Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

scania R 2007 - nie przebija biegów opticrus scania R 2007 rok

bskin12 29 Maj 2015 16:41 624 3
  • #1 29 Maj 2015 16:41
    bskin12
    Poziom 10  

Witam mam problem w scanii R z opticrusem rok 2007 a mianowice nie przebija biegów do góry ręcznie, ani na manualu ani w automacie, w pozycji "A" i w pozycji "M" po "klepnięciu" w manetke do góry migają tylko te literki skrzynia w trybie auto działa normalnie czyli przy przyspieszaniu biegi idą do góry a przy zwalnianiu do dołu zaznaczam, że po wrzuceniu biegu wstecznego manetka działa prawidłowo czyli przebija do góry i na dół, a i jeszcze jedno ustawiony jest bieg pierwszy do ruszania nawet jak sie jedzie samym koniem czy jest mozliwośc zmiany tego biegu? autko mam dopiero dwa dni i nie dopatrzyłem przy zakupie z góry dzieki

0 3
  • #2 30 Maj 2015 20:23
    miler80
    Poziom 34  

Daignostykę zrób, najlepiej SDP3.

0
  • #3 01 Cze 2015 09:02
    scania3
    Poziom 10  

Witam. Co do pierwszej sprawy to spróbuj wrzucić skrzynie w tryb serwisowy zobacz co wtedy będzie. Samo ustawianie biegu wygląda następująco (przynajmniej ja tak robie i działa) auto odpalone stoisz, wrzucasz na manual ustawiasz sobie np 4 i potem od razu przechodzisz szybkim ruchem na "R" jak nie zadziała za pierwszym razem spróbuj raz jeszcze, u mnie tak ustawiam i zawsze wchodzi :)

0
  • #4 05 Cze 2015 19:04
    bskin12
    Poziom 10  

pytanie jak wprowadzić skrzynie w tryb awaryjny ??

Dodano po 3 [minuty]:

a druga sprawa jest taka ze manteka nie przebija mi nawet na postoju biegów tak jak mowisz. mam drugie takie auto z taką samą skrzynią i myslałem zeby przerzucić manetki na chwile i zobaczyc czy bedzie hulało, tylko zastanaiające jest to ze na wstecznym biegu przebija góra dół

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo