ferdek16 napisał: niestety Operator nie udostępnia nam ich i każe załatwić na własną rękę
Co to znaczy "każe"? Masz z nim zawartą umowę o wykonanie prac na jego urządzeniach? Ta umowa powinna regulować też kwestię dostępu do tych urządzeń.
System Master Key wprowadzono po to, by utrudnić dostęp osobom postronnym (nieupoważnionym). Masz umowę na świadczenie usługi na rzecz OSD, to powinieneś być formalnie upoważniony.
Wynajmę Ciebie do posprzątania chałupy i kluczy Ci nie dam, dorób sobie?
Samochód odstawiam do mechanika i nie zostawiam kluczyków, niech się włamuje?
Nie kombinuj z dorabianiem, tylko rozmawiaj z OSD by klucze legalnie udostępnił.