Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka Wolf Gerate - mocowanie noża.

16 Maj 2015 13:45 2637 6
 • Poziom 9  
  Witam! Jestem szczęśliwym posiadaczem kosiarki Wolf Garten z napędem oraz silnikiem Briggsa 4.5 konia. Wczoraj pracowała bez zarzutu, dzisiaj rano nie chciał zapalić. Przekręciłem ją do góry kołami, ruszyłem za nóż a on kręci się w obydwie strony nie kręcąc przy tym wałkiem do którego jest przymocowany. Wykręciłem śrubę zdjąłem tą dużą podkładkę wraz z uszczelką, nóż i wydaje mi się że brakuje czegoś, jakiegoś zabezpieczenia. Pojechałem do sklepu z częściami tam zrobili oczy co to za wynalazek i nie naprawiłem. W załącznikach jest zdjęcie podglądowe kosiarki. W linku -> http://www.motoruf.de/mo/ersatzteillisten/xml/Wolf/Motor-Messer-4005007a-2003-5-.3082.htm jest schemat budowy takiej kosiarki i pytanie moje brzmi gdzie znajduje się jakieś zabezpieczenie przytrzymujące nóż? Czy jest ono "zintegrowane" z tym wałkiem na pasek klinowy?
 • Poziom 1  
 • Poziom 9  
  Ja nie uderzyłem, moja połówka chyba przywaliła.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Kosiarka Wolf Gerate - mocowanie noża. Kosiarka Wolf Gerate - mocowanie noża. Kosiarka Wolf Gerate - mocowanie noża.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Czarna podkładka była założona na ten docisk potem nóż i tyle. Z tego co widziałem na rozpisce jeszcze jedna podkładka powinna być ale gdzie to zabezpieczenie?

  Dodano po 20 [minuty]:

  Nóż kręci sie na piaście w tym momencie a nie razem z nią
 • Pomocny post
  Poziom 1  
 • Poziom 9  
  Nie mam drugiej podkładki właśnie, spróbuję dorobić i odpalić
 • Poziom 1  
 • Poziom 9  
  Dzięki bardzo! Dorobiłem dwie nowe podkładki z foli dachowej PVC, bardzo mocny materiał, grubościowo może trochę inny ale zapaliła od pierwszego strzała! Dzięki jeszcze raz!