Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes, W211, 2002, 270CDI Elegance - Emulator maty Temic Armada

marci4 01 Mar 2015 15:30 7533 11
 • #1
  marci4
  Level 31  
  Witam,
  W moim Mercedesie od pewnego czasu szwankowała mata wykrywająca zajętość fotela pasażera. Czasem działała, czasem nie. Od jakiegoś czasu postanowiła całkowicie odmówić posłuszeństwa i zasygnalizowała to radośnie świecącą się kontrolką SRS na desce.
  Bardzo niepocieszony pojechałem na diagnostykę i po odczytaniu błędów otrzymałem następujące kody błędów:
  90A6 - Rozpoznawanie zajętości przedniego fotela pasażera i fotelika dziecięcego: nieprawidłowy lub uszkodzony.
  902C - Rozpoznawanie zajętości przedniego fotela pasażera i fotelika dziecięcego: nieprawidłowy lub uszkodzony.

  Ponieważ nowa mata kosztuje kosmiczne pieniądze postanowiłem znaleźć emulator, który by emulował jej obecność. Rozebrałem kawałek tunelu, aby się dowiedzieć, że posiadam kontroler Temic Armada i niestety po krótkim przeszukaniu internetu się dowiedziałem, że jest to jeden z bardziej problematycznych.
  Mercedes, W211, 2002, 270CDI Elegance - Emulator maty Temic Armada
  Niemniej jednak zakupiłem uniwersalny emulator "Julie" z CarLabImmo, lecz niestety żaden program nie chciał współdziałać z moim kontrolerem. Cały czas otrzymywałem błąd, że sygnał jest nieprawidłowy.

  Teraz pojawia się moje pytanie - czy istnieje jakiś emulator, którego mógłbym użyć?

  Z góry dziękuję!
 • #2
  Oprysk Stonki
  Level 29  
  Jak u Piotrowskiego nic nie ma to będzie trudno.
 • #3
  zodiakmenda
  Level 21  
  Może być problem w mercu żeby użyć emulatora zastanawia mnie czy jest możliwość wyprogramowania maty, popytaj fachowców od sensorów poduszek.
 • #4
  marci4
  Level 31  
  No to kiepsko...

  Słyszałem również, że tą matę można wyprogramować za pomocą Star Diagnostic, ale do tego trzeba mieć multiplexer Merca, a nie mam nikogo kto by mógł to zrobić.
  Podobno można te multiplexery kupić w Chinach (oczywiście będą to badziewne podróbki i chyba nie chciałbym podpinać do tego mojego auta ;/ ) a w dodatku kosztują około £150 i nie ma gwarancji, że będą działać.

  Rozmawiałem również z Tomkiem z CarLabImmo i powiedział mi, że nie rozwijają już emulatorów do mat pasażera i nie przewiduje obsługi kompa Temic Armada.
 • #5
  zodiakmenda
  Level 21  
  Kupować sprzęt by wyprogramować mate to troche bezsens, poszukaj elektryka co to zrobi choćby 50km od miejsca gdzie mieszkasz sensor wyślesz paczką i po problemie.
 • #6
  damdam

  Level 34  
  SD opanujesz temat w 15minut, włączając w to uruchomienie sprzętu. Odłącza się wtedy matę, i programuje domyślną wagę pasażera. Nic innego nie wymyślisz.
 • #7
  marci4
  Level 31  
  Byłem u pewnego specjalisty od kompa i podobno wyprogramował mi matę. Niestety teraz kontrolka SRS na desce miga, a po odczytaniu błędów nie ma żadnego. Bardzo dziwne zachowanie. Powiedział mi, że to przez to, że teraz wiązka nie jest do niczego podłączona (mata ma ucięte kable.) Czy jest to możliwe?
  W weekend, jack będę miał trochę czasu to podłączę z powrotem matę tak jak było oryginalnie i zobaczymy.
 • #8
  damdam

  Level 34  
  Słabo. mrugający SRS oznacza, że sterownik SRS nie został prawidłowo zakodowany, lub wymagana jest procedura "Initial Startup" w DAS.
 • #9
  natkr_2
  Level 2  
  Zgadza się, sterownik nie został zablokowany. Uruchomienie nie jest jedynym sposobem. Można go zablokować poprzez odpowiednie zasterowanie - zajmuje mniej czasu.
 • #11
  damdam

  Level 34  
  rozumiem że kontroler maty jest odłączony ?