Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie laptopa do telewizora przez HDMI brak dźwięku

setsu 19 Maj 2015 16:04 1908 10
  • #1 19 Maj 2015 16:04
    setsu
    Poziom 10  

Witam, mam następujący problem, kupiłem telewizor Toshiba 32 cale model 32L3433DG jest to jeden z nowych modeli i próbowałem go podłączyć do mojego laptopa Lenovo G585 ,który nie jest już najnowszy, połączyłem oba sprzęty za pomocą kabla HDMI, problem jest następujący po połączeniu ich kablem obraz jest tu nie mogę się doczepić ale nie ma dźwięku, próbowałem już ustawiać wszystko na różne sposoby i po prostu dźwięku nie ma.Pytanie czy nie mam za starego laptopa, przez którego dźwięku na telewizorze nie uzyskam bo nie nie jest do tego przystosowany mimo ,że ma wyjście HDMI w sobie?Z góry dziękuję za pomoc.

0 10
  • #4 19 Maj 2015 16:36
    marek-1983
    Poziom 16  

Ten kabelek HDMI może nie przesyłać dźwięku lub karta graficzna tego nie robi lub w opcji serwisowej tv ona jest wyłączona.

0
  • #6 19 Maj 2015 16:46
    marek-1983
    Poziom 16  

Templarious napisał:
    marek-1983 napisał:
    Ten kabelek HDMI może nie przesyłać dźwięku lub karta graficzna tego nie robi.

Każdy kabel HDMI przesyła dźwięk. Obstawiam uszkodzony kabel.

Aha zastanówmy się czy karta graficzna przesyła dźwięk ?

0
  • #10 20 Maj 2015 10:02
    Polon_us
    Poziom 40  

marek-1983 napisał:
    "Lenovo G585 ,który nie jest już najnowszy" to chyba problem rozwiązany. Wlasnie czytam że się da na nowych

Heh, dwu lub trzy-letni laptop z Windows 8 64-bity nie obsłuży dźwięku po HDMI? Kolega raczy żartować. Żeby to było Windows XP czy Vista, to można by się zastawiać.
    Ale ten laptop bez kłopotu powinien obsłużyć dźwięk i obraz poprzez złącze HDMI.
    Osobiście sądzę, i tu może zaskoczę kolegów, że problemem jest telewizor, a w zasadzie jego wymagania dla sygnału audio dla połączenia HDMI.

Wg instrukcji tego telewizora dla wejścia HDMI parametry audio muszą być następujące -> cytat z instrukcji - str. 9 wersja angielska instrukcji
    "Supported Audio format: Linear PCM, sampling rate 32/44.1/48kHz".

Także sugerowałbym następujący tryb:
    - podłączyć telewizor do laptopa
    - w ustawieniach "Dźwięk" oznaczyć połączenie "Toshiba HDMI" jako domyślne
    - przejść do "Właściwości" i do zakładki "Formaty"
    - "odptaszkować" wszelakie Dolby i DTS o ile są zaznaczone
    - zaznaczyć PCM (o ile jest widoczne)
    - zaznaczyć częstotliwości próbkowania jak powyżej, inne "odptaszkować".
    - restart komputera.

O ile to nie pomoże, to proszę rozejrzeć się w ustawieniach karty Radeon dla dźwięku audio. O ile karta ta ma takowe ustawienia. Nie korzystam z Radeona i nie wiem, jakie ma ustawienia.

0
  • #11 21 Cze 2015 15:19
    setsu
    Poziom 10  

Temat zamknięty.Mój laptop to totalne wielkie G... Ten port HDMI ma chyba tylko po to żeby wyglądał ładnie laptop, i ewentualnie jak komuś pasuje oglądać obraz z laptopa na telewizorze ale dźwięk już słyszeć z głośników laptopa to mój model jest dla niego. Próbował mi już to wszystko poustawiać człowiek, który zajmuje się takimi rzeczami jak komputery, telewizory, nagłośnienie itd. zawodowo i powiedział, że właśnie to co napisałem wyżej. Dzięki wszystkim za chęci do pomocy ale niestety mnie się nie da pomóc z tym szajsem.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo