Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EKSPRES bosch benvenuto b70

03 Mar 2015 19:35 1818 13
  • Poziom 6  
    Nie spienia mleka tylko podgrzewa co może być przyczyną czy wyrobione gumy dyszy do spieniania mogą być przyczyną ekspres ma 4 lata odkamieniany na czas płynami zalecanymi przez producenta proszę o pomoc.
    Może ktoś ma inny pomysł na naprawę własnymi siłami POMOCY...
  • Poziom 14  
    Mam rozumieć że ma Pan model B70 z ręcznym spieniaczem ?
  • Poziom 6  
    To jest model z kółkiem przy dyszy tj. możliwość regulowania mleko spienione lub płynne. Leci z automatu nie ubijam sama U znajomych trzepie mleko jak śmietanę gęsto a tu tylko lekko płynne .Różne mleko już było brane marki tłuszcze i nic .
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Ma Pan zatkany zawór który na pienia powietrzem mleko.
  • Poziom 6  
    dziękuję za szybką odpowiedz, gdzie jest ten zawór?

Dodano po 2 [minuty]:

dodam ,że cała dysza była moczona w ciepłej wodzie zdemontowana i ponownie założona
  • Poziom 6  
    przepraszam jak dostać się do tego zaworu , w jaki sposób go wyczyścić , czy coś jeszcze się Panu nasuwa na myśl.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Górny element spieniacza jest odpowiedzialny za zasysanie powietrza,przypuszczam iż jest on zatkany lub zaklejony.
  • Poziom 6  
    czy wymiana samej górnej tulejki powinna załatwić sprawę wszystko było czyszczone i bez zmian.Myślałam o wymianie całego elementu, spieniacza czy jest sens bo cena dosyć wysoka ?
  • Poziom 14  
    A w jakiej cenie Pan znalazł spieniacz ?
  • Poziom 6  
    155 zł koszt spieniacza w serwisie .Jeszcze gdyby to było to na 100 % to ok ale nie mam nawet jak sprawdzić czy na pewno wymiana spieniacza pomoże . Jak Pan myśli ?????
  • Poziom 14  
    Jeśli para leci mocnym strumieniem i nie wydostaje się spod tacki ociekowej to mogę stwierdzić iż najprawdopodobniej ma Pan uszkodzony spieniacz lub zatkany zawór na-pieniający.
  • Poziom 6  
    Para nie wydostaje się spod tacki ociekowej,a strumień pary ?.... wydaje się ciągły czyli wymiana sprzętu na-pieniającego. Dziękuję za pomoc jak wymienię dyszę napiszę jak się sprawa ma.
  • Poziom 6  
    Dziękuję za pomoc, problem był ze spieniaczem wymiana na nowy pomogło znów leci pianka . :D