Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Samsung ML2010 PR zapchany bufor pamięci ?

tablica24 28 Maj 2015 11:17 1020 8
  • #1 28 Maj 2015 11:17
    tablica24
    Poziom 14  

Witam. Mam do zrobienia drukarkę Samsung ML 2010PR.
    Problem polegał na tym iż zacina kartkę zaraz po jej podebraniu z podajnika.
    Poradziłem sobie z tym, wyczyściłem w niej czujnik który znajduję się z tyłu po prawej stronie u dołu.

Żeby nie było za łatwo pojawił się dość dziwny problem, a mianowicie wygląda to tak.
    Po podłączeniu drukarki pod laptopa widzą się urządzenia nawzajem, nowy problem polega na tym iż na jedno włączenie drukarki mogę wydrukować tylko jeden plik / dokument / obrazek itp.

Czyli reasumując po odpaleniu drukarki drukuje sobie losowy dokument ilość kopi 1000x i się wydrukuje, po skończeniu wydruku i wprowadzeniu nowego zadania druku muszę drukarkę wyłączyć i włączyć ją ponownie inaczej drukarka nie ruszy.
    Dopiero po jej restarcie zaczyna drukować wcześniej zadane drukowanie.

Czego może być to wina ?

Z tego co się dowiedziałem mogła wpaść do niej agrafka i po tym zabiegu tak zaczeło się dziać

0 8
  • #2 28 Maj 2015 17:14
    Optima-md

Poziom 12  

Sprawdził bym czy taka sama sytuacja dzieje się na innym komputerze podpiętym za pomocą USB.

Prawdopodobnie problem tkwi w sterowniku drukarki ( zainstalować najnowszy z strony producenta) lub sprawdzić w Windows ustawienia Bufor wydruków

Panel Sterowania - Narzędzia Administracyjne - Usługi - Z listy Bufor wydruków

Ustawienia Buforu wydruków: Automatyczny

0
  • #3 28 Maj 2015 19:01
    tablica24
    Poziom 14  

Jest to samo na kilku różnych systemach.

0
  • #4 23 Cze 2015 11:26
    Optima-md

Poziom 12  

Jeśli drukarka jest wykrywana można pokusić się najpierw o przywrócenie ustawień fabrycznych a w drugiej kolejności wgranie nowego firmware :) to już ostateczność

0
  • #5 23 Cze 2015 11:42
    tablica24
    Poziom 14  

Więc jak to zrobić :) jeśli można wiedzieć :)
    Drukarka jest normalnie wykrywana i można z niej wydrukować

0
  • #6 23 Cze 2015 18:09
    Optima-md

Poziom 12  

Nowa instalacja drukarki pod systemem:
    1. Odłączyć drukarkę od PC, w Programy usuwamy sterowniki od drukarki
    2. W panel sterowania/ Urządzenia i drukarki/ - na biały polu gdzie mamy zainstalowane drukarki klikamy prawym klawiszem myszy właściwości serwera / urządzenia - i usuwamy samsung sterowniki.
    3. Uruchomić ponownie kompa , pobrać najnowsze sterowniki z strony samsung
    4. Sprawdzić czy problem nie ustąpił

Firmware:
    1. Z strony oficjalnej samsung pobieramy oprogramowanie
    Upgrade File (Firmware) ver.V1.xx.00.88 - All OS (MULTI LANGUAGE, 5.86 MB) Oct 28, 2011

2. Zgodnie z instalacją firmware krok po kroku wykonujemy polecenia: rozpakować pliki, odpalić program z folderu USBlist wybrać drukarkę i podać wsad firmware plik o nazwie np: ML - jeśli wszystko będzie wykonane prawidłowo program dokończy instalację do 100%. W innym przypadku drukarka może już nie działać lub nie będzie wykrywana przez komputer.

Proszę na stronie Samsung Driver - wybrać Firmware do pana wersji Systemu i modelu drukarki ML 2010

Dodano po 7 [minuty]:

podobny temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2222944.html

0
  • #7 24 Cze 2015 11:11
    tablica24
    Poziom 14  

można prosić o link dokładny co pobrać ?

Pobrałem jakiś soft z chomika i chyba zaczęła działać normalnie
    Właśnie sprawdziłem zmieniłem soft z wersji 1.1.04 na 1.1.05.
    Drukarka zaczęła normalnie pracować. Potestuję ją jeszcze przez jakiś czas i zobaczę jakie będą efekty.

0
  • Pomocny post
    #8 24 Cze 2015 19:04
    Optima-md

Poziom 12  

Myślę, że już będzie dobrze - Uwaga tylko z nieoryginalnymi tonerami !!! - Do niektórych tonerów wkładano za duży bezpiecznik i drukarki mogły się uszkodzić :)

1
  • #9 01 Lip 2015 10:21
    tablica24
    Poziom 14  

Witam. Po oddaniu drukarki klientowi stwierdził iż działa poprawnie a nawet drukuje i reaguje szybciej niż wcześniej :). Twoja porada pomogła jak najbardziej :)
    Panie jesteś MEGA :) pozdrawiam temat do zamknięcia

0