Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar PTL 1019 - zablokowany bęben - niedomknięte drzwiczki?

faulik 12 Kwi 2015 13:33 1983 10
 • #1 12 Kwi 2015 13:33
  faulik
  Poziom 6  

  Witam,
  mam problem natury delikatnej. W domu siwy dym - wszedłem na teren mojej Pani i wziąłem się za pranie, oczywiście z nie najlepszym skutkiem. Po zaprogramowaniu i pobraniu wody przez pralkę dało się usłyszeć dość głośny i niepokojący dźwięk z bębna. Moja szybka interwencja pozwoliła na anulowaniu programu i wypompowaniu wody (Pani domu była szybsza i suszy mi głowę już druga godzinę). Bęben stoi w pozycji uniemożliwiającej otworzenie drzwiczek, niemożliwe jest też jego przesuniecie - drzwiczki skutecznie blokują manewry.

  Serwis od pon do pt, więc dziś pozostaje mi nic innego jak kajać się przed Panią domu i ustalać taktykę na spotkanie z serwisantem. Pralka stosunkowo nowa i jest na gwarancji.

  Moje pytanie brzmi co zrobić, aby zgłosić to w miarę skutecznie. Rozumiem, że może to być wina moja, ale czytałem też wiele opinii o Whirlpoolach i Polarach (domyślam się, że to to samo) i sytuacje takie zdarzają się bardzo często. Ludzie piszą o otwarciu się drzwiczek długo po rozpoczęciu prania (?!?!).

  Pralka nie dała żadnych znaków o jakichkolwiek usterkach, nie dała znać o niedomkniętych drzwiczkach przed rozpoczęciem prania (w tej pralce jest w ogóle taka funkcja?).

  Proszę o poradę, bo dzień długi, a ja dłużej nie wytrzymam tej domowej "suszarki".

  0 10
 • #2 12 Kwi 2015 14:53
  313094
  Użytkownik usunął konto  
 • #3 12 Kwi 2015 15:22
  faulik
  Poziom 6  

  Tak, tylko, że pralka jest na gwarancji i czy przypadkiem każda próba rozwiązania problemu na własną rękę nie jest jednoznaczna z zerwaniem porozumienia gwarancyjnego ?

  1
 • #5 12 Kwi 2015 17:03
  faulik
  Poziom 6  

  Taki mam zamiar, bo jest to zgodne z prawdą. Jednak jak udowodnić, że drzwiczki otworzyły się nie dlatego, że je źle domknąłem, tylko z winy pralki.

  0
 • #6 12 Kwi 2015 18:04
  mychaj
  Poziom 31  

  Moim zdaniem nie trzeba nic udowadniać-załadowałeś pranie , ruszyła i faul....

  0
 • Pomocny post
  #7 12 Kwi 2015 20:35
  Paw_el

  Specjalista AGD

  faulik napisał:
  Jednak jak udowodnić, że drzwiczki otworzyły się nie dlatego, że je źle domknąłem, tylko z winy pralki.

  Witam.
  Nie musisz nic udowadniać, to na pewno nie z winy pralki :(

  3
 • #8 12 Kwi 2015 21:07
  faulik
  Poziom 6  

  Chcesz przez to powiedzieć, że przez taką pierdołę serwisant może zażądać zwrotu kosztów naprawy? Śmieszne, ale mogłem wziąć gwarancję.

  0
 • Pomocny post
  #9 12 Kwi 2015 21:25
  313094
  Użytkownik usunął konto  
 • #10 12 Kwi 2015 22:38
  skryn
  Admin grupy AGD

  faulik napisał:
  Taki mam zamiar, bo jest to zgodne z prawdą. Jednak jak udowodnić, że drzwiczki otworzyły się nie dlatego, że je źle domknąłem, tylko z winy pralki.

  W tym typie nie ma szans, żeby bęben sam się otworzył.
  Masz pecha; a za uwolnienie ciuszków będziesz musiał zapłacić serwisantowi.
  I kup bukiet róż dla Twojej Pani... :)

  PS. Stary klamot i na gwarancji? Pewnie gdzieś się w sklepie musiał ostro zakurzyć... :wink:

  3
 • #11 13 Kwi 2015 01:32
  faulik
  Poziom 6  

  Rano zadzwonię do serwisu i będę wiedział.


  Trochę odbiegam od tematu teraz, ale czytałem podobne historie i finał jest niejednoznaczny. Ludzie nie piszą też dokładnie jaki typ gwarancji mają, ale skoro mówicie, że werdykt jest jeden - serwisant stwierdzi moją winę, to pozostaje mi się z tym zgodzić. Wnioskuję, że po prostu niektórzy kupili przedłożoną gwarancję, co czyn taki kwalifikuje jako nieszczęśliwy wypadek.

  Po prostu nie uśmiecha mi się płacić za pralkę kupioną 2 m-ce temu w rtv e... agd ceny sięgającej pewnie polowy wartości sprzętu przez taką bzdurę.

  A jestem pewien, że bęben nie zrobił pełnego obrotu, więc nie zniszczył niczego istotnego pod bębnem (grzałka itp.), więc takie odblokowanie mogę przeprowadzić sam, co doprowadzi to tego, że stracę 2-letnią gwarancję.

  I tak źle i tak niedobrze.

  0