Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ARISTON AQSD 129 EU - Koszt wymiany łożyska lub bębna?

jakobsy 29 Mar 2015 19:03 10899 4
    jakobsy
    Level 10  
    Witam. Mam pralkę ARISTON AQSD 129 EU, pralka zaczęła głośno wirować, podejrzewam, że jest to łożysko.

Mam dwa pytania:

1. jaki jest koszt wymiany łożyska lub bębna (czytałem, że trzeba wymienić bęben) ???

2. czy warto kupić pralkę "Bosch Serie 6 Avantixx WLT24460PL" i jak wygląda sprawa z kosztami np. z łożyskiem i innymi częściami.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    gamoń
    Level 15  
    Witam, w tej pralce zbiornik jest klejony , wymiana łożysk przez rozcięcie zbiornika , oto cytat z jednej z aukcji :
    Orientacyjny cennik usługi i materiałów:
    - Usługa: 120 zł
    - Kpl. łożysk 40 zł do 120 zł
    - Koszt pakowania i wysyłki 30 zł
    żeby określić jakie dokładnie są łożyska potrzebny jest numer seryjny lub serwisowy .
    osobiście spotkałem się z łozyskami 6205z, 6204z i simmering: 30-52-8,5/10,5 .
    jeśli jesteś z Poznania lub okolic odezwij się na pm.
    jakobsy
    Level 10  
    Czyli koszt wymiany łożyska to około 270 zł. Jakie są koszty wymiany na nowy bęben ???
  • Helpful post
    lulka3

Level 12  
    Koszt nowego zbiornika to 576,90 zł bez przesyłki (o ile jest dostępny). Jest to zespół piorący Indesit numer C00145034.
    jakobsy
    Level 10  
    Znalazłem serwisanta, który rozciął zbiornik i wymienił łożysko. Wszystko jak do tej pory OK, a rok już minął.