Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo 1.9D 2004 - Centralny zamek

18 Mar 2015 16:45 1851 4
  • Poziom 2  
    Witam , posiadam cytrynkę z 2004 r. wersja van 1.9 D - od dłuższego czasu jest problem z centralnym zamkiem fabrycznym polega on mianowicie na :
    - żaden siłownik nie reaguje mimo ,że prąd do nich dochodzi
    - kierunki na zamknięcie otwarcie reagują - ale po otwarciu drzwi światło w środku zachowuje się tak jakby dopiero zostały zamknięte
    - przycisk w środku w ogóle nie reaguje
    - zamykając drzwi z kluczyka sytuacja jest podobna zakomunikuje kierunkami - czasem tak czasem nie jak mu się zachce-
    skończyły mi się pomysły -
    Na diagnostyce komputerowej (texa nano-diag) nie pokazuje się żaden błąd ale też w funkcje cz nie można wejść -
    ktoś coś ? ;)
    Dziękuje Pozdrawiam
  • Texa PolandTexa Poland
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Zamkami steruje BSI - możliwe ze padło w nim sterowanie . Próbowałeś ręcznie podać napięcie na zamek czy zamyka i otwiera . Masz zamki z pojedynczym czy podwójnym zamknięciem ??
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 2  
    trzeba będzie, a czy ponowne przyuczenie BSI z cz coś pomoże ? wcześniej autko należało do ojca i kiedyś wspominał ,że coś było grzebane z BSI (patrzyłem na nie i ogólnie wygląda jakby ktoś w nim grzebał - nieudolnie) niestety co dokładnie nie wiem, że tak powiem nie zdążył mi powiedzieć. Ewentualnie mogę jeszcze na KTS Bosch podjechać.
    aaaa w BSI zauważyłem ,że jedno gniazdo jest wolne na 4-5 pinów nie pamiętam już dokładnie, czy to ma jakiś związek :] popatrzę jeszcze na krótko i dam znać.
    Dzięki za odpowiedź :)
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Sterowanie zamkami : wtyka szara 16 pinowa - piny 13 i 15 .
    Ponowne przyuczenie raczej nie , chociaz ciezko stwierdzic bo nie wiadomo co bylo robione wczesniej .
  • Poziom 2  
    Dzięki ,po weekendzie popatrzę jeszcze raz w BSI w tą wtyczkę czy coś się tam dzieje
    aha mam wersję z wyświetlaczem na środku - kiedyś wyświetlało informacje na temat otwartych drzwi - w zegarach nie posiada kontrolki - nic pozostaje jeszcze tylko sprawdzić na krótko -
    Pozdrawiam