Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Berlingo 1.9D 2004 - Centralny zamek

Sokool 18 Mar 2015 16:45 2406 4
Texa Poland
    Sokool
    Level 2  
    Witam , posiadam cytrynkę z 2004 r. wersja van 1.9 D - od dłuższego czasu jest problem z centralnym zamkiem fabrycznym polega on mianowicie na :
    - żaden siłownik nie reaguje mimo ,że prąd do nich dochodzi
    - kierunki na zamknięcie otwarcie reagują - ale po otwarciu drzwi światło w środku zachowuje się tak jakby dopiero zostały zamknięte
    - przycisk w środku w ogóle nie reaguje
    - zamykając drzwi z kluczyka sytuacja jest podobna zakomunikuje kierunkami - czasem tak czasem nie jak mu się zachce-
    skończyły mi się pomysły -
    Na diagnostyce komputerowej (texa nano-diag) nie pokazuje się żaden błąd ale też w funkcje cz nie można wejść -
    ktoś coś ? ;)
    Dziękuje Pozdrawiam
  • Texa Poland
  • Helpful post
    blayders
    Level 13  
    Zamkami steruje BSI - możliwe ze padło w nim sterowanie . Próbowałeś ręcznie podać napięcie na zamek czy zamyka i otwiera . Masz zamki z pojedynczym czy podwójnym zamknięciem ??
  • Texa Poland
    Sokool
    Level 2  
    trzeba będzie, a czy ponowne przyuczenie BSI z cz coś pomoże ? wcześniej autko należało do ojca i kiedyś wspominał ,że coś było grzebane z BSI (patrzyłem na nie i ogólnie wygląda jakby ktoś w nim grzebał - nieudolnie) niestety co dokładnie nie wiem, że tak powiem nie zdążył mi powiedzieć. Ewentualnie mogę jeszcze na KTS Bosch podjechać.
    aaaa w BSI zauważyłem ,że jedno gniazdo jest wolne na 4-5 pinów nie pamiętam już dokładnie, czy to ma jakiś związek :] popatrzę jeszcze na krótko i dam znać.
    Dzięki za odpowiedź :)
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    blayders
    Level 13  
    Sterowanie zamkami : wtyka szara 16 pinowa - piny 13 i 15 .
    Ponowne przyuczenie raczej nie , chociaz ciezko stwierdzic bo nie wiadomo co bylo robione wczesniej .
    Sokool
    Level 2  
    Dzięki ,po weekendzie popatrzę jeszcze raz w BSI w tą wtyczkę czy coś się tam dzieje
    aha mam wersję z wyświetlaczem na środku - kiedyś wyświetlało informacje na temat otwartych drzwi - w zegarach nie posiada kontrolki - nic pozostaje jeszcze tylko sprawdzić na krótko -
    Pozdrawiam