logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

scania R 2007 - nie przebija biegów opticrus scania R 2007 rok

bskin12 29 Maj 2015 16:41 3522 5
REKLAMA
  • #1 14730651
    bskin12
    Poziom 11  
    Posty: 52
    Ocena: 18
    Witam mam problem w scanii R z opticrusem rok 2007 a mianowice nie przebija biegów do góry ręcznie, ani na manualu ani w automacie, w pozycji "A" i w pozycji "M" po "klepnięciu" w manetke do góry migają tylko te literki skrzynia w trybie auto działa normalnie czyli przy przyspieszaniu biegi idą do góry a przy zwalnianiu do dołu zaznaczam, że po wrzuceniu biegu wstecznego manetka działa prawidłowo czyli przebija do góry i na dół, a i jeszcze jedno ustawiony jest bieg pierwszy do ruszania nawet jak sie jedzie samym koniem czy jest mozliwośc zmiany tego biegu? autko mam dopiero dwa dni i nie dopatrzyłem przy zakupie z góry dzieki
  • REKLAMA
  • #2 14733265
    miler80
    Poziom 34  
    Posty: 2142
    Pomógł: 272
    Ocena: 1393
    Daignostykę zrób, najlepiej SDP3.
  • REKLAMA
  • #3 14736507
    scania3
    Poziom 11  
    Posty: 30
    Pomógł: 2
    Ocena: 46
    Witam. Co do pierwszej sprawy to spróbuj wrzucić skrzynie w tryb serwisowy zobacz co wtedy będzie. Samo ustawianie biegu wygląda następująco (przynajmniej ja tak robie i działa) auto odpalone stoisz, wrzucasz na manual ustawiasz sobie np 4 i potem od razu przechodzisz szybkim ruchem na "R" jak nie zadziała za pierwszym razem spróbuj raz jeszcze, u mnie tak ustawiam i zawsze wchodzi :)
  • REKLAMA
  • #4 14747784
    bskin12
    Poziom 11  
    Posty: 52
    Ocena: 18
    pytanie jak wprowadzić skrzynie w tryb awaryjny ??

    Dodano po 3 [minuty]:

    a druga sprawa jest taka ze manteka nie przebija mi nawet na postoju biegów tak jak mowisz. mam drugie takie auto z taką samą skrzynią i myslałem zeby przerzucić manetki na chwile i zobaczyc czy bedzie hulało, tylko zastanaiające jest to ze na wstecznym biegu przebija góra dół
  • REKLAMA
  • #5 18363120
    arielo_aa
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Ocena: 4
    Troche stara sprawa... naprawiłes to? U mnie jest to samo i dziś jeszcze przedstawili mi bieg startowy na 1... jak naprawiłes daj mi znać... manetka podmienilem I na wsteczny też można bieg Dac do góry tylko na D nie da radę...
  • #6 18473933
    arielo_aa
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Ocena: 4
    Manetka zolty kabel uszkodzony
REKLAMA