logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Briggs & Stratton - po podaniu paliwa pompką odpala i zaraz gaśnie.

laick95 02 Kwi 2015 16:28 5793 14
REKLAMA
  • #1 14584663
    laick95
    Poziom 11  
    Posty: 53
    Pomógł: 3
    Ocena: 29
    Witam.
    Posiadam silnik BRIGGS & STRATTON 4,0 HP.
    Mój problem polega na tym, że silnik sam nie ciągnie paliwa, jeśli napompuję pompką odpala po czym zaraz gaśnie.
    Proszę o pomoc.
    Załączniki:
    • Briggs & Stratton - po podaniu paliwa pompką odpala i zaraz gaśnie. IMAG0121.jpg (109.55 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Briggs & Stratton - po podaniu paliwa pompką odpala i zaraz gaśnie. IMAG0120.jpg (63.55 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 14584680
    marcinwpl
    Poziom 16  
    Posty: 105
    Pomógł: 12
    Ocena: 45
    zobacz czy nie zacina ci się zaworek od pływaka.
    sprawdź przepływ przez filtr paliwa.
  • #3 14585380
    laick95
    Poziom 11  
    Posty: 53
    Pomógł: 3
    Ocena: 29
    sprawdzony filter jest czysty iglica w miarę działa dodam że silnik był bardzo długo nie używany
  • #4 14585476
    marcinwpl
    Poziom 16  
    Posty: 105
    Pomógł: 12
    Ocena: 45
    czy sprawdziłeś filtr w kraniku ? czy wymieniłeś paliwo. sprawdź jeszcze filtr powietrza czy nie jest dziurawy.
  • #5 14585592
    laick95
    Poziom 11  
    Posty: 53
    Pomógł: 3
    Ocena: 29
    kranika tam nie ma a żeby urchomić silnik musi być założony filtr powietrza?
  • REKLAMA
  • #6 14586232
    marcinwpl
    Poziom 16  
    Posty: 105
    Pomógł: 12
    Ocena: 45
    na rurce ssawnej w baku lubi być założony filtr. filtr powietrza zwiększa podciśnienie w gaźniku. bak paliwa jest pod czy nad gaźnikiem? jeśli pod to sprawdź czy nie jest nigdzie pęknięta rurka od paliwa i nie ssie lewego powietrza.
  • REKLAMA
  • #7 14586974
    laick95
    Poziom 11  
    Posty: 53
    Pomógł: 3
    Ocena: 29
    bak jest z boku a filtr w środku, ale jest czysty paliwo jak i olej wlałem świeży.
  • #8 14587996
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #9 14588767
    laick95
    Poziom 11  
    Posty: 53
    Pomógł: 3
    Ocena: 29
    dysze wyczyszczone i dalej żadnych efektow. może to wina silnika?

    Dodano po 20 [minuty]:

    i jeszcze jedno spostrzeżenie jeżeli napompuję paliwa odpali na 10 s po czym gaśnie a swieca jest mokra.
  • #10 14588890
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #11 14589169
    laick95
    Poziom 11  
    Posty: 53
    Pomógł: 3
    Ocena: 29
    to samo na trzech innych

    Dodano po 2 [godziny] 49 [minuty]:

    Problem rozwiązany wyłupane ząbki na rozrządzie i zawór ssący zamykał się zbyt wcześnie. pytanie czy ktoś by nie miał do sprzedania takiej zębatki, bo nowe są za drogie.
  • REKLAMA
  • #12 14589819
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #13 14592499
    laick95
    Poziom 11  
    Posty: 53
    Pomógł: 3
    Ocena: 29
    Ma 48 ząbków.

    Briggs & Stratton - po podaniu paliwa pompką odpala i zaraz gaśnie.
  • #14 14592809
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #15 14652839
    laick95
    Poziom 11  
    Posty: 53
    Pomógł: 3
    Ocena: 29
    Luzy na zębatce rozrzadu. Szukam jakiejś używanej jeżeli kto ma proszę o kontakt.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z silnikiem BRIGGS & STRATTON 4,0 HP, który nie ciągnie paliwa samodzielnie. Po napompowaniu paliwa silnik odpala, ale gaśnie po kilku sekundach. W odpowiedziach zasugerowano sprawdzenie zaworka pływaka, filtra paliwa, filtra powietrza oraz czyszczenie dysz w gaźniku. Użytkownik potwierdził, że filtry są czyste, a paliwo i olej są świeże. Ostatecznie problem został rozwiązany przez uszkodzenie zębatki rozrządu, co powodowało przedwczesne zamykanie zaworu ssącego. Użytkownik poszukuje teraz używanej zębatki, ponieważ nowe są zbyt drogie.
REKLAMA