logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak odczytywać wykresy OCCT po teście? Wahania napięć, temperatury, FPS

dawidbomba 19 Maj 2015 21:42 2370 1
REKLAMA
  • #1 14706125
    dawidbomba
    Poziom 10  
    Posty: 11
    Ocena: 6
    Witam.

    Jest taki programik którym można testować podzespoły i nazywa się OCCT.

    Włączamy opcje ON i pojawia się okienko z kręcącym kołem a z boku z lewej strony pojawia się informacja ile stopni ma jaki podzespół.

    W każdej chwili można nacisnąć ESC aby zakończyć test. Po teście pojawiają się wykresy i tu zaczyna się problem. Jak je odczytać ?

    Skąd wiedzieć czy linia powinna być prosta (stała) czy pofalowana i czy to dobrze czy źle ??

    Myślę że nie wymaga wytłumaczenia taki test jak:

    FPS -ilosc klatek na sekundę - im wiecej tym lepiej
    CORE 0,1,2.... - rdzenie procesora i wykres jak pracował w danym momencie testu
    MEMORY TEST - ile i wktórym momencie bylo testowane...

    A co z +12v i innymi ????
    Czy duże wahania tego wykresu oznaczają koniecznosc wymiany zasilacza ???

    Zamieszczam wykresy i proszę o komentarz dla laików takich jak ja :)....



    Jak odczytywać wykresy OCCT po teście? Wahania napięć, temperatury, FPS Jak odczytywać wykresy OCCT po teście? Wahania napięć, temperatury, FPS Jak odczytywać wykresy OCCT po teście? Wahania napięć, temperatury, FPS Jak odczytywać wykresy OCCT po teście? Wahania napięć, temperatury, FPS Jak odczytywać wykresy OCCT po teście? Wahania napięć, temperatury, FPS Jak odczytywać wykresy OCCT po teście? Wahania napięć, temperatury, FPS Jak odczytywać wykresy OCCT po teście? Wahania napięć, temperatury, FPS Jak odczytywać wykresy OCCT po teście? Wahania napięć, temperatury, FPS Jak odczytywać wykresy OCCT po teście? Wahania napięć, temperatury, FPS
  • REKLAMA
  • #2 14710083
    Dydelmax
    Poziom 39  
    Posty: 3834
    Pomógł: 654
    Ocena: 963
    Witam.
    dawidbomba napisał:
    A co z +12v i innymi ????
    Czy duże wahania tego wykresu oznaczają koniecznosc wymiany zasilacza ???

    Wykresy dotyczące napięcie zasilacza pokazują bzdury (patrz 3. wykres od lewej - gdyby zasilacz na linii 12V podawał napięcie 1V, to komputer nie uruchomiłby się). Pomiaru napięć zasilacza nie należy dokonywać programowo - tylko pomiar przy użyciu miernika pozwala na odczyt rzeczywistej wartości napięcia podawanego przez zasilacz.
    dawidbomba napisał:
    Skąd wiedzieć czy linia powinna być prosta (stała) czy pofalowana i czy to dobrze czy źle ??

    To zależy od tego, co jest na wykresie. Jeśli na wykresie mamy np. pomiar ilości wyświetlanych klatek na sekundę, to linia prosta byłaby ideałem - im mniejsze skoki FPS-ów, tym lepiej. Jeśli chodzi o temperaturę CPU i GPU, to tutaj test musi trwać przynajmniej godzinę, aby móc wyciągnąć z niego jakiekolwiek wnioski. W tych przypadkach wykres powinien mieć tendencję wzrostową do pewnego momentu, po którym skoki temperatury nie powinny się już zdarzać.
    dawidbomba napisał:
    W każdej chwili można nacisnąć ESC aby zakończyć test.

    Dobry test powinien trwać minimum godzinę, a nie 134 sekundy :D
    Pozdrawiam
REKLAMA