Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chevrolet Lacetti 1.4 - Migocąca kontrolka awarii silnika.

31 Mar 2015 15:49 1761 2
  • Poziom 7  
    Witam.
    Niedawno dopadł mnie pewien problem, mianowicie na ekranie deski rozdzielczej, co pewien czas, pojawia się ikona awarii silnika koloru żółtego. Czasem miga z pewną niewielką częstotliwością, a czasem pozostaje na stałe włączona. Czy ktoś z Was drodzy Forumowicze miał podobny problem ?
    Pozdrawiam, Andrzej.
  • Poziom 39  
    Magiczne słowo:
    Diagnoza!
    Inaczej to wróżenie, migająca, świecąca kontrolka, oznacza błąd w sterowniku silnika, czyli masz informację na temat podzespołu który pracuje nie prawidłowo. Następnie podgląd parametrów rzeczywistych i teoretycznie wiadomo w czym problem. Lampka MIl, nie oznacza konkretnej awarii, ale usterkę wykrytą a układzie zasilania silnika.
  • Poziom 11  
    Przepraszam, że trochę odświeżam temat.
    Kolega wyżej ma rację - najważniejsze - diagnoza.
    Do podstawowej diagnostyki lacetti wystarczy interfejs ELM 327, i program PCMScan (lub ELM na bluetooth i torque na androida).
    Inny sposób to program Chevrolet Explorer i kabel K-Line, w tym wypadku połączymy się zarówno z silnikiem, ABS, jak i poduszkami. Niestety program, występuje tylko w wersji językowej rosyjskiej lub czeskiej (częściowe spolszczenie jest już dostępne, ale nie jest kompletne).

Jeśli podasz numer błędy wtedy będzie można dalej myśleć.

Ja miałem błąd z powodu "zawieszania się" zaworów (każde lacetti 1,4 miało z tym problem w pierwszych latach eksploatacji), potem kolejny z powodu czujnika położenia wałka rozrządu (co jakiś czas pojawiał się błąd). Zawory zostały zrobione na gwarancji, czujnik wymieniłem na oryginalny.