Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Philips 32PFL3606H - zasilanie brak 12V i 24V

usuwator 15 Kwi 2015 19:45 1305 19
  • Philips 32PFL3606H - zasilanie brak 12V i 24V

Poziom 9  

Witam. Mam problem z zasilaczem telewizorka 32PFL chassis TPM6.1E LA. Zasilacz podaje napięcie +5V brak pozostałych. Kondensatory sprawdzone wzrokowo - wyglądają nie najgorzej. Zastanawiają mnie duże wahania napięcia na nóżce D w układzie TNY277PN - od 1 do 300 [V].
    Pytanie: jakich napięć spodziewać się na uzwojeniach transformatora oznaczonego jako t901 ? Sprawdziłem rezystancję uzwojeń i jest ok.

0 19
    Poziom 20  

Witam. Jaka jest rezystancja względem masy na liniach +12V i +24V??
    Przetwornica prawdopodobnie próbuje wystartować lecz blokuje ją przeciążenie.

1
    Poziom 9  

Na +12V - 40 a na +24V 1.5k [Om]

0
    Poziom 43  

@usuwator - informacje podaj > https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2869272.html

@bydlak - na jakiej podstawie twierdzisz, że

bydlak napisał:
    40 ohm troche mało
    ? Znasz parametry tego zasilacza oraz prawo Ohma?

Wiesz w ogóle do czego służy wzmiankowany układ?
    usuwator napisał:
    Zastanawiają mnie duże wahania napięcia na nóżce D w układzie TNY277PN - od 1 do 300 [V]

@usuwator, gdzie widziałeś taki sposób zapisu napięcia?

-1
    Poziom 9  

@mirex : chciałem sobie uprościć, teraz będę pisał prawidłowo :)

0
    Poziom 20  

mirex napisał:
    @usuwator - informacje podaj > https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2869272.html

@bydlak - na jakiej podstawie twierdzisz, że
    bydlak napisał:
    40 ohm troche mało
    ? Znasz parametry tego zasilacza oraz prawo Ohma?

Wiesz w ogóle do czego służy wzmiankowany układ?

Nie , nie wiem.

usuwator napisał:
    Zastanawiają mnie duże wahania napięcia na nóżce D w układzie TNY277PN - od 1 do 300 [V]

@usuwator, gdzie widziałeś taki sposób zapisu napięcia?

To wytłumacz mi dlaczego w tym torze panuje taka rezystancja?
    Jak zrobi próbę zwarciową nic się nie stanie a upewni się że nic nie przywiera
    To co z tego że prąd wychodzi 0,3A

Z tym prawem ohma bez komentarza.

0
    Poziom 43  

A dlaczego nie może panować taka właśnie??
    Uzasadnisz, że 0,3A to drastycznie dużo dla tej gałęzi?

Po co w ogóle odsyłasz gościa do tych 12 i 24V, skoro on zgłasza problem już w stanby? Bo tak w tytule tematu napisał?
    Wiesz czy zasilacz główny ma w ogóle ochotę wystartować?
    Odnoszę wrażenie, że wcale nie wiesz jak to działa!

0
    Poziom 9  

Poczytałem o TNY277PN i sądzę że działa prawidłowo. W międzyczasie wymieniłem parę diód lecz nie było identycznych i dostałem podobne ale że nagła pomroczność na mnie spadła to wlutowałem je odwrotnie i mam przeciążenie.

Za bardzo się nie upieram na samodzielnej naprawie tego zasilacza ale ponieważ nie znam
    osobiście żadnego prawdziwego elektronika z Lublina żeby zapłacić i usłyszeć opowieść o życiu wewnętrznym zasilaczy więc temat będę drążył dalej.

0
    Poziom 43  

usuwator napisał:
    osobiście żadnego prawdziwego elektronika z Lublina

A to pech ma ten Lublin. No ale skoro musisz kogoś znać osobiście, to już trudno. I tak masz szczęście, że znasz osobiście mleczarza, piekarza, masarza, bo byś pewnie głodny chodził.
    usuwator napisał:
    usłyszeć opowieść o życiu wewnętrznym zasilaczy

Masz rację. Lepiej przecież jak my będziemy czytać twoje opowieści dziwnej treści.
    usuwator napisał:
    więc temat będę drążył dalej.

Na swoje i jego nieszczęście pewno. Ale "twój ci on", więc rób co chcesz.
    usuwator napisał:
    Poczytałem o TNY277PN i sądzę że działa prawidłowo

oraz
    usuwator napisał:
    Zastanawiają mnie duże wahania napięcia na nóżce D w układzie TNY277PN - od 1 do 300 [V].

0
    Poziom 9  

Wyczuwam aluzję ale ją ignoruję. Praca piekarza czy masarza mnie nie wzrusza ale elektronika i matematyka jak najbardziej. Sądzę że dla osoby ogarniającej temat ten zasilacz to banał - fajnie by było usłyszeć ciąg myślowy, sprawdzenie teorii pomiarami , lutownica i gotowe.
    Ponieważ nie ogarniam tego tematu postanowiłem wymienić to co wydaje mi się złe, wykluczyć wszystkie prawdopodobne wyjątki by dojść do jednego ostatecznego rozwiązania jakiekolwiek by ono nie było.
    ps. wg datasheet układu TNY277PN skoki napięcia na drain są prawidłowe

0
    Poziom 11  

Zasilanie 12v i 24v załączane jest dopiero po włączeniu odbiornika załącza je main board .Na złączu zasilacza z mboard powinien być pin oznaczony P-on(power on ) na którym w momencie załączenia powinien się pokazać stan wysoki(3,3v lub5v). Jeśli ten stan nie występuje usterka znajduje się po stronie main board (płyta główna) lub wykrywana jest usterka na modułach pobocznych (T-con ,inwerter). Długo można by tak było opowiadać proponuje znaleźć jakiś serwis RTV znajdą usterkę naprawią lub wymienią uszkodzony moduł.Można jeszcze sprawdzić czy na kondensatorze sieciowym tym na 450v występuje napięcie powyżej 300v (od 320v do 380v w zależności od trybu pracy )
    na czuwaniu sądzę że powinno być ok320v oczywiście jest to napięcie niebezpieczne więc proszę o zachowanie zasad BHP .

0
    Poziom 43  

Wszystko panie ładnie, pięknie, tylko co to jest?

Fabs napisał:
    12v i 24v, ok320v

Plus parę spraw "przecinkowo-kropkowych"/ ;)
    Fabs napisał:
    .Na złączu zasilacza z mboard powinien być pin oznaczony P-on(power on ) na którym w momencie załączenia powinien się pokazać stan wysoki(3,3v lub5v).

A skąd panie wiesz, czy ten main ma w ogóle jakiekolwiek zasilanie, żeby swoje mądrości mógł pokazać? ;)
    Fabs napisał:
    proponuje znaleźć jakiś serwis RTV

To akurat prawda. Zwłaszcza gdy
    usuwator napisał:
    W międzyczasie wymieniłem parę diód lecz nie było identycznych i dostałem podobne ale że nagła pomroczność na mnie spadła to wlutowałem je odwrotnie
    usuwator napisał:
    Ponieważ nie ogarniam tego tematu postanowiłem wymienić to co wydaje mi się złe

Przy okazji panie naprawiacz - dioda > diod, a nie dioda > diód. ;)

0
    Poziom 11  

Pozdrawiam pana panie mirex.Proponuje się mniej czepiać i spróbować być dla ludzi na forum dla początkujących troszkę bardziej życzliwy inaczej zła opinia o elektrodzie będzie się dalej utrzymywać.Jestem świadom że założyciel tematu może nie poradzić sobie z problemem albo przepłaci kupując moduły lub podzespoły w ciemno ale pozwolę sobie pana zacytować:"Ale "twój ci on", więc rób co chcesz. ". Jeszcze raz pozdrawiam pana mirexa a panu usuwatorowi życzę większej przychylności ludzi z tego forum.

0
    Poziom 43  

A dlaczego mam się nie czepiać, skoro totalnemu amatorowi wyskakujecie z teorią dla zaawansowanych, a sami nie macie pojęcia, czy choć napięcie stby jest poprawne?? ;)
    Może by tak od zera rozpocząć? ;)

Pierwszy pomagacz w dodatku ewidentnie nie rozumie jak działa ten zasilacz (a chyba również całość). ;)

Przecież to akurat wy narażacie autora na zbędne koszty, a być może "śmierć" telewizorka. Oby bez strat w zdrowiu naprawiacza.
    Przemyśl to.
    I popraw może w swojej wiadomości to, co poprawy wymaga, aby początkującym "elektronikom" nie utrwalały się nieprawidłowe wzorce! ;)

0
    Poziom 9  

Owszem wymieniam to i tamto ale nie są jakieś straszne wydatki - jeżeli chodzi o kierunek w którym zmierza ten wątek to również się nie bardzo przejmuję :) w sumie pewien zastój jest wskazany chociażby po to żeby sprawdzić pomiary i w sumie coś nowego wychodzi - brak napięć 230V tam gdzie powinny być a ich obecnośc tam gdzie nie powinno , po paru minutach od podłączenia zasilania sytuacja odwraca się .

Dodano po 8 [minuty]:

BTW nie jest to jakiś problem jeżeli nie chce się komuś bawić w przedszkole, piszę tutaj nie dlatego bo oczekuję pomocy a dlatego bo być może znajdzie się jakaś osoba której będzie się nudzić lub będzie mieć dzień dobroci dla zwierząt, i-tyle.

0
    Poziom 11  

Przeprasza być może ma pan racje panie mirex. A pan panie usuwator wie pan co to jest masa "hot "i "cold" jeśli nie to nie dokona pan poprawnych pomiarów.

0
    Poziom 43  

Fabs napisał:
    Przeprasza być może ma pan racje panie mirex.

Przeprosiny przyjęte z małą poprawką. :)
    Po prostu mam rację. ;)
    usuwator napisał:

BTW nie jest to jakiś problem jeżeli nie chce się komuś bawić w przedszkole, piszę tutaj nie dlatego bo oczekuję pomocy a dlatego bo być może znajdzie się jakaś osoba której będzie się nudzić lub będzie mieć dzień dobroci dla zwierząt, i-tyle.

Osobiście preferuję dzień (tydzień, miesiąc, rok) dobroci dla sprzętu elektronicznego. Po co psuć dobre i tworzyć elektrośmieci?
    Ktoś, kto się chce bawić w naprawiacza elektroniki, niech zacznie od podstaw teoretycznych, potem opanuje naprawianie prostych zasilaczy, potem czegoś bardziej zaawansowanego, następnie może jakiegoś radia od lat leżącego u sąsiada ... i tak dalej, i tak dalej.

Sam widzisz @Fabs, co wynika z faktu posługiwania się woltomierzem przez laika. ;) Za którymś razem się coś "omsknie" i ... oby tylko miernik się popsuł lub sprzęt, a nie co innego!

0
    Moderator TV

mirex napisał:
    Za którymś razem się coś "omsknie" i ... oby tylko miernik się popsuł lub sprzęt, a nie co innego!

Abo i któś :cry:

0
    Poziom 9  

Oczywiście macie panowie rację bo jesteście najlepsi i koniec kropka, po co pytać gdzie gość dokonywał pomiarów bo jak się nie zna na zasilaczach impulsowych to i o różnicy potencjałów nie słyszał. Tak trzymać panowie.

0