Witam mam problem w scanii R z opticrusem rok 2007 a mianowice nie przebija biegów do góry ręcznie, ani na manualu ani w automacie, w pozycji "A" i w pozycji "M" po "klepnięciu" w manetke do góry migają tylko te literki skrzynia w trybie auto działa normalnie czyli przy przyspieszaniu biegi idą do góry a przy zwalnianiu do dołu zaznaczam, że po wrzuceniu biegu wstecznego manetka działa prawidłowo czyli przebija do góry i na dół, a i jeszcze jedno ustawiony jest bieg pierwszy do ruszania nawet jak sie jedzie samym koniem czy jest mozliwośc zmiany tego biegu? autko mam dopiero dwa dni i nie dopatrzyłem przy zakupie z góry dzieki