ohm. Triak jaki zastosowałem to BTA41/600 więc chyba ani napięcie ani natężenie nie przekracza wartości tego triaka?
Chciałem się zapytać z jakich przyczyn może zostać uszkodzony triak w taki sposób że ciągle przewodzi? Czy na wyjętym triaku nie powinno być przejść między kolejnymi nóżkami? Układ zbudowany jest na scalaku u2008b i schemat wygląda niemal identycznie jak ten z katalogu tego układu jedyną różnicą jest to że zamiast rezystora 180ohm na wyjściu jest dany 100ohm. Triak jaki zastosowałem to BTA41/600 więc chyba ani napięcie ani natężenie nie przekracza wartości tego triaka?