Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Swift 1.3DDiS - Egr, błąd, check engine, zawór sprawny wiązka też

27 Maj 2015 07:07 3726 4
  • Poziom 21  
    witam, mam problem z autem suzuki swift 2009r. 1.3 diesel 75KM, świeci się kontrolka check engine, błąd odczytany - zawór egr, (nie mam w tej chwili numeru błędu i opisu) . Właściciel był już też i w serwisie- diagnoza zawór do wymiany. Wymieniłem zawór egr ( część elektryczna tj cewka z wtyczką 2 pinową bo taki tam jest zawór elektryczna cewka która po podaniu napięcia zamyka zawór. ) nic nie pomogło. błąd dalej wywala, grzybek i cała część mechaniczna ładnie chodzi jest czysta. kable przedzwoniłem oba idą do sterownika. trochę mnie zastanawia że to sterownik steruje taką cewką że i plus i masa idzie ze sterownika (?) jakieś wskazówki?? w sterowniku coś padło ? sterownik boscha. ps nie mam do auta schematu jakby ktoś poratował będę wdzięczny
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Na rozgrzanym silniku sprawdź zmiany napięcia na zaworze przy dodaniu i puszczeniu gazu. Powinno się zmieniać. Jeśli nie to uszkodzony sterownik lub instalacja do niego, złącza itp. Podstaw lub sprawdź przepływomierz. Silnik fiata ?
  • Poziom 21  
    tak silnik fiata, ale akurat z fiata który ma taki silnik nie moglem nic podmienić bo inny egr...
  • Moderator Samochody
    Wykonaj diagnoze, poznaj kod i kontekst błędu, sprawdź masę powietrza jaką widzi ECU, oraz procent wysterowania zaworu egr. Wyniki wrzuć na forum, spróbujemy porównać.
  • Poziom 1  
    Witj Kolego bo mam to samo. czy rozwiazales ten temat?? co to bylo?