Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar PTL 1019 - zablokowany bęben - niedomknięte drzwiczki?

12 Kwi 2015 13:33 2721 10
 • Poziom 7  
  Witam,
  mam problem natury delikatnej. W domu siwy dym - wszedłem na teren mojej Pani i wziąłem się za pranie, oczywiście z nie najlepszym skutkiem. Po zaprogramowaniu i pobraniu wody przez pralkę dało się usłyszeć dość głośny i niepokojący dźwięk z bębna. Moja szybka interwencja pozwoliła na anulowaniu programu i wypompowaniu wody (Pani domu była szybsza i suszy mi głowę już druga godzinę). Bęben stoi w pozycji uniemożliwiającej otworzenie drzwiczek, niemożliwe jest też jego przesuniecie - drzwiczki skutecznie blokują manewry.

  Serwis od pon do pt, więc dziś pozostaje mi nic innego jak kajać się przed Panią domu i ustalać taktykę na spotkanie z serwisantem. Pralka stosunkowo nowa i jest na gwarancji.

  Moje pytanie brzmi co zrobić, aby zgłosić to w miarę skutecznie. Rozumiem, że może to być wina moja, ale czytałem też wiele opinii o Whirlpoolach i Polarach (domyślam się, że to to samo) i sytuacje takie zdarzają się bardzo często. Ludzie piszą o otwarciu się drzwiczek długo po rozpoczęciu prania (?!?!).

  Pralka nie dała żadnych znaków o jakichkolwiek usterkach, nie dała znać o niedomkniętych drzwiczkach przed rozpoczęciem prania (w tej pralce jest w ogóle taka funkcja?).

  Proszę o poradę, bo dzień długi, a ja dłużej nie wytrzymam tej domowej "suszarki".
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 7  
  Tak, tylko, że pralka jest na gwarancji i czy przypadkiem każda próba rozwiązania problemu na własną rękę nie jest jednoznaczna z zerwaniem porozumienia gwarancyjnego ?
 • Poziom 7  
  Taki mam zamiar, bo jest to zgodne z prawdą. Jednak jak udowodnić, że drzwiczki otworzyły się nie dlatego, że je źle domknąłem, tylko z winy pralki.
 • Pomocny post

  Specjalista AGD
  faulik napisał:
  Jednak jak udowodnić, że drzwiczki otworzyły się nie dlatego, że je źle domknąłem, tylko z winy pralki.

  Witam.
  Nie musisz nic udowadniać, to na pewno nie z winy pralki :(
 • Poziom 7  
  Chcesz przez to powiedzieć, że przez taką pierdołę serwisant może zażądać zwrotu kosztów naprawy? Śmieszne, ale mogłem wziąć gwarancję.
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 1  
 • Poziom 7  
  Rano zadzwonię do serwisu i będę wiedział.


  Trochę odbiegam od tematu teraz, ale czytałem podobne historie i finał jest niejednoznaczny. Ludzie nie piszą też dokładnie jaki typ gwarancji mają, ale skoro mówicie, że werdykt jest jeden - serwisant stwierdzi moją winę, to pozostaje mi się z tym zgodzić. Wnioskuję, że po prostu niektórzy kupili przedłożoną gwarancję, co czyn taki kwalifikuje jako nieszczęśliwy wypadek.

  Po prostu nie uśmiecha mi się płacić za pralkę kupioną 2 m-ce temu w rtv e... agd ceny sięgającej pewnie polowy wartości sprzętu przez taką bzdurę.

  A jestem pewien, że bęben nie zrobił pełnego obrotu, więc nie zniszczył niczego istotnego pod bębnem (grzałka itp.), więc takie odblokowanie mogę przeprowadzić sam, co doprowadzi to tego, że stracę 2-letnią gwarancję.

  I tak źle i tak niedobrze.