logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Renault Clio II ph 2 - "Majonez" pod korkiem wlewu oleju

zbyszek100 07 Mar 2015 16:49 23703 12
REKLAMA
  • #1 14508972
    zbyszek100
    Poziom 18  
    Posty: 862
    Pomógł: 1
    Ocena: 207
    Mam pewien problem, związany z powstawaniem "majonezu" pod korkiem wlewu oleju do silnika.
    Renault Clio II ph 2 - "Majonez" pod korkiem wlewu oleju

    Żaden płyn nie ubywa, możliwe, że jest troszkę mułowaty jak na 75KM 1.2. Zawsze pali od pierwszego razu. Olej był niedawno wymieniany, razem z płynem do chłodnicy. Auto ma krótkie przebiegi 1,5 km do pracy i "z" (nie zdąży się rozgrzać), ponadto 2x tygodniu zakupy też tu ok. 1 km.

    Proszę o wskazówki co z tym zrobić, coś samemu, czy raczej do mechanika?
  • REKLAMA
  • #2 14508991
    zenon11
    Poziom 15  
    Posty: 227
    Pomógł: 5
    Ocena: 77
    Jak krótkie odcinki to i silnik niedogrzany albo termostat padł zasłoń na próbę chłodnice kartonem i zrób dłuższą trasę i zobacz



    Moderowany przez T5:

    Za tą poradę nagradzam kolegę ostrzeżeniem.
    Dłuższa trasa z zasłoniętą chłodnicą kartonem skończy się źle dla silnika.

    Regulamin

    3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

  • #3 14509026
    klepka-l
    Poziom 13  
    Posty: 59
    Pomógł: 2
    Ocena: 26
    Podstawa to zagrzany silnik do temp. pracy czyli okolice 90'C
    Na krótkich odcinkach jedziesz na ssaniu. Częściej rób wypady poza miasto... Auto musi jeździć
  • #4 14509031
    Dziarski Hank
    Poziom 34  
    Posty: 2052
    Pomógł: 246
    Ocena: 931
    zbyszek100 napisał:
    Proszę o wskazówki co z tym zrobić


    Zrobić trasę z 20-30 km i samo zniknie.
  • REKLAMA
  • #5 14509054
    zbyszek100
    Poziom 18  
    Posty: 862
    Pomógł: 1
    Ocena: 207
    No ok, ale drugie auto VW Polo IV jeszcze rzadziej jeździ, bo co weekend traski po 5 km, tyle co do kościoła, a tego nie ma.
  • REKLAMA
  • #6 14509084
    Dziarski Hank
    Poziom 34  
    Posty: 2052
    Pomógł: 246
    Ocena: 931
    Bo robi dłuższą trasę. Nie ważne, że rzadziej.
  • #7 14509097
    zbyszek100
    Poziom 18  
    Posty: 862
    Pomógł: 1
    Ocena: 207
    żadna uszczelka typu woda w oleju?
  • #8 14509174
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #9 14509588
    10kilo
    Poziom 13  
    Posty: 88
    Pomógł: 1
    Ocena: 46
    zbyszek100 napisał:
    co z tym zrobić, coś samemu
    nie ma potrzeby
  • REKLAMA
  • #10 14518776
    zbyszek100
    Poziom 18  
    Posty: 862
    Pomógł: 1
    Ocena: 207
    Stąd moje obawy o dostawaniu się wody, bo przy sprawdzaniu stanu oleju na miarce olej dziwnie się skroplił jakby właśnie miał styczność z wodą, jednak po przetarciu i włożeniu ponownie olej na miarce był już normalny.
  • #11 14519074
    Dziarski Hank
    Poziom 34  
    Posty: 2052
    Pomógł: 246
    Ocena: 931
    Nie rozumiem, czemu nadal szukasz dziury w całym. Ciężko zrobić kilkadziesiąt kilometrów, żeby przekonać się, że przy takich mikro-przebiegach to nic niezwykłego ?
  • #12 14519126
    rooter75
    Poziom 21  
    Posty: 342
    Pomógł: 32
    Ocena: 89
    Jedyna rada porządnie wygrzać silnik żeby wilgoć mogła odparować i majonez zniknie.
  • #13 14519144
    MobilTruck
    Poziom 31  
    Posty: 1703
    Pomógł: 139
    Ocena: 963
    Najprawdopodobniej przy ujemnych temperaturach przymarzała Tobie odma .W ubiegłym tygodniu miałem dwa takie przypadki w corsie B 16V i 406ce gdzie tego majonezu było na tyle dużo że należało czyścić cały układ odpowietrzający i wymieniać olej.Przebiegi również do 3 km co dziennie do pracy.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z pojawianiem się "majonezu" pod korkiem wlewu oleju w Renault Clio II ph 2, co może być spowodowane krótkimi przebiegami, które nie pozwalają silnikowi na osiągnięcie odpowiedniej temperatury roboczej. Uczestnicy dyskusji sugerują, aby regularnie wykonywać dłuższe trasy, co pozwoli na lepsze nagrzanie silnika i odparowanie wilgoci. Wskazują również na możliwość problemów z termostatem oraz na konieczność sprawdzenia układu odpowietrzającego, zwłaszcza w przypadku niskich temperatur. Dodatkowo, zaleca się wykonanie testu ciśnienia sprężania, aby wykluczyć inne usterki.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA